Sid - brak automatycznego od

Ogólne pytania dotyczące systemu
dworakex
Posty: 21
Rejestracja: 30 czerwca 2009, 15:11

Sid - brak automatycznego odświeŻania?

Post autor: dworakex »

Szukałem w internecie, niczego konkretnego nie znalazłem. Mój problem polega na tym, że jak np. rozpakowuję archiwum, to muszę po tym nacisnąć "odśwież" aby zobaczyć zmiany.Tak samo jest z menu GNOME po modyfikacji - tyle że tam nie ma "odśwież". Mam Squezze, ogólna historia mojego systemu to Lenny -> Sid -> Squezze. Problem pojawił się po przejściu na Sida wraz z tym, że w "System" nie mam opcji wyłączenia komputera. Totalnie nie wiem co zrobić. Ktoś może mi pomóc? Nawet nie wiem jakie informacje zamieścić..
ArnVaker

Post autor: ArnVaker »

Dodaj na próbę nowego użytkownika, zaloguj się na niego i sprawdź, czy problem wystąpi.
dworakex pisze:w "System" nie mam opcji wyłączenia komputera.
Ten "fenomen" jest dosyć interesujący i pojawia się dosyć często. Sam jestem ciekaw, z czego to wynika. Na początek sprawdź, czy masz paczkę, która za to odpowiada:

Kod: Zaznacz cały

dpkg -l |grep gnome-power-manager
dworakex
Posty: 21
Rejestracja: 30 czerwca 2009, 15:11

Post autor: dworakex »

Na nowym uzytkowniku wlasciwie starym, zalozonym przy instalacji systemu) wszystko dziala, wiec blad w localach chyba. Tylko gdzie?
Awatar użytkownika
gruby
Beginner
Posty: 158
Rejestracja: 03 maja 2009, 03:41
Lokalizacja: Łódź

Post autor: gruby »

dworakex pisze:Na nowym uzytkowniku wlasciwie starym, zalozonym przy instalacji systemu) wszystko dziala, ...?
To nie korzystasz z tego użytkownika, to jak poruszasz się po systemie?
dworakex
Posty: 21
Rejestracja: 30 czerwca 2009, 15:11

Post autor: dworakex »

Mam 3 konta na komputerze - root, dworak, dworakex. Korzystam z dworakex i root. Na dworak, z którego nie korzystam wszystko w porządku. Ale skasowałem lokale i działa (tylko trzeba ustawiać wszystko od nowa).
ODPOWIEDZ