Kompilacja j

Ogólne pytania dotyczące systemu
soboc
Posty: 4
Rejestracja: 13 października 2006, 18:48

Kompilacja jądra 2.6.16-18 dziwny problem podczas konfigurac

Post autor: soboc »

Witam

Mam nastepujacy problem podczas konfiguracji jadra za pomoca make menuconfig pod Debianem 3.1. Sprawdzalem na jadrach od 2.6.16 do 2.6.18. Polega o na tym ze nie moge drivera do kontrolera dyskowego ustawic ze ma byc kompilowany w jadro [*] a tylko jako [M]. Pod innymi systemami RH , SUSE nie mam z tym problemu.
Musze przekompilowac jadro bo system stoi na plycie K8NF4G-VSATA i nie mam obecnie kontrolera dyskowego ani sieciowki. Pozatym i tak musze dolozyc do jadra kilka rozszerze.

Siedze od kilku godzin i zastanawiam sie co jest nie tak.
A moze w debianie trzeba zrobic cos czego nie wiem, do tej pory glownie siedzialem przy RH i SUSE.
Witek Baryluk
Beginner
Posty: 207
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 01:49
Lokalizacja: Kraków za firewallem

Post autor: Witek Baryluk »

sterownik kontrolera siedzi w jakiejś gałęzi, jesli ta gałąź nie jest zaznaczona na [*] to nie będziesz mógł wewnętrznych elementów ustawić na [*], co jest oczywiste - nie możesz mieć wkompilować kontrolera ide, jesli nie wkompilowałeś na stałe podsystemu ide. itp.
Jeśli to nie pomoże to sprawdź Help do tego kontrolera (w menuconfig), powinny byc wypisane
zależności pomiędzy opcjami.

pozdrawiam
soboc
Posty: 4
Rejestracja: 13 października 2006, 18:48

Post autor: soboc »

sprawdzilem cala galaz i naprawde skonczyly mi sie rozwiazania. Poprostu nie moge wkompilowac obslugi zadnego kontrolera do jadra, i nie mam pojecia dlaczego, na poczatku myslalem ze to wina ncurses nie ta wersja czy co ale nawet pod starym RH9 jest ok wiec to odpadlo, sprawdzilem wiele mozliwosci.
Skonczylo sie na tym ze zainstalowalem na maszynie ubuntu w wersji server i wszystko ok.
ODPOWIEDZ