Debian Portal

Ogólne pytania dotyczące systemu
atomekd
Posty: 42
Rejestracja: 13 października 2006, 16:32

Post autor: atomekd »

No to wypalę trochę jakbym się urwał z choinki...

Ciekawe na czym stanęło z tym portalem?
Temat dziwnie podumarł...

Jak nie jest za późno to jak CMS, to raczej już gotowy, po co wyważać otwarte dzwi.

Jak coś, to ja jestem za umieszczeniem działu z ankietami :D , więc jest 1 na 1 :-D (nie licząc proponującego).

Można by też dać przyklejony temat w dziale FAQ, w którym ludzie mogliby pisać jakie howto/faq by się przydało. Czasem ktoś ma wiedzę, a nie pomyśli, że jest sens się z nią dzilelić.
cybek
Posty: 7
Rejestracja: 15 marca 2007, 09:50

Post autor: cybek »

Witam.

Jestem tu zupelnie nowy. Witam wszystkich Forumowiczow ;)
Pomysl stworzenia portalu/strony aktywnie rozwijanej jest naprawde dobry - sam o tym ostatnio myslalem szukajac po roznych stronach informacji ktore mnie interesuja.
Jestem dosc swiezym uzytkownikiem Debiana ale z linuksem stycznosc mam od jakiegos czasu.
Jezeli jakos moge pomoc to prosze o informacje - znam sie na php/html/portalach [joomla ,drupal] itp.
Naprawde poczulem nagly przyplyw radosci gdy przeczytalem tego posta - brakuje jednego miejsca w sieci [po polsku] gdzie moznaby znalezc duzo artykulow, howto itp dotyczacych tematyki Debiana.
Podsumowujac - oferuje swoja pomoc i jak najbardziej popieram ten pomysl :)

Pozdrawiam, cybekx.
wojtekz_
Beginner
Posty: 337
Rejestracja: 13 marca 2007, 16:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wojtekz_ »

Witam wszystkich!

Nareszcie jestem w dobrym miejscu! Ja tu się katuję, tłumaczę stronki, a tylu ludzi kombinuje, co by tu zrobić ;-). Zapraszam do współpracy. Wiadomo, że najgorzej jest odwalać czarną robotę, ale satysfakcja jest.

Pozdrawiam
Grabos
Posty: 91
Rejestracja: 13 lipca 2006, 17:19

Post autor: Grabos »

Jestem właścicielem debianwiki.org można by było zrobić wiki jakieś tam fajne :-) które by było wizytówką polskiej społeczności Debiana.
trzeba też zintegrował jakoś serwis tłumaczeń http://debian.linux.org.pl/
na ich grupie dyskusyjnej ciągnie się dyskusja kto przejmie po fenio projekt, ja jestem za cienki ale w kupie ;-) siła sądzę że przydało by się porozmawiać z osobami z DUG'a.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Graboś pisze:wiki jakieś tam fajne
A to co?

http://wonder.pl ;)
Grabos
Posty: 91
Rejestracja: 13 lipca 2006, 17:19

Post autor: Grabos »

Chyba nie chcesz żebym zaczął wymieniać wad wonder.pl , może tylko napisze jedną aktualność! chociaż kiedyś i sam tam zaglądałem ale wszystko kiedys trzeba odświeżyć.
Poza tym wydaje mi się że wiki które mogłoby powstać może być bardziej wizytówką jak wcześniej pisałem i zbiorem najlepszych How To, FAQ a nie zaśmiecane mało wartościowymi poradami, po to mamy forum ;-)
wojtekz_
Beginner
Posty: 337
Rejestracja: 13 marca 2007, 16:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wojtekz_ »

[quote="Graboś"]Jestem właścicielem debianwiki.org można by było zrobić wiki jakieś tam fajne :-) które by było wizytówką polskiej społeczności Debiana.
trzeba też zintegrował jakoś serwis tłumaczeń http://debian.linux.org.pl/
na ich grupie dyskusyjnej ciągnie się dyskusja kto przejmie po fenio projekt, ja jestem za cienki ale w kupie ]
Ja zacząłem tłumaczyć na własną rękę. Współpracuję z Jensem Seidelem od strony obsługi www, ale w sprawach językowych się z nim nie pogada... Chętnie nawiążę jakowąś współpracę. Byłem na pddp@debian.linux.org.pl, ale tam jakoś brak chętnych.

