[+] Netbook Acer Aspire One 721 i nie dzia

Ogólne pytania dotyczące systemu
szymo
Posty: 11
Rejestracja: 07 listopada 2009, 16:25
Lokalizacja: Śląskie

[+] Netbook Acer Aspire One 721 i nie działa tryb wybudzenia

Post autor: szymo »

Witajcie.

Zainstalowałem niedawno na netbooku Debiana Squeeze wraz z wszystkimi sterownikami. Dodałem poprawkę TuxOnIce do jądra (2.6.32) i skompilowałem. Po zamknięciu klapy netbook przechodzi w stan uśpienia: dioda miga na czerwono, chłodzenie się wyłącza. Niestety, kiedy chcę go wybudzić, włącza się jedynie chłodzenie (wiatraczek) i dioda zaczyna świecić na niebiesko. Matryca się nie włącza, w myszce USB laser też nie zaczyna świecenia. Nie mogę ani wejść w inną konsolę (Ctrl + Alt + F1) ani nic z tym zrobić. Zostaje tylko twardy reset. Szukałem rozwiązania na innych anglojęzycznych forach ale niestety nic nie pomaga. Macie jakieś pomysły?

Karta graficzna to Radeon HD4200 series
Procesor: AMD Athlon II Neo K125 (1,7 GHz)
Awatar użytkownika
parrotlarch
Beginner
Posty: 393
Rejestracja: 12 kwietnia 2007, 07:31
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: parrotlarch »

A próbowałeś Ctrl + Alt + F7 ?
Pytanie może zdawać się głupie, ale mi z uśpienia budzi się jakby na innej konsoli i reaguje podobnie jak u Ciebie i zauważyłem, że pomaga przełączenie go na konsolę, na której jest tryb graficzny.
szymo
Posty: 11
Rejestracja: 07 listopada 2009, 16:25
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: szymo »

Próbowałem ;)

Spróbowałem wyłączyć ACPI i zamiast niego włączyć APM. Dodałem do gruba:

Kod: Zaznacz cały

noacpi apm=on noapic
I włączam system z takimi parametrami:

Kod: Zaznacz cały

linux	/vmlinuz-2.6.32-tuxonice root=/dev/mapper/SzymoNetBook-root ro  vga=771 quiet splash noacpi apm=on noapic
I ku mojemu zdziwieniu zadziałało! Ale niestety tylko raz. Kiedy godzinę później znów go uśpiłem niestety nie chciał wstać...
Co do matrycy, ona wcale się nie włącza. Jest kompletnie czarna bez żadnego podświetlenia. Zauważyłem natomiast, że klikając Fn+F3 mogę włączyć lub wyłączyć Wi-Fi(dioda sygnalizująca wifi się zapala).
Awatar użytkownika
DaVidoSS
Junior Member
Posty: 875
Rejestracja: 06 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: ~/

Post autor: DaVidoSS »

Cześć. Zostaw wzbudzonego w spokoju na jakieś 10 min potem się pobaw klawiatura czy tam panelem dotykowym. Się włączy. Poza tym zainstaluj pakiety:

Kod: Zaznacz cały

su
apt-get install laptop-detect laptop-mode-tools
szymo
Posty: 11
Rejestracja: 07 listopada 2009, 16:25
Lokalizacja: Śląskie

Post autor: szymo »

No i działa pięknie.
Dziękuję za pomoc!

Dodane:
Niestety muszę odgrzebać temat. Otóż mam teraz Debiana Sid i po wyjściu z uśpienia system się włącza, nie działa tylko matryca. Na ślepo klikając Ctrl+Alt+F3 loguje się na konto root, resetuję Xy i matryca się włącza. Macie jakieś pomysły co z tym zrobić?
ODPOWIEDZ