Dużo wyższa temperatura na Debianie niż w Windows

Ogólne pytania dotyczące systemu
kviatek
Beginner
Posty: 175
Rejestracja: 07 lutego 2015, 08:07

Post autor: kviatek »

kviatek, w jaki sposób przez dotyk odczuwasz różnicę temperatur 21-37°?
Gdy przyłożę rękę do kratki to wyraźnie jest chłodniejsza od Windowsem. Mierzyłem temp. SpeedFan i lm-sensors. Coś jest na rzeczy, nie wiem, czy chodzi o proca, czy grafikę.
Mam nadzieję, że chodzi o sterownik Nvidia, kilka razy próbowałem go zainstalować, ale bez skutku. Jeśli miałoby to rozwiązać problem, to będę próbować do skutku.
Doinstalowałem wszystko, co radziła Renia, więc na domyślnych ustawieniach nie miałem żadnego z programów i wskazywałoby to, że nie ma jednak tego skalowania,
ale ja nie "pływam" w takich ustawieniach i mogę gadać głupoty. Z drugiej strony nie chce mi się wierzyć, że programiści nie zadbali o taką funkcję systemu.
Z ta instalacją jądra to mimo wszystko się wstrzymam, przynajmniej na razie.
Awatar użytkownika
Renia
Posty: 86
Rejestracja: 01 grudnia 2013, 20:37

Post autor: Renia »

kviatek pisze:Z drugiej strony nie chce mi się wierzyć, że programiści nie zadbali o taką funkcję systemu.
Po prostu wymagana jest instalacja sterowników grafiki, konfiguracja skalowania procesora pod swoje potrzeby itd. itp. Niestety Linux to nie Windows.
kviatek
Beginner
Posty: 175
Rejestracja: 07 lutego 2015, 08:07

Post autor: kviatek »

Próbowałem zainstalować od nowa system jak radziłaś, ale teraz, jakby było mało, pojawia się błąd przy instalacji GRUB-a, jest komunikat, że ten etap się nie powiódł.
To samo na obu komputerach.


AKTUALIZACJA

Teraz test sprzętu krzyczy, że płyta główna nie zdała poprawnie 2 z 3 testów.
Nie, wiem, czy wreszcie się doigrałem, ale ja już z Linuksami kończę.
To nie moja liga.
Awatar użytkownika
Renia
Posty: 86
Rejestracja: 01 grudnia 2013, 20:37

Post autor: Renia »

kviatek pisze:Nie, wiem, czy wreszcie się doigrałem, ale ja już z Linuksami kończę.
Linux nic nie mógł popsuć :)
Awatar użytkownika
yossarian
Beginner
Posty: 241
Rejestracja: 28 lutego 2009, 22:46
Lokalizacja: Kraina Deszczowców

Post autor: yossarian »

kviatek pisze:Próbowałem zainstalować od nowa system jak radziłaś, ale teraz, jakby było mało, pojawia się błąd przy instalacji GRUB-a, jest komunikat, że ten etap się nie powiódł. To samo na obu komputerach. AKTUALIZACJA Teraz test sprzętu krzyczy, że płyta główna nie zdała poprawnie 2 z 3 testów. Nie, wiem, czy wreszcie się doigrałem, ale ja już z Linuksami kończę. To nie moja liga.
Zamiast bezsensownie bawić się w hakiera trzeba było zainstalować sterowniki do karty graficznej.
kviatek
Beginner
Posty: 175
Rejestracja: 07 lutego 2015, 08:07

Post autor: kviatek »

Próbowałem, ale poległem, to nie jest łatwe w Debianie.
Zablokowany