Debian Portal

Ogólne pytania dotyczące systemu
dodi
Beginner
Posty: 137
Rejestracja: 24 maja 2006, 19:00

Post autor: dodi »

Mylicie pojęcia, to ma być seriws poświęcony debianowi, a Wy piszecie coś o win$.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Co do pomyslu Kaki .. hmm "miej przyjaciol blisko ale wrogow jeszcze blizej"
Sam pomysl zeby zrobic rownierz kacik o windowsie jest wedlog mnie sprytny .. ktos szuka czegos o windowsie w google zanjduje ten portal czyta co mu potrzeba ale przy okazji ma ochote sprawdzic o czym wlasciwie jest ten portal .. grzebie w nim dowiaduje sie interesujacych zeczy o linuksie i postanawia go sprawdzic i tak mamy mnie :P
w sumie wlasnei tak zostalem dumnym posiadaczem deba .. wczesniej myslalem ze linuks to jakis szmelc i nie wiadomo po co .. teraz wiem ze windows to nic innego jak consola do gier i nic wiecej .. i tak go wlasnie tylko uzywam :P
O to mi własnie chodzi !!
co to moich pomyslow do portalu powinnien oczywiscie byc dzial MULTIMEDIA A DEBIAN poniewaz wielu userow mysli ze linuks a w tym debian jest calkowicie amultimedialny co po czesci neistety jest prawda choc sprytny user otrafi zrobic zeby byl full multimedialny .. wiec dzial o audio w tym problemy z configuracja itp programy audio porownanie windows audio do linuks audio i jak np przesiasc sie bezbolesnie z winampa na xmms czy an amaroka ..
Całkowicie popieram! ;-)
kolejnym dzialem powinno byc wszystko o prowadzeniu servera i to powinien byc dzial nie dla laikow lecz calkowicie profesjonalne zastosowania debiana jako stacji dla komercyjnego servera .. mozna rownierz zrobic dzial "debian a firma " czyli o mozliwosciach zastosowan debiana w normalnych firmach jak banki / fabryki itp
Również całkowicie popieram! ;-)
Mylicie pojęcia, to ma być seriws poświęcony debianowi, a Wy piszecie coś o win$.
hmm - nie popieram.

Czemu to ma być serwis TYLKO o linuksie? Bo jest wiele for o windowsie gdzie KRYTYKUJ¡ i "OBRZUCAJ¡" linuksa różnymi niemiłymi wypowiedziami !! ??

dodi ci się pomysł z windowsem nie podoba - powiedz DLACZEGO i jak według Ciebie ma ten nowy serwis wyglądać :?:


Pozdro!
dodi
Beginner
Posty: 137
Rejestracja: 24 maja 2006, 19:00

Post autor: dodi »

1.Przeczytaj co napisał sup. Serwis ma być o debianie - tylko i wyłącznie. Rozmawiałem na ten temat z administratorami i twórcami.
2.btw co mnie interesują co na innych forach piszą? jeśli chcesz robić forum o windowsie to chyba pomyliłeś fora i to całkowicie!
3. Ma wyglądać tak jak wygląda mapa serwisu z pastu supa + mała kosmetyka

EOT!
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

1.Przeczytaj co napisał sup. Serwis ma być o debianie - tylko i wyłącznie. Rozmawiałem na ten temat z administratorami i twórcami.
2.btw co mnie interesują co na innych forach piszą? jeśli chcesz robić forum o windowsie to chyba pomyliłeś fora i to całkowicie!
3. Ma wyglądać tak jak wygląda mapa serwisu z pastu supa + mała kosmetyka
Było mówione także, że wszelkie propozycje są mile widziane czyż nie? ;-)

Ja tylko proponuje ale nie mówie, że musi być tak jak Ja chce....to jest tylko propozycja.

Pozdro! ;-)
luksus
Posty: 15
Rejestracja: 27 maja 2006, 21:24

Post autor: luksus »

Pomysl pierwsza klasa! Popieram.

P.S. Sup co Cie wzielo na taki portal bo przeciez na ircu jesli ktos sie Ciebie o cos spyta to masz to gleboko w powarzaniu ...
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Pomysl pierwsza klasa! Popieram.
Mówisz o pomyśle serwisu o Debianie czy o pomyśle z windowsem, czyli moim?? Bo teraz są tu raczej podzielone opinie - niektórzy mówią o Debianie a kilka osób razem ze mną popiera mój pomysł.

Więc jaki pomysł popierasz? ;-)
Witek Baryluk
Beginner
Posty: 207
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 01:49
Lokalizacja: Kraków za firewallem

Post autor: Witek Baryluk »

Zgadzam się, że roszarzanie w ten sposób forum nie wyjdzie mu na dobre, długo czekałem na jakieś forum debianowe i w końcu je mamy. Róbmy co się da aby było najlepsze, pomocne wszystkich potrzebującym, bo debianowi się to przyda. Rozszerzenie na inne dystrybucje było by totalną kleską, natomiast jeśli chodzi o dział o windowsie, możemy taki mały dział zrobić, o tematyce window+debian, typu współna instalacja, usuwanie systemu, wymiana plików, samba, wine.

pozdrawiam
sup
Posty: 19
Rejestracja: 23 maja 2006, 22:53

Post autor: sup »

