Aktualizacja Debian testing usuwanie KDE

Ogólne pytania dotyczące systemu
Awatar użytkownika
Bastian
Member
Posty: 1424
Rejestracja: 30 marca 2008, 16:09
Lokalizacja: Poznañ

Aktualizacja Debian testing usuwanie KDE

Post autor: Bastian »

Hej,
Mam taką sprawę. Już od dłuższego czasu

Kod: Zaznacz cały

apt-get dist-upgrade
chce odinstalować mi wiele pakietów KDE4. Początkowo myślałem, że to przejściowa zawierucha w repozytoriach bo migrują Plasme5 na testinga:

https://skitterman.wordpress.com/2015/0 ... n-testing/
http://perezmeyer.blogspot.com/2015/07/ ... ation.html

No to czekałem cierpliwie. Jednak do dzisiaj niewiele się poprawiło, i nadal apt-get dist-upgrade chce usuwać wiele pakietów z ekosystemu KDE:

Kod: Zaznacz cały

Następujące pakiety zostaną USUNIĘTE:
  akregator amor apache2.2-bin ark blinken bomber bovo cantor cantor-backend-kalgebra cervisia coinor-libcoinmp1 coinor-libcoinutils3 coinor-libosi1 cvsservice digikam-private-libs dolphin dragonplayer filelight flashplugin-nonfree freespacenotifier gimp gnupg2
  google-chrome-stable granatier gwenview jovie juk k3b kaccessible kalgebra kalgebra-common kalzium kamera kamoso kapman kate katepart katomic kbattleship kblackbox kblocks kbounce kbreakout kcachegrind kcalc kcolorchooser kdbg kde-baseapps-bin kde-config-cddb
  kde-games-core-declarative kde-runtime kde-window-manager kde-workspace kde-workspace-bin kde-workspace-data kdeaccessibility kdeadmin kdeartwork-style kdeartwork-theme-window kdebase-runtime kdeedu kdegames kdegraphics kdegraphics-thumbnailers kdelibs5-plugins
  kdemultimedia kdenetwork-filesharing kdepasswd kdepim-runtime kdepimlibs-kio-plugins kdesdk-misc kdesdk-thumbnailers kdesvn kdesvn-kio-plugins kdetoys kdf kdiamond kdm kdoctools kfilereplace kfind kfourinline kgamma kgoldrunner khelpcenter4 kig kigo killbots
  kimagemapeditor kinfocenter kio-audiocd kio-mtp kipi-plugins kiriki kiten kjumpingcube klettres klickety klines klipper kmag kmahjongg kmenuedit kmines kmix kmousetool kmouth kmplot kmtrace knavalbattle knetwalk kolf kollision kolourpaint4 kommander kompare konq-plugins
  konqueror konqueror-nsplugins konquest konsole konversation kpart-webkit kpartloader kpat kppp krdc kremotecontrol kreversi kruler ksaneplugin kscd kscreen kshisen ksirk ksnapshot kspaceduel ksquares ksudoku ksysguard ksystemlog kteatime ktimer ktimetracker ktouch ktron
  ktuberling kturtle kubrick kuiviewer kuser kwalletmanager kwordquiz kwrite libakonadi-calendar4 libakonadi-contact4 libakonadi-kcal4 libakonadi-kde4 libakonadi-kmime4 libasprintf0c2 libassimp3 libatkmm-1.6-1 libavformat-ffmpeg56 libavformat56 libbaloowidgets4
  libboost-date-time1.54.0 libboost-date-time1.55.0 libcairomm-1.0-1 libcalendarsupport4 libclucene-contribs1 libclucene-core1 libcmis-0.5-5 libcomposereditorng4 libcsound64-5.2 libcurl3 libcurl3-gnutls libcwidget3 libebml4 libept1.4.12 libffado1 libflac++6 libgegl-0.0-0
  libgegl-0.0-dev libgegl-0.2-0 libglibmm-2.4-1c2a libgltf-0.0-0 libgpgme++2 libgpgme11 libgtkmm-2.4-1c2a libgtkmm-3.0-1 libhogweed2 libilmbase6 libincidenceeditorsng4 libk3b6 libk3b6-extracodecs libkabc4 libkadm5srv-mit8 libkalarmcal2 libkasten2controllers2 libkasten2core2
  libkasten2gui2 libkasten2okteta1controllers1 libkasten2okteta1controllers1abi1 libkasten2okteta1core1 libkasten2okteta1gui1 libkateinterfaces4 libkatepartinterfaces4 libkblog4 libkcal4 libkcalutils4 libkcddb4 libkdb5-7 libkdcraw20 libkdcraw22 libkdcraw23 libkde3support4
