Debian Portal

Ogólne pytania dotyczące systemu
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Jak tak już podajemy co by mogło być w nowym serwisie to proponuje to zrobić na "wzór": http://www.dobreprogramy.pl i http://www.forum.dobreprogramy.pl/

Myślę, że ten serwis nie musi być TYLKO o linuksie - proponuję żeby to było "ogólnie" o komputerach ale ze "szczególnym" "spojrzeniem" na linux.
Rad
Member
Posty: 1208
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 15:05

Post autor: Rad »

Eee nie. To ma być serwis poświęcony Debianowi, a nie Windowsowi. Przecież jest mnóstwo for internetowych o tym systemie. Tworzenie serwisu ogólnie o komputerach jest według mnie pomysłem głupim.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Eee nie. To ma być serwis poświęcony Debianowi, a nie Windowsowi. Przecież jest mnóstwo for internetowych o tym systemie. Tworzenie serwisu ogólnie o komputerach jest według mnie pomysłem głupim.
To nie ma być duży serwis o windowsie. Chodzi mi tu żeby dodać do forum jeszcze dział o windowsie i to wszystko. Wcześnie napisałem, że można by zrobić serwis na wzór http://www.dobreprogramy.pl i http://www.forum.dobreprogramy.pl/ Mnie nie chodzi o to żeby robić to TERAZ, ZARAZ. Najpierw by się zrobiło serwis poświęcony tylko debianowi a potem by się go "rozbudowało" ale dopiero gdy uda nam się "W PE£NI" zrobić serwis o debianie.

Pozdro!
Rad
Member
Posty: 1208
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 15:05

Post autor: Rad »

Ale po co jeśli jest wiele for o Windowsie, na którym są specjaliści od Windowsa? Tutaj siedzą specjaliści od Debiana, wieć forum powinno być o Debianie. Jak ktoś ma problem z Windowsem wchodzi na jakieś centrum xp i już. Nie widzę, żadnego sensu robienia działu o systemie Microsoftu.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Ale po co jeśli jest wiele for o Windowsie, na którym są specjaliści od Windowsa? Tutaj siedzą specjaliści od Debiana, wieć forum powinno być o Debianie. Jak ktoś ma problem z Windowsem wchodzi na jakieś centrum xp i już. Nie widzę, żadnego sensu robienia działu o systemie Microsoftu.
Fakt jest wiele for o windzie ale są tam często działy o linuksie. Mnie tylko chodzi o to by zrobić JEDEN dział więcej na forum - dział o windowsie ( jest dział o środowisku graficznym o serwerze i MOG£BY BYÆ dział o windowsie). Napewno wiele osób by pisało o problemach z windowsem a przy okazji by się "zaznajomili" z linuksem!! ;-)
fik
Posty: 30
Rejestracja: 21 czerwca 2006, 14:41
Lokalizacja: Mazury

Post autor: fik »

Napewno wiele osób by pisało o problemach z windowsem a przy okazji by się "zaznajomili" z linuksem!!
To z Windowsem można mieć jakieś problemy oprócz BlueScreena? (na co przy okazji jest lekarstwo w postaci przycisku na obudowie ;) )

Tylko po co na siłę ma się zaznajamiać z Linuksem. Już było pełno akcji "uświadamiających" przeprowadzonych i każdy zainteresowany wie co to i po co.
Jeśli ktoś ma problem wtedy wie, gdzie pytać.

Zamiast zająć się "uświadamianiem" nieuświadomionych lepiej stworzyć portal dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Niech będzie mniej artykułów, mniej postów, ale jak już się pojawią to na tematy poważne, a nie "myszka mi nie działa".

Pozdrawiam
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

To z Windowsem można mieć jakieś problemy oprócz BlueScreena? (na co przy okazji jest lekarstwo w postaci przycisku na obudowie ;) )
Osobiście bardzo żadko z niego korzystałem ;-)
Tylko po co na siłę ma się zaznajamiać z Linuksem. Już było pełno akcji "uświadamiających" przeprowadzonych i każdy zainteresowany wie co to i po co.
Jeśli ktoś ma problem wtedy wie, gdzie pytać.

