Debian Portal

Ogólne pytania dotyczące systemu
alpin19
Posty: 8
Rejestracja: 13 września 2006, 01:37

Post autor: alpin19 »

Co do wypowiedzi KaKa, to akurat nie sądzę aby sam serwis/portal, czy jak inaczej zechcecie swoje przedsięwzięcie nazwać pomógł developmentowi Debiana. Nie mówię też, że jest to niepotrzebne, ale jest to dopiero początek, stan w którym należy gruntownie zastanowić się nad kierunkiem działalności.
Osobiście "rozkręcałem" serwis społeczności ówczesnego Mandrake (obecnie Mandriva). Przez długi czas byłem adminem, moderatorem na forum...
Czy ów serwis pomógł w rozwijaniu społeczności - odpowiadam: tak. Ale nic ponadto. Rozrosła się, co równie ważne - jedynie okresowo - społeczność użytkowników tejże dystrybucji, ale było to, jak sądzę powodowane zaciekawieniem, nowością...
Niestety jednak, niemal nikt nie skierował swoich kroków ku rozwojowym pracom dla MDK/MDV - czyli development sobie, a społeczność sobie.

Tak sobie umyśliłem, że jeśli chcielibyśmy przyśpieszyć prace nad Debianem, usprawnić - to może:
1. Spróbować dołączyć w jakiś sposób do prac nad tą dystrybucją;
2. Prace nad polską "odmianą", czy klonem Debiana (BTW polskie jest tylko PLD, a to trochę mało)..

Pozdrawiam Wszystkich Serdecznie...

P.S.
Chętnie wezmę udział we wszelkich pracach związanych z serwisem, dystrubucją, rozmowami...
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Mam, znowu, pewien pomysł dotyczący forum. Mianowicie chodzi o to żeby stworzyć nowy dział "Ankiety". Zapewne każdy sobie teraz pomyśli po co taki dział...otóż przeglądając jakiś tydzień temu natknąłem się na forum gdzie był dział ankiety. Użytkownicy tego forum tworzyli własne ankiety żeby poznać co myślą na dany temat osoby ale z ich forum. Zapewne w tym momencie wielu z Was napisało by, że w sieci od ankiet się aż "roi". Prawda, ale tu chodzi o to żeby poznać co myślą osoby w danym miejscu/forum. Tak samo jest np. z tematem Screenshots można by napisać po co ktoś robił taki temat skoro na np. dobreprogramy.pl jest dokładnie ten sam temat? Otóż tak jak wyżej napisałem chodzi o to żeby poznać opinie użytkowników danego forum w tym przypadku naszego. Oczywiście można by tworzyć ankiety w dziale "luźne" albo "Desktop & Multimedia" jeżeli dotyczy coś x'ów. Ale zrobił by się bałagan. Sam tworzyłem ankietę o tym kto z jakiego środowiska korzysta (GNOME, KDE itp.) i gdzie ten temat jest? "Gdzieś" pomiędzy innymi tematami i już wszyscy o nim zapomnieli. Jedna osoba do mojej ankiety dała link gdzie podobna ankieta już była. Ok, dobrze, że podała. Ale przez podawanie linków do innych stron nie dowiemy się z czego korzystają użytkownicy tego forum itp. Pewnie wielu z nas chciałoby stworzyć ankietę żeby poznać opinie innych i żeby ułatwić tą rzecz mogło by się stworzyć nowy dział.

To tyle :) Co Wy o tym myślicie? Komentujcie, jak się pomysł spodoba to stworzy się taki dział jak nie to przecież nic złego się nie stanie. Forum jest nowe, nie ma wielu użytkowników ale warto myśleć o jego dalszym rozwoju. Więc jeszcze raz proszę komentujcie: czy stworzyć czy nie?

Pozdrawiam!
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

Kaka' pisze:Forum jest nowe, nie ma wielu użytkowników ale warto myśleć o jego dalszym rozwoju.
raczej wątpię żeby dział "ankiety" pomógł w rozwoju forum,

o rozwoju forum nie świadczy ilość działów lub postów, ale jakość tego, więc lepiej zacząć udoskonalać to co już mamy na forum, a nie zakładać nowe działy tylko po to "bo może się kiedyś przydać" a w rzeczywistości będzie miał 3-4 tematy i to wszystko

moim zdaniem żeby forum się rozwijało i żeby było więcej użytkowników powinniśmy rozwinąć np. bardziej rozwinięty dział "Opisy FAQ HowTo " ponieważ ten dział ma największe szanse przysłużyć się dla newbie, bo to oni stanowią chyba największy odsetek (?)

tak więc według mnie nie w formie forum (głupio brzmi), ale w treści jest to co powinno być, a formę zawsze można zmienić



aloha
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Ja daje tylko propozycje, czy się przyjmie zobaczymy - czas pokaże. Rozumiem, że Ty velmafia jesteś na nie. Ok, zobaczymy co inni powiedzą, o ile to w ogóle zrobią.


