Przenoszenie HDD na SSD

Ogólne pytania dotyczące systemu
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

rsync robi z odpalonego systemu kopie bezpieczeństwa.... No i po przywróceniu kopii bezpieczeństwa wszystko chodzi idealnie.
Przywracałem system mnóstwo razy ( z kopiii robionej rsync za pomocą MC ) i nie zauważyłem żadnych objawów popsucia czegoś/ czegoś źle działającego.
ryba84 więc nie wiem gdzie widzisz jakiekolwiek komplikacje?
Awatar użytkownika
pone13
Beginner
Posty: 337
Rejestracja: 30 listopada 2007, 20:59
Lokalizacja: Leszno

Post autor: pone13 »

Bo tego nigdy nie robił, ewentualnie zrobił ale nie tak jak trzeba i stąd komplikacje ;)
Awatar użytkownika
kodama
Junior Member
Posty: 633
Rejestracja: 23 maja 2010, 22:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kodama »

Potwierdzam słowa Yampress'a i pozostałych kolegów - na 3 komputerach stosuję tą metodę i nigdy żadnych problemów nie napotkałem. 15 minut roboty i system po awarii śmiga z powrotem.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Przed chwilą ją robiłem :D . Mało tego rozwaliłem MBR bo wcisłem sobie na jedną partycje podstawową FreeBSD 9.2 do tego bootloader freebsd w MBR instalowany ręcznie boot0cfg -B ad0a, bo instalator go nie zainstalował...

No i zrobiłem przywracanie wszystkiego....
Przywróciłem MBR wg mojej metody, potem założyłem ext4 na tej partycji... Przywróciłem kopie bezpieczeństwa ( kopiowałem MC) z kopii robionej rsync
Aktualizowałem UUID nowej partycji ( partycja systemowa ...)

I system wstał bez zająknięcia...
Przy moich zabawach często przywracam system ... Gdybym nie opracował metody rsync za każdym razem musiałbym instalować i konfigurować od nowa system. A tak -> kobia bezpieczeństwa RSYNC , MBR ,knoppix, grml i naprawa trwa niecałe 15 minut . I zawsze wszystko działa....

:D
michalina882
Posty: 1
Rejestracja: 05 lutego 2014, 19:14

Post autor: michalina882 »

Ten sam problem miałam ale dzięki wam udało mi się go rozwiązać.
ODPOWIEDZ