  libkdegames5a libkdegames6 libkdegames6abi1 libkdegamesprivate1abi1 libkdepim4 libkdepimdbusinterfaces4 libkdewebkit5 libkeduvocdocument4 libkemoticons4 libkfile4 libkfilemetadata4 libkgapi1 libkgapi2-2 libkggzgames4 libkhtml5 libkio5 libkipi10 libkipi11 libkleo4
  libkmanagesieve4 libkmediaplayer4 libknewstuff2-4 libknewstuff3-4 libknotifyconfig4 libkolab0 libkolabxml1 libkomparediff2-4 libkonq-common libkonq5abi1 libkonqsidebarplugin4a libkontactinterface4a libkparts4 libkpimidentities4 libkpimtextedit4 libkpimutils4
  libkprintutils4 libkrossui4 libktexteditor4 libktnef4 libktorrent-l10n libktorrent4 libktorrent5 libkutils4 libkworkspace4 libkworkspace4abi1 libkworkspace4abi2 libkxmlrpcclient4 libkyotocabinet16 libleveldb1 libllvm3.5 libmagickcore5-extra libmailcommon4 libmailimporter4
  libmailtransport4 libmarblewidget19 libmatroska6 libmessagecomposer4 libmessagecore4 libmessageviewer4 libmicroblog4 libmusicbrainz3-6 libnepomuk4 libnepomukcore4 libnepomukquery4a libnepomukutils4 libnettle4 libokularcore2 libokularcore3 libokularcore4 libokularcore5
  libopenbabel4 libopenconnect2 libopencv-calib3d2.3 libopencv-calib3d2.4 libopencv-contrib2.3 libopencv-contrib2.4 libopencv-features2d2.3 libopencv-features2d2.4 libopencv-highgui2.3 libopencv-highgui2.4 libopencv-legacy2.3 libopencv-legacy2.4 libopencv-objdetect2.3
  libopencv-objdetect2.4 libopenexr6 libpangomm-1.4-1 libpcrecpp0 libpimcommon4 libplasma3 libplasmaclock4abi3 libplasmaclock4abi4 libplasmagenericshell4 libppl13 libproxy1 libqalculate5 libqgpgme1 libqpdf13 libqt4-ruby1.8 libquvi7 libraptor2-0 librasqal3 librdf0
  libreoffice libreoffice-avmedia-backend-gstreamer libreoffice-base libreoffice-base-core libreoffice-base-drivers libreoffice-calc libreoffice-core libreoffice-draw libreoffice-impress libreoffice-math libreoffice-report-builder-bin libreoffice-sdbc-firebird
  libreoffice-sdbc-hsqldb libreoffice-writer librtmp1 libsidplay1 libsigc++-2.0-0c2a libsmokebase3 libsmokekdecore4-3 libsmokekdeui4-3 libsmokekfile3 libsmokekhtml3 libsmokekio3 libsmokeknewstuff2-3 libsmokeknewstuff3-3 libsmokekparts3 libsmokektexteditor3 libsmokekutils3
  libsmokeplasma3 libsmokeqtwebkit4-3 libsnappy1 libsoprano4 libstk0c2a libstreamanalyzer0 libstreams0 libsyndication4 libtag1-vanilla libtag1c2a libtaskmanager4abi4 libtemplateparser4 libvigraimpex4 libweather-ion6 libwxbase3.0-0 libwxgtk3.0-0 libxapian22 libxml++2.6-2
  lskat marble marble-plugins minidlna mplayer2 mysql-server-5.5 okteta okular pairs palapeli parley picmi plasma-containments-addons plasma-dataengines-addons plasma-dataengines-workspace plasma-desktop plasma-desktopthemes-artwork plasma-scriptengine-googlegadgets
  plasma-scriptengine-javascript plasma-scriptengine-python plasma-scriptengine-qedje plasma-scriptengine-ruby plasma-scriptengine-superkaramba plasma-scriptengine-webkit plasma-scriptengines plasma-wallpapers-addons plasma-widget-folderview plasma-widgets-workspace
  print-manager python-kde4 python-pycurl python-urlgrabber python3-uno rocs ruby-kde4 ruby-plasma ruby-qt4-webkit smplayer smplayer-l10n smplayer-themes soprano-daemon step svgpart sweeper systemsettings umbrello update-notifier-kde virt-manager virtinst virtualbox
  virtualbox-qt vlc vlc-nox vlc-plugin-notify vlc-plugin-samba yakuake

