Pytanie odno

Ogólne pytania dotyczące systemu
wilk_DB
Beginner
Posty: 119
Rejestracja: 02 maja 2008, 18:40

Pytanie odnośnie wersji testowej

Post autor: wilk_DB »

Mam kilka pytań odnośnie obecnej wersji testowej Debiana. Na jakim jajku jest obecna wersja testowa? Czy można zainstalować Debiana (testowa wersja) i korzystać z niego bez większych problemów, pytam o to ponieważ zainstalowałem sobie ostatnio Windows XP i potem doinstalowałem do niego nowego Ubuntu 10.04LTS i po ponownym uruchomieniu komputera Ubuntu nie chce mi działać. To znaczy, nie mam możliwości wyboru nawet systemu, którego chciałbym uruchomić i obawiam się, że z Debianem w wersji testowej będę mieć też ten problem.
Awatar użytkownika
Iacobus
Posty: 42
Rejestracja: 23 kwietnia 2009, 17:58
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Iacobus »

to nie jest problem systemu tylko programu rozruchowego - Grub2. Oprócz zainstalowania (lub przeinstalowania) gruba powinieneś również koniecznie zainstalować słownik poprawnej polszczyzny w przeglądarce www.
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

package.debian.org nie działa?
Źle zainstalowałeś ubuntu i stąd masz problem.
xterm
Posty: 17
Rejestracja: 09 marca 2010, 00:07

Post autor: xterm »

wilk_DB pisze:Mam kilka pytań odnośnie obecnej wersji testowej Debiana. Na jakim jajku jest obecna wersja testowa? Czy można zainstalować Debiana (testowa wersja) i korzystać z niego bez większych problemów, pytam o to ponieważ zainstalowałem sobie ostatnio Windows XP i potem doinstalowałem do niego nowego Ubuntu 10.04LTS i po ponownym uruchomieniu komputera Ubuntu nie chce mi działać. To znaczy, nie mam możliwości wyboru nawet systemu, którego chciałbym uruchomić i obawiam się, że z Debianem w wersji testowej będę mieć też ten problem.
Wersja testowa ma jajo 2.6.32-3. Jeśli to system na desktop, to śmiało możesz korzystać z wersji testowej jak i Sid. Ja korzystam z Sida i mogę szczerze napisać, że jest stabilniejszy niż Ubuntu.
ODPOWIEDZ