[+] Nieistniej

Ogólne pytania dotyczące systemu
Hardek
Posty: 27
Rejestracja: 12 grudnia 2009, 18:26

[+] Nieistniejące pliki muzyczne, które istnieją

Post autor: Hardek »

Witam!

Mam zainstalowanego Debiana Squeeze. Kilka miesięcy temu natchnęło mnie stworzenie domowego centrum multimedialnego opartego na apache oraz ssh. Wszystko zainstalowane, ładnie i pięknie działa aż do dnia dzisiejszego.

Chciałem sobie zrobić kopie zapasową wszystkich plików muzycznych. Użyłem do tego celu programu FileZilla (SFTP). Zauważyłem po kilku minutach jakieś nieudane transfery. Okazuje się, że cztery pliki muzyczne nie zostały skopiowane z błędem:

Kod: Zaznacz cały

open for read: no such file or directory

Na początku myślałem, że pliki zostały przypadkowo usunięte, lecz po wydaniu polecenia: mam teraz pewność, że one naprawdę istnieją.

Nawet program moc odtwarza je bez problemu.

Próbowałem zmienić nazwy plików poleceniem mv, lecz dostaje komunikat, że pliki nie istnieją. Tak same jest z poleceniami rm, cp. Jednym słowem pliki są a ich nie ma. Jak sobie z tym poradzić? Spotkał się już ktoś z takim nietypowym problemem?

Dodam jeszcze, że wszystkie pliki mają pełne uprawnienia. Nawet próbowałem wykonać powyższe polecenia jako root i nadal to samo.
Awatar użytkownika
grucha
Beginner
Posty: 345
Rejestracja: 29 września 2007, 01:04
Lokalizacja: Rzeszów / Kraków

Post autor: grucha »

Pokaż:

Kod: Zaznacz cały

ls -al
z tymi plikami, bo póki co to operujemy w ciemno.
Hardek
Posty: 27
Rejestracja: 12 grudnia 2009, 18:26

Post autor: Hardek »

Problem został rozwiązany poprzez Live CD i zmiane nazw plików. Prawdopodobnie przyczyną było złe kodowanie w nazwach plików.
ODPOWIEDZ