Huhuhu, trochę się tego nazbierało (uprzedzam, że piszę na klawiaturze za 19zł, do której jeszcze się nie przyzwyczaiłem i w poście mogą zdarzyć się literówki).
To lecimy chronologicznie. (cytaty starałem się skrócić do minimum ze względu na ich liczbę).
Kaka' pisze:Mam dość dużo czasu więc mógłbym w czymś pomóc - tylko nie wiem w czym!? Ja się na to pisze !
Napisałem Ci pw.
Matthew pisze:http://www.dug.net.pl/
Może zamiast kopiować serwisy lepiej skupić się na jednym ale porządnym?
Hmm...powtórzę coś co już mówiłem, dug jest czymś znacznie węższym niż planowany portal, dodając do tego nieelastyczny cms jego rozbudowa odpada. Już raz zaprosiłem twórców dug'u do współpracy, czynię to po raz drugi, ułatwmy sobie pracę.
Kaka' pisze:Mianowicie można by stworzyć na forum jak i w nowym serwisie dzaił poświęcony windowsowi.
Witek Baryluk pisze:natomiast jeśli chodzi o dział o windowsie, możemy taki mały dział zrobić, o tematyce window+debian, typu współna instalacja, usuwanie systemu, wymiana plików, samba, wine.pozdrawiam
Mi odpowiada podejście Witka Baryluka. Jeśli w takim dziale nie było by ruchu itp, zawsze można go usunąć.
userrj pisze:Jako dodatkową sekcję dorzuciłbym Debian w LAN gdzie można by opisać wdrożenia (coś więcej niż surowy opis techniczny ale i opis ograniczeń, napotkanych problemów ect)
Imho pomysł bardzo fajny, w połączeniu z kilkoma następnymi postami przychodzi mi na myśl nowy dział 'Zastosowania Debiana' lub 'Wdrożenia' or smth, w którym znajdowały by się arty o zastosowaniu jako workstacja, serwer, multimedia os itp. Ja widziałbym tam arty o wspólnej tematyce np. 'zastosowanie w sieci osiedlowej' gdzie znalazłyby się linki do how-to (by nie powtarzać czegoś w kółko) z dodatkowym komentarzem. Pomysł do dyskusji.
DaViDeX pisze:forum windowsowe jest całkiem dobrym pomysłem. sporo ludzi myśli, że linuksowcy wcale się nie znają na windowsie i go nie używają. trzeba to jakoś zmienić.
Osobiście jestem przeciwny tworzeniu czegoś, aby coś komuś udowodnić bez konkretnego celu.
marcusdavidus pisze:Sam pomysl zeby zrobic rownierz kacik o windowsie jest wedlog mnie sprytny ..
Ja nie mam nic przeciwko, obstawałbym przy rozwiązaniu najpierw dział windows+debian (wyżej wymieniony), a w przypadku dużego zainteresowania ewentualne rozszerzenie.
marcusdavidus pisze:.. mogl by byc takze podzzial poswiecony czystej rozrywce zwiazanej z linuksem taki dzial "przychodzi pingwin do lekarza" :P
Drugi raz słyszę tą propozycję i jeśi będzie ktoś, kto będzie to rzetelnie prowadził, to dla mnie okej. (kawałów może jest mało, ale zabawne anegdoty, screeny (smth like unix in m$ i inne fotki), albo streszczenia z serwisów plotkarskich o OS (ike jest ekspertem ^^)).
dodi pisze:1.Przeczytaj co napisał sup. Serwis ma być o debianie - tylko i wyłącznie. Rozmawiałem na ten temat z administratorami i twórcami.
2.btw co mnie interesują co na innych forach piszą? jeśli chcesz robić forum o windowsie to chyba pomyliłeś fora i to całkowicie!
3. Ma wyglądać tak jak wygląda mapa serwisu z pastu supa + mała kosmetyka
EOT!
Nie, nie, nie <] po to jest ten wątek, aby dyskutować o powstawaniu i ew. prowadzeniu tego portalu. W dalszym ciągu jestem otwarty na propozycje.
&quot pisze:Pomysl pierwsza klasa! Popieram.
P.S. Sup co Cie wzielo na taki portal bo przeciez na ircu jesli ktos sie Ciebie o cos spyta to masz to gleboko w powarzaniu ...
Deklaracja poparcia (nie tylko ta) jest trochę pustą informacją w tym wątku, bardziej pożądane są kreatywne opinie itp. Co do ps'a 1 quote i 1 komentarz.
Matthew pisze:sławetny już #debian.pl na którym dostać miłą i porządną odpowiedź graniczy z cudem!
W telegraficznym skrócie na # zadając nie tyle głupie pytanie, co bezmyślnie zadane, prawdopodobnie otrzymasz następujące odpowiedzi: "pomidor" ((r)by ike lub rozie, nie pamiętam), "rtmf", "[a-z][A-Z]google[a-z][A-Z]" lub uszczypliwy/głupi/arogancki komentarz *niepotrzebne skreślić. Zazwyczaj pomaga myślenie.

autor tego krótkiego tekstu przeprasza jeśli ktoś go przeczytał w całości i zasnął po drodze trzykrotnie.
sup uses pisownia button before posting, shouldn't you?
marcusdavidus
Posty: 18
Rejestracja: 06 sierpnia 2006, 05:56
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: marcusdavidus »

Jako skromna osoba powiem ze mam ostatnio duzo czasu wolnego naprawde bardzo duzo i moglbym zajac sie wspolpraca z servisem jesli ktos by potrzebowal oczywiscie mojej pomocy lub udzialu . znam sie skromnie na html/xhtml/flash . potrafie znalezc w necie co jest mi potrzebne znam angielski w stopniu conajmniej zadawalajacym i moglbym przetlumaczyc kilka howto lub innych tekstow . prosze o pm jesli moja pomoc jest oczekiwana
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

http://www.linux.pl/?id=news&show=3420

Tak teraz sobie myśle, że ten nowy serwis jest "bardziej" potrzebny niż przypuszczałem.
ODPOWIEDZ