kod źród

Ogólne pytania dotyczące systemu
Eliro
Posty: 87
Rejestracja: 13 grudnia 2015, 14:34

[+]kod źródłowy do środowiska graficznego

Post autor: Eliro »

Czy mógłby mi ktoś wysłać link, gdzie mogę znaleźć trochę informacji o tworzeniu środowiska graficznego pod linuxa? Może być po angielsku. Strona xfce.org mi nie działa, a podobno był tam gdzieś jakiś kod źródłowy.

A za dobre rady doświadczonych informatyków podziękuję i może lepiej niech się tu nie wypowiadają(chodzi o konkretne osoby, nie o prawdziwych informatyków).
&quot pisze: Najpierw skończ te swoje gimnazjum.
Te twoje fantazje są tak idiotyczne, aż się dziwię, że komuś się chciało na to odpowiadać.
&quot pisze: A twórca tematu niech weźmie się za tworzenie tego swojego systemu, a nie tracenie czasu na to aby doświadczonych informatyków przekonywać, że ma rację i więcej wie od nich. I kiedy daje mu się dużo dobrych rad uważa że się go zniechęca.

Teraz nie ma już zniechęcania.
Więc weź się do roboty. Za miesiąc możesz pokazać co napisałeś i pochwalić się na forum lub gdzieś w społeczności developerów co tam stworzyłeś. Nie ma już nic co Cie będzie odciągać od pisania systemu. No i nie musisz kontować dobrych rad swoimi niedojrzałymi uwagami.
&quot pisze: Pisanie systemu to nie pisanie oprogramowania działającego na tym systemie.
Pisanie systemu samemu od zera jest dziś rzeczą nierealną.
&quot pisze: Weź lepiej umów się z jakąś dziewczyną na spacer,
idź z kolegami na piwo
a nie głupoty Ci w głowie
&quot pisze: No to na co czekasz? Nie siedź na forum i zacznij pisać już ten swój system.
Bo system nawet nie zacznie się pisać a dyskusja obrośnie do tysięcy wypowiedzi.
Gwarantuje Ci, że po miesiącu pisania przestaniesz go pisać.
&quot pisze: A tak w ogóle po co Ci twój własny system?
Może nie jestem z wykształcenia informatykiem, ale takie złośliwe komentarze to już przesada.
Awatar użytkownika
xmaster
Junior Member
Posty: 558
Rejestracja: 13 stycznia 2009, 08:19
Lokalizacja: /dev/piotrków tryb.

Post autor: xmaster »

Porzuciłeś już prace na OSem?
Teraz coś "łatwiejszego"?
Coś czuję , że ta przygoda zakończy się na "Hello world"
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3512
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: dedito »

xmaster pisze:Coś czuję , że ta przygoda zakończy się na "Hello world"
Widzę, że wszystkim udziela się sarkazm (mi też).
Pragnę wyjaśnić, że nikt kolegi nie zniechęci, dlatego rzucam linkiem do źródeł xfce ... za miesiąc będziemy mieli forka.
http://sourceforge.net/projects/xfce/
Awatar użytkownika
mati75
Junior Member
Posty: 623
Rejestracja: 30 lipca 2009, 11:19
Lokalizacja: default city

Post autor: mati75 »

Zacznij od skończenia gimbazy.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

eliro pisze:
a za dobre rady doświadczonych informatyków podziękuję i może lepiej niech się tu nie wypowiadają(chodzi o konkretne osoby, nie o prawdziwych informatyków).

Wiesz. Nie ty decydujesz kto ma tutaj pisać. Ustawiać tu nikogo nie będziesz.
Eliro
Posty: 87
Rejestracja: 13 grudnia 2015, 14:34

Post autor: Eliro »

To była tylko prośba. Chciałem mieć kompletne informacje, jeśli już mam się za coś zabierać. Temat rozwiązany.
mariaczi
Member
Posty: 1343
Rejestracja: 08 lutego 2008, 12:58
Lokalizacja: localhost@śląskie

Post autor: mariaczi »

Moderacjo, temat nie wnosi nic konstruktywnego do forum. Proponuje przesunięcie go do [url=forums/16-Kosz]tego działu.[/URL]
Awatar użytkownika
mati75
Junior Member
Posty: 623
Rejestracja: 30 lipca 2009, 11:19
Lokalizacja: default city

Post autor: mati75 »

mariaczi pisze:Moderacjo, temat nie wnosi nic konstruktywnego do forum. Proponuje przesunięcie go do tego działu.
Popieram, plus ban dla autora, żeby zrozumiał.
Zablokowany