Plik .hdd

Ogólne pytania dotyczące systemu
nalkubaxd5
Posty: 21
Rejestracja: 19 września 2015, 19:11
Lokalizacja: Twoja karta sieciowa

Plik .hdd

Post autor: nalkubaxd5 »

Witajcie.

W moim ostatni wątku borykałem się z problemem z błędnymi paczkami. Póki system nie został wyłączony nie było problemu. Niestety jeden z automatycznych systemów płatności u mojego hostingu padł, a mój serwer został zawieszony. Jak pewnie później się domyślacie system nie chciał wstać. Po 8 dnia wreszcie udało mi się wysępić obraz mojego dysku twardego. I jest to mój definitywny koniec z tym hostingiem.

Ale wracając do tematu. Byłem myśli że obraz dostanę w postaci pliku .vhd lub innego popularnego rozszerzenia. Niestety znowu napotkał mnie problem, plik jest jako .hdd. Standardowe dodawanie dysku wirtualnego poprzez "Windosowskie" narzędzie partycjonowania nie zdaje egzaminu. Virtualbox jest w stanie wykryć "dysk" jako dysk (masło maślane). W każdym razie widzi go. Tyle że skoro system nie wstaje to po co mam tworzyć wirtualną maszynę w VirtualBoxie? Także moje pytanie brzmi: jak mogę eksplorować zawartość pliku .hdd.
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2305
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Post autor: LordRuthwen »

Po pierwsze: pisz po polsku.
Po drugie, to może być po prostu zrzut wykonany za pomocą dd, spróbuj go po prostu zamontować pod jakimś linuksem.
nalkubaxd5
Posty: 21
Rejestracja: 19 września 2015, 19:11
Lokalizacja: Twoja karta sieciowa

Post autor: nalkubaxd5 »

Właśnie odpaliłem Ubuntu 15.10 na dwoim komputerze. Możesz mi powiedzieć jak go dokładnie zamontować? Zwykłe "odpalenie" nie działa. Dodam że z plikiem .hdd mam jeszcze plik "DiskDescriptor.xml". Jego zawartość umieściłem tutaj:

http://pastebin.com/XgbBzm5D

Edit: Wpadłem na pomysł, aby odpalić jakiś system w VirtualBoxie i zamontować mój plik .hdd jako drugi dysk... @LordRuthwen Jeśli o to chodziło ci na początku, to wybasz, ale tego nie ogarnąłem :(
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2305
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Post autor: LordRuthwen »

Spróbuj odpalić jakiegoś livecd i wykonać coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

mount /sciezka/do/pliku/hdd /mnt
nalkubaxd5
Posty: 21
Rejestracja: 19 września 2015, 19:11
Lokalizacja: Twoja karta sieciowa

Post autor: nalkubaxd5 »

Niestety, ani pomysł z VirtualBoxem nie wypalił, ani twój plan. Przy VirtualBoxie dysk mogłem normalnie zamontować, lecz nie mogłem go przeglądać z poziomu systemu. Dysk wisiał w aplikacji "Disks", lecz wymagał formatowania. Screena zamieszczę poniżej. Kiedy skorzystałem z twojej komendy dostałem takie coś: http://pastebin.com/e1AdnKJj Zastanawia mnie tylko dlaczego polecenie "mount" poszukuje tam systemu plików NTFS. Nie powinien być tam ex4 lub ex3?

Screen z "Disks": http://i.imgur.com/MxZzdVd.png
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2305
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Post autor: LordRuthwen »

Jak masz go podpiętego pod vboxem to wklej wynik polecenia fdisk -l
nalkubaxd5
Posty: 21
Rejestracja: 19 września 2015, 19:11
Lokalizacja: Twoja karta sieciowa

Post autor: nalkubaxd5 »

Awatar użytkownika
lizard
Beginner
Posty: 287
Rejestracja: 08 lutego 2016, 18:47

Post autor: lizard »

DiskDescriptor.xml pisze:

Kod: Zaznacz cały

<Parallels_disk_image>
Parallels, to komercyjne oprogramowanie do wirtualizacji wywodzące się bodajże z qemu.
DiskDescriptor.xml pisze:

Kod: Zaznacz cały

      <Image>
        <GUID>{5fbaabe3-6958-40ff-92a7-860e329aab41}</GUID>
        <Type>Compressed</Type>
        <File>root.hdd</File>
      </Image>
Zakładając, że DiskDescriptor.xml jest prawidłowy, to obraz jest skompresowany, dlatego nie udaje się jego montowanie. Zresztą i tak nie powinno się to udać, bo partycje zaczynają się od drugiego megabajta.

Co zwróci file na tym pliku?
nalkubaxd5
Posty: 21
Rejestracja: 19 września 2015, 19:11
Lokalizacja: Twoja karta sieciowa

Post autor: nalkubaxd5 »

Zdaję sobie sprawę że jest to dysk utworzony za pomocą Parallels, ale nie jestem w posiadaniu Maca na którym mógłbym odpalić ten program.

Jako że nie jestem przesadnie zaawansowanym użytkownikiem i umiem własnoręcznie wklepywać tylko podstawowe komendy spróbowałem "file root.hdd", oczywiście we właściwym folderze. Wynik:
root.hdd: data
Jeśli potrzebujesz czegoś więcej - napisz mi jakich argumentów dla file mam użyć.
Awatar użytkownika
lizard
Beginner
Posty: 287
Rejestracja: 08 lutego 2016, 18:47

Post autor: lizard »

VirtualBox obsługuje tylko dwie pierwsze wersje hdd. Trzeciej i czwartej nie, więc masz problem. Jedynie, to Ci pozostaje to kontakt z firmą hostingową i zażądaniem od nich obrazu w innym formacie. W razie, gdyby robili problemy, postrasz, że utrudniają Ci dostęp do danych, których jesteś właścicielem. Nie znam artykułów, ale prawnik będzie w stanie Ci pomóc.
ODPOWIEDZ