I teraz cholera nie wiem, czy powinienem może mu pozwolić na tą operację i potem naprawiać system instalując KDE od nowa czy jak?? Nie mogę się w necie doszukać jakiś informacji o co tak naprawdę chodzi.
Posiadam debiana testing:

Kod: Zaznacz cały

root@moj_komp ~# lsb_release -a
LSB Version:    core-2.0-ia32:core-2.0-noarch:core-3.0-ia32:core-3.0-noarch:core-3.1-ia32:core-3.1-noarch:core-3.2-ia32:core-3.2-noarch:core-4.0-ia32:core-4.0-noarch:core-4.1-ia32:core-4.1-noarch:security-4.0-ia32:security-4.0-noarch:security-4.1-ia32:security-4.1-noarch
Distributor ID: Debian
Description:    Debian GNU/Linux testing (stretch)
Release:        testing
Codename:       stretch
A to moje repo:

Kod: Zaznacz cały

root@moj_komp ~# cat /etc/apt/sources.list 
# 
deb http://ftp.pl.debian.org/debian/ testing main non-free contrib
deb-src http://ftp.pl.debian.org/debian/ testing main non-free contrib
deb http://security.debian.org/ testing/updates main contrib non-free
deb-src http://security.debian.org/ testing/updates main contrib non-free
#deb http://www.deb-multimedia.org testing main non-free
#deb-src http://www.deb-multimedia.org testing main non-free
Ktoś miał podobnie? Coś wiadomo?
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

Musisz czekać dalej. Sid już ogarnięty od miesiąca, było to samo. Trochę poczekasz
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

No tak powoli mieli usuwać kde4 z debiana. wiec robi sie zamieszanie. Przez jakis czas nie aktualizuj systemu
Awatar użytkownika
jacbob77
Beginner
Posty: 224
Rejestracja: 06 września 2007, 13:27

Post autor: jacbob77 »

Wczoraj jeszcze miałem wersje testową. Tak było już od kilku lat, zawsze wersja testowa. Ale ostatnio coraz więcej kłopotów i zabawy, a ja nie mam już tyle czasu co kiedyś ;-( więc zainstalowałem wersję stabilną. I jak na razie nie żałuję. Niektóre pakiety są nawet w tej samej wersji co "stretch".

Moim zdaniem lepiej dla spokoju zainstalować wersję stabilną.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Kiedyś długi długi czas siedziałem na stable. Ale niedawno zapragnąłem miec testinga i tak juz zostanie, aż do większej wpadki debiana pewnie i wtedy pewnie wróce do stable na desktopie
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

A ja z kolei od zawsze mam Sida. Na serwerze też mam Sida i dobrze mi z tym. Od 3 lat nic się nie popsuło a uptime teraz już 9 miesięcy. Tylko kernel na serwerze jest ciągle 3.2, bo każdy nowszy spali sprzęt (postanowiono usunąć jakiś sterownik, dzięki któremu włącza się wentylator laptopa, a laptop mega stary)

Wpadek w Debianie jest kilka, wtf-ów też kilka ale to wynika z dziwacznej filozofii tego systemu a nie z wersji
Awatar użytkownika
Bastian
Member
Posty: 1424
Rejestracja: 30 marca 2008, 16:09
Lokalizacja: Poznañ

Post autor: Bastian »

Hej,
Dzięki za odpowiedź. Już nie byłem pewien o co chodzi. Zatem czekam dalej.

pozdr

PS. Pierwszy post na tym forum od daaaawna :) a ja wciąż na tym samym systemie siedzie ;)
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Ja siedze na tym samym od czasów sarge. 2005 albo 2006 rok. :P
ODPOWIEDZ