Zamiast zająć się "uświadamianiem" nieuświadomionych lepiej stworzyć portal dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Niech będzie mniej artykułów, mniej postów, ale jak już się pojawią to na tematy poważne, a nie "myszka mi nie działa".
Z tym windowsem to była i jest MOJA propozycja ;-)
Ja tu nie decyduje o takich sprawach - niech Radex zdecyduje - to on tu jest administratorem! :)

Pozdrawiam!
DaViDeX
Posty: 18
Rejestracja: 11 lipca 2006, 20:15
Lokalizacja: Opinogóra

Post autor: DaViDeX »

forum windowsowe jest całkiem dobrym pomysłem. sporo ludzi myśli, że linuksowcy wcale się nie znają na windowsie i go nie używają. trzeba to jakoś zmienić.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

forum windowsowe jest całkiem dobrym pomysłem. sporo ludzi myśli, że linuksowcy wcale się nie znają na windowsie i go nie używają. trzeba to jakoś zmienić.
No chociaż ktoś mnie rozumie ;-)

Pomagając osobom którzy używają windowsa można by im "przybliżyć, pokazać itp" linuksa!!

Około 95% osób w mojej klasie NIGDY nie słyszało o linuksie. Inni moi znajomi także o nim nie słyszeli (no może z 10 osób a pytałem się z 20 razy więcej osób). Ja tylko zdołałem namówić 2 osoby na linuksa.....TYLKO bo reszta o nim nawet NIE słyszała i wykręcają się tym, że linux jest 100x trudniejszy niż windows itp. Jak tu rozpowszechniać linuksa skoro mało kto o nim wie !?

Osoba szukająca pomocy np. przy XP może natrafić akurat na nasze forum, gdzie byłby dział z Windowsem, pomoglibyśmy takiej osobie i przy okazji przedstawili "alternatywne" rozwiązanie w postaciu linuksa.

Pozdro!
marcusdavidus
Posty: 18
Rejestracja: 06 sierpnia 2006, 05:56
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: marcusdavidus »

Co do pomyslu Kaki .. hmm "miej przyjaciol blisko ale wrogow jeszcze blizej"
Sam pomysl zeby zrobic rownierz kacik o windowsie jest wedlog mnie sprytny .. ktos szuka czegos o windowsie w google zanjduje ten portal czyta co mu potrzeba ale przy okazji ma ochote sprawdzic o czym wlasciwie jest ten portal .. grzebie w nim dowiaduje sie interesujacych zeczy o linuksie i postanawia go sprawdzic i tak mamy mnie :P
w sumie wlasnei tak zostalem dumnym posiadaczem deba .. wczesniej myslalem ze linuks to jakis szmelc i nie wiadomo po co .. teraz wiem ze windows to nic innego jak consola do gier i nic wiecej .. i tak go wlasnie tylko uzywam :P

co to moich pomyslow do portalu powinnien oczywiscie byc dzial MULTIMEDIA A DEBIAN poniewaz wielu userow mysli ze linuks a w tym debian jest calkowicie amultimedialny co po czesci neistety jest prawda choc sprytny user otrafi zrobic zeby byl full multimedialny .. wiec dzial o audio w tym problemy z configuracja itp programy audio porownanie windows audio do linuks audio i jak np przesiasc sie bezbolesnie z winampa na xmms czy an amaroka ..
( osobiscie uwazam ze takowe instrukcje nawet lopatologiczne sa konieczne powiedzialem znajomemu zeby sprobowal deba a on mi na to ze nie da sie sluchac shoutcasta na debie bo nie ma winampa :P)
dzial o video pod linuks i podobne rozwiazania jak w przypadku audio
przydalo by sie rownierz o innych multimedialnych zastosowaniach debiana jak np gry emulacjie itp czyli ogolnie dzial o tym wszystkim co robimy po uzywaniu systemu do waznych zeczy .. mogl by byc takze podzzial poswiecony czystej rozrywce zwiazanej z linuksem taki dzial "przychodzi pingwin do lekarza" :P

kolejnym dzialem powinno byc wszystko o prowadzeniu servera i to powinien byc dzial nie dla laikow lecz calkowicie profesjonalne zastosowania debiana jako stacji dla komercyjnego servera .. mozna rownierz zrobic dzial "debian a firma " czyli o mozliwosciach zastosowan debiana w normalnych firmach jak banki / fabryki itp
u mojej matki w prcy gdy glowny informatyk zaproponowal zainstalowanie systemu linuks zamiast windows xp szefostwo go wylalo bo cos takiego " obniza status firmy w oczach klijentow" looool no comment .. wiecie czyli dzial dla laikow pd krawatem zeby mogli zobaczyc ze linuks to nie taki tani "lewy" klon windowsa lecz doskonaly bezpieczny i stabilny system operacyjny wprost idealny dla firm no bo i pracownicy sobie nie beda zasuwac w batllefield 2 w czsie pracy :P
oki jesli cos wiecej wpadnie mi do glowy nie omieszkam sie odezwac
ODPOWIEDZ