Pozdrawiam
Mistrig
Posty: 53
Rejestracja: 12 marca 2007, 16:25

Post autor: Mistrig »

Witam. Mógłbym pomóc w tworzeniu serwisu od strony technicznej (XHTML/CSS/PHP>=5 - nie cierpie 4 ;-) ). Redaktorem raczej jeszcze nie moge być, ale widze, że nie będzie ich brakować (przy najmniej na razie :-P ). Jeśli jeszcze nie powstał żaden kod to może najwyższy czas zebrać grupe wedeloperów/webmasterów i wziąć się do roboty. Nie jestem za wiki ponieważ nie jest ono zbyt przyjazne dla przeciętnego usera, lepiej brać przykład z ubuntu.pl (przydałyby się np. linki do różnych wersji debiana, ponieważ początkujący się w tym wszystkim gubią).
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

Mistrig pisze:Witam. Mógłbym pomóc w tworzeniu serwisu od strony technicznej (XHTML/CSS/PHP>=5 - nie cierpie 4 ). Redaktorem raczej jeszcze nie moge być, ale widze, że nie będzie ich brakować (przy najmniej na razie ). Jeśli jeszcze nie powstał żaden kod to może najwyższy czas zebrać grupe wedeloperów/webmasterów i wziąć się do roboty.
jakiś czas temu rozmawiałem z Administratorem tego forum (Radexem) i dowiedziałem się że projekt na razie utknął właśnie na stronie technicznej, ponieważ osoby które są pomysłodawcami tego projektu nie mają czasu. Dowiedziałem się też, że Administrator jest otwarty na wszelką pomoc. Więc jeśli ktoś chce wspomóc ten projekt od strony technicznej, to najlepiej jeśli się skontaktuje z Radexem, w celu uzgodnieniu tego co już jest zrobione (jeśli jest?), i co zostało do zrobienia.


Widzę że projekt tego portalu, w niedługim czasie przestanie być tylko projektem :)


aloha
Mistrig
Posty: 53
Rejestracja: 12 marca 2007, 16:25

Post autor: Mistrig »

Witam.
Zacząłem pisać stronę (wcześniej nie powstał żaden kod) i aktualny jej plan wygląda następującą:

Działy
  • News
    Z tym miałem największy problem, dlatego propozycje do tego jakie kategorie wydzielić mile widziane, poniżej to co ja wydzieliłem:
    [list:dcf5aca469]•Wszystkie
  • •Bezpieczeństwo
  • •Błędy
  • •Wydania Debiana
  • •Okolicznościowe
  • •Inne
[/list:u:dcf5aca469]
  • O GNU/Linuksie
    Tutaj ma się znaleść artykuł dla ludzi którzy chcieli by przejść z Microsoft Windows na Linuksa . Tak więc należy tu napisać kompletne podstawy GNU/Linuksa, wyjaśnić czym jest Debian, wymienić jego zalety, wady (a są takie? :-P ), no i ewentualnie polecić strone jakilinux.pl. Chętnie widziane osoby które to napiszą ;-) .
  • ¦ciągnij Debiana
    Tutaj ma się znajdować Opis wersji Debiana, wyjaśnie która wersja jest dla kogo itp. oraz kilka linków do aktualnych wydań.
  • Artykuły
    Główny dział tej strony, wyjaśnienia zbędne, poniżej kategorie:
    [list:dcf5aca469]•Podstawy GNU/Linuksa
  • •Podstawy Debiana
  • •FAQ & HAWTO
  • •Sieć [podstawy]
  • •Sieć [zaawansowane]
  • •Multimedia
  • •Przemyślenia
Dział specjalnym w którym moglibyśmy pisać własne przemyślenia na temat świata ;-)
[/list:u:dcf5aca469]
  • FAQ & HAWTO
    Bezpośredni link.
  • Przemyślenia
    Bezpośredni link.
  • Linki
    Linki do ciekawych stron
  • Forum
    Link do forum
  • Rejestracja
    Rejestruje się ten kto chce pisać artykuły (uwaga brak autoryzacja ze strony admina - przynajmniej na razie)
  • Logowanie
  • Ustawienia
    Wybór stylu strony, nicka (nie dotyczy zalogowanych)
  • Rangi:
    [list:dcf5aca469]•Admin
    To jest moderator z możliwością ich zmieniania (moderatorów)
  • •Moderator
    Zatwierdza artykuły, cenzuruje komentarze, banuje złośliwych użytkowników
  • •Redaktor
    Pisze artykyły i newsy.
  • •Inni
    Typowy kowalski bez rejestracji :-P

[/list:u:dcf5aca469]

Komentarze mile widziane...

[ Dodano: 2007-04-07, 10:09 ]
Strona będzie docelowo wyglądała tak: http://www.debian-test.yoyo.pl/index.php5
Jak coś to wina darmowego serwera :P
ODPOWIEDZ