Pr

Ogólne pytania dotyczące systemu
dominbik
Posty: 22
Rejestracja: 26 grudnia 2010, 14:40

Prędkość hibernacji - dlaczego zwolniła?

Post autor: dominbik »

Witam!
Jestem zadowolonym użytkownikiem Debiana Wheezy, lecz od jakichś 3 tygodni hibernacja zwolniła lub całkowicie nie wykonuje się.

Mam w komputerze dwa dyski: jeden 160GB sprawny, wyciągający 55mb/s i drugi 80GB, ledwo sprawny, trochę uszkodzonych sektorów, 20mb/s. Oczywiście cały system, partycja wymiany, /home trzymam na dysku 160GB.

Po różnych zabiegach ustaliłem, że to wina partycji wymiany a dokładniej dysku, na którym jest ona ulokowana. Paradoksalnie przy partycji wymiany na tym dobrym 160GB dysku hibernacja wykonuje się ~90sekund, gdy przy partycji wymiany na rozwalonym dysku 80GB wykonuje się ~7sekund (tak jak kiedyś się wykonywała normalnie na 160GB).

Za ,,cukierka'' nie mogę dojść gdzie tkwi problem. Hibernację wykonuję za pomocą pakietu pm-utils (pm-hibernate, pm-suspend).

Kod: Zaznacz cały

hdparm -Tt /dev/sda

 Timing cached reads:   1352 MB in  2.00 seconds = 676.01 MB/sec
 Timing buffered disk reads: 168 MB in  3.00 seconds =  55.98 MB/sec
dysk 160GB jest sprawny i bez uszkodzonych sektorów (testowałem go).

Normalnie dałbym sobie spokój i w takim wypadku trzymał partycję wymiany na dysku 80GB, ale on ledwo działa i ma bardzo niski transfer -> system zauważalnie gorzej działa, gdy potrzeba mu trochę partycji wymiany podczas działania (mam tylko 1GB RAM-u).

/var/log/pm-suspend.log
log z ostatnich dni - http://pastebin.com/raw.php?i=zUHwZW73
log z 4lipca - http://pastebin.com/raw.php?i=qrGwLB4T (wtedy już miałem kartęTV i moduły typu bttv, hibernowało się poprawnie).

Przeinstalowałem pm-utils, initramfs-tools, usunąłem wszystkie skrypty, które miałem wywoływane przy hibernacji - dalej to samo.

Co może być jeszcze ważne:
[INDENT]-na dysku 80GB mam wyłączone oprogramowanie SMART, ale to nie ma znaczenia, bo próbowałem też przy wyłączonym na 160GB i dalej 160GB szwankował,
-próbowałem w innym miejscu utworzyć swap na 160GB - było to samo,
-dysk 160GB mam bodajże na MASTER a 80GB na to drugie coś - podłączone jedną taśmą do płyty głównej (z tego co pamiętam).[/INDENT]

Pozdrawiam i bardzo proszę o pomoc (hibernacja to dla mnie podstawa, korzystam bardzo często).
ODPOWIEDZ