Pozdrawiam!
MarcinD
Posty: 15
Rejestracja: 27 listopada 2006, 21:31
Lokalizacja: Józefów

Post autor: MarcinD »

@#$%*****, pół godziny pisania posta szlag trafił.... :evil:
No więc w skrócie:
-super pomysł popieram w całości
-dział dla adminów/specjalistów it/programistów jak najbardziej; uwaga, szczególnie pod kątem profesjonalistów (super koncepcja - zastosowania, _wdrożenia_ - to może być ważne i przydatne)
-koniecznie zwrócić uwagę na managerów - im trzeba wiedzę w specyficzny sposób przekazywać, ale trzeba. Właśnie: profesjonalne zastosowania, korzyści, przykłady wdrożeń. Zauważmy, że to ci ludzie są odpowiedzialni za inwestycje w konkretne technologie.
-nie robić kolejnego zbiorowiska linków; lepiej nawet powielić pewne rzeczy, ale mieć je razem, usystematyzowane, w jednej szacie graficznej (wbrew pozorom ważne) - szczególnie ze względu na początkujących
-konsolidować się maksymalnie wokół takich projektów, pomiędzy różnymi istniejącymi obecnie stronami... Wszystkie nawet, jeśli dobre, to są fragmentaryczne
-zwrócić szczególną uwagę na Newbie - nie odtrącać i odsyłać ciągle do google, ale czasem poprowadzić, aby potem już mogli sobie radzić sami
-co najważniejsze - nie ilość, ale jakość
Pozdrawiam
sosen
Posty: 10
Rejestracja: 03 stycznia 2007, 01:25

Post autor: sosen »

powiem tak.. Co do portalu TO prosze nie robcie na JOOMOLY! PROSZE.. TO jest najbardziej ochydniejszy klon mabma! Jak juz napsizcie swojego wlasnie cms lub uzycjie drupala itp... Radzie na pocztaku naspiac strone w html odlsylaczami do tematow... Zrobmy swojego wlasnego CMS !
POZDRO
sosen
Posty: 10
Rejestracja: 03 stycznia 2007, 01:25

Debian Portal

Post autor: sosen »

Witam. Oto chciałbym pokazać logo które zrobiłem na portal dla debiana :)
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

logo fajne, ale nie pasuje mi tutaj ten napis "stabilny" bo odnosi się on do wersji stabilnej rzecz jasna?
teraz jak wejdzie Etch i będzie świeży, to wszyscy będą zadowoleni, ale za jakiś czas (np. 1-2 lata), te logo może być nieaktualne, bo np. wejdą nowe kodeki do filmów (może będą w końcu Wolne), a polityka stable, zabrania dodania ich do stabilnej wersji, (owszem są backporty, ale portal ten ma mówić o oficjalnej wersji Debiana??), lub nowy odtwarzacz filmów który zacznie zdobywać coraz więcej użytkowników, ale w wersji stable go nie będzie, więc dla takiego newbie, nie będzie wymarzonego odtwarzacza w Debianie i Debian będzie przez to skreślony, wprawdzie słyszał coś o testing, ale "jak sama nazwa mówi" (według większości newbie) jest dla zaawansowanych, więc nie dla niego.
dlatego proponuję zmianę tego napisu "stabilny", na coś co będzie odnosiło się do wszystkich wersji Debiana, bo mamy promować Debiana, a nie jego jedna wersję?
a co do portalu, to powinniśmy tam zacząć promować wersję testową, bo potem jak Etch się zestarzeje to znowu będą problemy wśród użytkowników posiadających Sarge'a. najlepiej by było to zrobić za pomocą dokładnych opisów które wyjaśnią ludziom że nazwa "wersja testowa" nie oznacza "wersja dla zaawansowanych".

Jestem ciekaw jak tam prace (ogólnie wszystkie prace) nad portalem Debiana. bo coś ostatnio nic nowego nie słychać, no poza Tobą sosen bo widzę żę coś robisz :)


PS. czy ten temat nie powinien być przeniesiony do tematu o tej samej nazwie, który jest przyklejony na samej górze: http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=232 ??



aloha
chyl-o
Junior Member
Posty: 621
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: chyl-o »

PS. czy ten temat nie powinien być przeniesiony do tematu o tej samej nazwie, który jest przyklejony na samej górze: http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=232 ??
Masz rację, już łączę oba tematy.
dzidzius80
Beginner
Posty: 110
Rejestracja: 12 stycznia 2007, 10:37
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: dzidzius80 »

No ja jak najbardziej, temat ten zauważyłem dopiero dzisiaj, ale juz kilka dni temu sam zaczołem temat który po późniejszej przeróbce wydaje mi sie ze nadawał by sie super na taki portal.


http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=1006

Zbieram informacje ze wszystkich źródeł na ten temat,
i myślę ze nie pierwszy, i nie ostatni mam taki problem.

Jak serwer zostanie naprawiony z chęcią prześle juz gotowy artykuł (przerobiony z tego forum, tego co mi ludzie osobiście powiedzą, no i do czego sam dojdę ) Debianowi, gdyż tylko punkty "pomógł" nie wystarcza za jego zasługi.

No a do projektu chętnie tez bym sie przyłączył, jeszcze nie wiem jak, ale bawię sie Sidem, i jeszcze mi sie nie posypał.
No i oczywiście moja edukacja nie skończy sie na serwerach plików ;)


Pozdrowionka
ODPOWIEDZ