kernel panic

Ogólne pytania dotyczące systemu
luki_s
Posty: 5
Rejestracja: 19 września 2015, 19:58

kernel panic

Post autor: luki_s »

Witam,
ostatnio po blednej aktualizacji, system (Debian 8 testing) wykrzaczyl mi sie. Blad dotyczy jak przypuszczam glibc. Czy moglibyscie dostarczyc mi jakichs rad? Podrzucic jakies linki, jak przywrocic system i jak radzic sobie w takich sytuacjacj w przyszlosci? Mam zrobiony backup, ale chcialbym sie czegos nowego nauczyc, bo do tej pory korzystalem z Debiana jedynie jako swietnego srodowiska do programowania.
Prosze o wyrozumialosc, chcialbym sie poprostu jak najwiecej nauczyc, z gory dziekuje i pozdrawiam :)
mariaczi
Member
Posty: 1343
Rejestracja: 08 lutego 2008, 12:58
Lokalizacja: localhost@śląskie

Post autor: mariaczi »

Jeśli masz Debian 8 testing, to chyba jest to nieprawda: https://www.debian.org/releases/index.pl.html
Skoro wysypał Ci krzaczki, to je po prostu wytnij a przy okazji zapoznaj się z threads/5676-Przeczytaj-zanim-cokolwiek-napiszesz!
luki_s
Posty: 5
Rejestracja: 19 września 2015, 19:58

Post autor: luki_s »

Ok, nadrabiam juz zaleglosci :)
A czy moglbys polecic jakis artykul/poradnik jak sobie radzic z kernel panic i innymi krytycznymi sytuacjami na jakie mozna trafic?
mariaczi
Member
Posty: 1343
Rejestracja: 08 lutego 2008, 12:58
Lokalizacja: localhost@śląskie

Post autor: mariaczi »

Nie ma na to jednego rozwiązania, doświadczenie pomaga. Ważne, aby kompilując/instalując nowego kernela zachować poprzednią wersję z jakiej system wstawał aby właśnie w razie niepowodzenie móc z niej uruchomić system. Z dystrybucyjnymi krenelami, przy aktualizacjach, mnie osobiście kernel panic jak do tej pory nie przytrafił się.
ODPOWIEDZ