w

Ogólne pytania dotyczące systemu
grzebyk
Posty: 14
Rejestracja: 14 września 2006, 16:59

własne skrypty w cron.daily

Post autor: grzebyk »

Kiedy wkładam sobie jakis własny działający :) skrypt do katalogu cron.daily nie jest on wykonywany. Cron napewno działa, wszystkie inne skrypty z tego katalogu pododawane przez inne pakiety uruchamiają się a mój nie :( . Co przyczyną może być?
To samo jest dla cron.hourly i weekly.
Rad
Member
Posty: 1208
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 15:05

Post autor: Rad »

A dałeś prawo do uruchamiania (chmod +x skrypt)?
grzebyk
Posty: 14
Rejestracja: 14 września 2006, 16:59

Post autor: grzebyk »

no pewnie, pisałem przecież że działające :) . właściciel root, prawa 755, tak jak mają inne skrypty w tym katalogu
Verdan
Posty: 80
Rejestracja: 06 czerwca 2006, 17:49

Post autor: Verdan »

Oprócz tego, że skrypt musi posiadać bit wykonywalności dobrze było gdyby wszystkie ścieżki do programów wywoływanych w skrypcie były bezwzględne. No chyba, że dopiszesz PATH na początku, ale pierwsza metoda jest lepsza. Czasami cron się gubi, czasami bez ścieżek bezwględnych działa, stesuj skrypt dopisując go do crontaba i rozszerzając wywołanie basha o opcje -x -v.
W ten sposób zobaczysz w którym miejscu wywala się skrypt.

Pozdrawiam,
V.
grzebyk
Posty: 14
Rejestracja: 14 września 2006, 16:59

Post autor: grzebyk »

sprawa sie wyjaśniła :)
Skrypty w katalogach cron.hourly,daily...itp wykonue prog run-parts, no i robi on jakąś wstępną walidację nazw skryptów a moje posiadały rozszerzenie .sh i dlatego nie chciał ich robić, bez rozszerzenia wszystko śmiga aż miło :)
Witek Baryluk
Beginner
Posty: 207
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 01:49
Lokalizacja: Kraków za firewallem

Post autor: Witek Baryluk »

Hmm, rozszerzenie nie powinno grać roli, mogę jedynie powiedzieć, że cron nie obsługuje w tych katalogach plików które mają w nazwie podkreślenia.
grzebyk
Posty: 14
Rejestracja: 14 września 2006, 16:59

Post autor: grzebyk »

no chyba jednak obsługuje :)
zrobiłem teścik:

Kod: Zaznacz cały

# run-parts --verbose /home/grzebyk/kron 
run-parts: executing /home/grzebyk/kron/test-script
run-parts: executing /home/grzebyk/kron/test_script
obydwa skrypty zostały wykonane
raku
Posty: 9
Rejestracja: 25 czerwca 2006, 23:35
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: raku »

Witek Baryluk pisze:Hmm, rozszerzenie nie powinno grać roli, mogę jedynie powiedzieć, że cron nie obsługuje w tych katalogach plików które mają w nazwie podkreślenia.
nie podkreślenia, a kropki.
Miałem to samo z pewnym skryptem do backupu - uparcie nie chciał mi się uruchamiać. Dopiero zmiana nazwy na jednolitą, bez kropek, pomogła.
ODPOWIEDZ