MTA

Ogólne pytania dotyczące systemu
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

POX pisze:sprawdz czy jest on zainstalowany z paczki exim4-daemon-light.
Exima mam zainstalowane z tej paczki.

Sobie tak myśle, że lepiej go nie usuwać bo jeszcze coś się schrzani. Jednak mnie zdziwiła jedna rzecz. Uruchomiłem mutt i patrzę...pełno wiadomości od roota. Trochę mnie to zdziwiło. Patrzę na treści i pisało, że coś z cronem jest nie tak, że coś jest źle ustawione. Niestety przez przypadek usunąłem te wiadomości (pierwszy raz uruchomiłem mutta i od razu popsułem :mrgreen: ). Coś pewnie z cronem jest tyko jak to teraz sprawdzić?

I jeszcze jedno. Gdybym nie miał exima/MTA to tych wiadomości od roota bym nie dostał? Bo teraz tak sobie myślę, że jeżeli mam dostawać wiadomości, że np. z systemem coś jest źle, to było by to bardzo przydatne. Tylko, że w sprawach exima i MTA to nie za bardzo się orientuję.

Pozdrawiam!
POX
Beginner
Posty: 118
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 17:58
Lokalizacja: Nowogrodziec

Post autor: POX »

1. Aby odczytywać pocztę lokalną, możesz posłużyć się dowolnym klientem poczty (Mutt-NG jest moim ulubionym, ale wcale nie musi być Twoim).
2. Ustaw sobie przekierowanie maili wysyłanych rootowi na swoje konto (/etc/aliases), o ile już nie masz tego zrobionego.
3. Cron wyśle maila gdy tylko problem pojawi się ponownie.
4. Maili bez MTA raczej byś nie dostał.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

POX pisze:1. Aby odczytywać pocztę lokalną, możesz posłużyć się dowolnym klientem poczty (Mutt-NG jest moim ulubionym, ale wcale nie musi być Twoim).
Mi też się podoba Mutt - jestem "zwolennikiem" konsoli.
POX pisze:2. Ustaw sobie przekierowanie maili wysyłanych rootowi na swoje konto (/etc/aliases), o ile już nie masz tego zrobionego.
Podczas instalacji już to zrobiłem.
POX pisze:3. Cron wyśle maila gdy tylko problem pojawi się ponownie.
Poprzednio dostałem aż 10 wiadomości od crona no ale przez przypadek je wszystkie usunąłem.
4. Maili bez MTA raczej byś nie dostał.
Ok więc MTA zostawię już w spokoju. Fakt, że działa.

Dzięki wam wszystkim!

Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