"Normalny" pulpit w KDE 4

Ogólne pytania dotyczące systemu
Coremeil
Posty: 54
Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 04:21
Lokalizacja: Rumia

"Normalny" pulpit w KDE 4

Post autor: Coremeil »

Witam.
Zainstalowałem Debiana w wersji testowej amd64 i chciałbym mieć ,,normalny'' pulpit, tzn. bez tego plasmoida, który wyświetla katalog domowy.

Pomoże mi ktoś?
button
Beginner
Posty: 242
Rejestracja: 04 marca 2008, 16:39

Post autor: button »

Prawym na pulpicie następnie coś w stylu Ustawienia: Działanie pulpit. Szukaj jakiegoś comboboxa opisanego "Typ" lub coś w ten deseń. Zmień z Pulpit na Widok katalogu.
Piszę tak niedokładnie bo mam wersję 4.4 w której te ustawienia trochę się pozmieniały względem 4.3.
beta1
Beginner
Posty: 131
Rejestracja: 27 kwietnia 2008, 09:42

Post autor: beta1 »

Coremeil pisze: Zainstalowałem Debiana w wersji testowej amd64 i chciałbym mieć ,,normalny'' pulpit, tzn. bez tego plasmoida, który wyświetla katalog domowy.
Wejdz myszą na ten plasmoid i go zgaś ( x przycisnać ) ;)
Awatar użytkownika
Tomeku
Beginner
Posty: 152
Rejestracja: 21 marca 2009, 22:35
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Tomeku »

beta1 pisze:Wejdz myszą na ten plasmoid i go zgaś ( x przycisnać ) ;)
Ale w ten sposób nie uzyska się "normalnego" pulpitu z kontekstowym menu i ikonkami, które można mieć "normalnie" na pulpicie. Szczerze ja dość szybko przeszedłem z KDE 4.3.X na KDE 4.4.X i dopiero w tej nowszej wersji zauważyłem opcję "normalnego" pulpitu, także mogę wnioskować, że nie ma jej w gałęzi 4.3.X. Chociaż mogę się mylić.
Mnie też mnie wkurzał brak "normalnego" pulpitu.
genobis
Beginner
Posty: 353
Rejestracja: 21 lipca 2008, 21:59
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: genobis »

@Tomeku - mylisz się, "widok katalogu" to właśnie jest normalny pulpit. W dodatku jest obecny w KDE już od wersji 4.2 (dowód: http://kde.org.pl/Nowo%C5%9Bci/KDE_4/Wy ... wo.C5.9Bci ).
Awatar użytkownika
Tomeku
Beginner
Posty: 152
Rejestracja: 21 marca 2009, 22:35
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Tomeku »

Jak napisałem, nie byłem pewien tego, dziękuję za sprostowanie mojej wypowiedzi.
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

Podsumowując powyższe odpowiedzi: bez plasmoidu się nie da. Doodaj plasmoida "Widok katalogu" i ustaw jego ścieżkę docelową na katalog ~/Desktop. Potem możesz tworzyć skróty tak samo jak w KDE3 i mieć menu kontekstowe.
AdeBe
Junior Member
Posty: 825
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 14:41

Post autor: AdeBe »

giaur pisze:Podsumowując powyższe odpowiedzi: bez plasmoidu się nie da. Doodaj plasmoida "Widok katalogu" i ustaw jego ścieżkę docelową na katalog ~/Desktop. Potem możesz tworzyć skróty tak samo jak w KDE3 i mieć menu kontekstowe.
Źle, źle i jeszcze raz źle.
Prawoklik na pulpit -> Ustawienia -> Zmień "Typ" z "Pulpit" na "Widok katalogu"
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

Wyjdzie na to samo, bedzie tylko widok katalogu i nic więcej
genobis
Beginner
Posty: 353
Rejestracja: 21 lipca 2008, 21:59
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: genobis »

Nie wyjdzie na to samo, ten plazmoid zachowuje się inaczej niż pulpit skonfigurowany tak, jak piszą button i AdeBe. Stwierdzenie, że "bez plasmoidu się nie da" jest nieprawdziwe, ponieważ plazmoid "widok katalogu" oraz pulpit skonfigurowany na "widok katalogu" to, pomimo tej samej nazwy, różne rzeczy. Podstawowa różnica: tylko do pulpitu można dodawać plazmoidy.
ODPOWIEDZ