[+] Kopiowanie, wklejanie w konsoli - nie dzia

Ogólne pytania dotyczące systemu
derby
Posty: 5
Rejestracja: 14 lutego 2012, 00:28

[+] Kopiowanie, wklejanie w konsoli - nie działa

Post autor: derby »

Witam.
T
o mój pierwszy post tutaj, chciałbym zaznaczyć, że odpowiedzi nie znalazłem.

Problem jak w temacie. W jakim temacie? Obecnie nie umiem włączyć (skonfigurować) swojej karty bezprzewodowej ale aby zrobić jakieś rozsądne kroki w tym kierunku muszę rozwiązać ten prymitywny problem. Prosiłbym o pomoc.

Debian 6
XFCE4

Pozdrawiam i przepraszam jeśli zły dział - najbardziej mi pasowało.
Awatar użytkownika
Rafal_F
Moderator
Posty: 2350
Rejestracja: 29 sierpnia 2008, 16:45

Post autor: Rafal_F »

Możliwości kopiuj/wklej oraz schemat klawiszy zależą od emulatora terminala jakiego używasz. Jest ich mnóstwo, wpisz hasło zapytania w Google to powinieneś znaleźć stronę z zestawieniem najpopularniejszych. Ogólnie z tego co pamiętam Linux może posiadać kilka schowków (patrz wyniki wyszukiwania Google), jeden z podstawowych to kopiowanie do schowka zaznaczonego tekstu (wystarczy tekst zaznaczyć nie ważne czy w emulatorze terminala, przeglądarce czy edytorze tekstu) żeby go wkleić wystarczy najechać kursorem na żądane miejsce i kliknąć środkowy przycisk myszy.
wobo
Posty: 97
Rejestracja: 19 kwietnia 2008, 14:10
Lokalizacja: W-wa

Post autor: wobo »

W edytorze nano pod KDE skrót do kopiowania to ctrl+shift+c a do wklejania ctrl+shift+v. Zaznaczasz przez kilkukrotne kliknięcie na wierszu.[LEFT][LEFT]
[/LEFT]
[/LEFT]
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6366
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Zmień konsole. Są te które pozwalaja na kopiowanie i wklejanie i te które nie. xfce4-terminal lub gnome-terminal pozwalają. Ja pod xfce 4.8 mam te obie konsole.
dzidziathc
Posty: 41
Rejestracja: 12 lipca 2008, 18:56

Post autor: dzidziathc »

Zainstaluj schowek:

Kod: Zaznacz cały

aptitude install xfce4-clipman
derby
Posty: 5
Rejestracja: 14 lutego 2012, 00:28

Post autor: derby »

Dziękuję, pomogło.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6366
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Ja nie mam schowka i działa. http://debian.linux.pl/entries/164-Tak- ... -Rewolucja
To zależne od konsoli.
ODPOWIEDZ