Pytanie do moderatora o `cenzur

Ogólne pytania dotyczące systemu
tomekmad
Posty: 44
Rejestracja: 25 maja 2009, 17:49
Lokalizacja: Krapkowice k/Opola

Pytanie do moderatora o `cenzurę`.

Post autor: tomekmad »

Nie chodzi o to, że nie lubie pisać poprawną polszczyzną ale to chyba lekka przesada jak piszę post, a moderator w każdym moim poście mi wycina emotki i tym podobne. Fajnie, że jest porządek na forum ale takie rzeczy po to są żeby je używać. W komunie już nie jesteśmy, czy mamy się stać wszyscy tak samo poprawni i stracić osobowość na forum?

Pisze na forum a nie na PW bo myśle, że to dotyczy nie tylko mnie. Odpowiedzi lub komentarzy też oczekuje na forum, a nie na PW to więcej osób skorzysta.
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

tomekmad, otrzymałeś informację na PW. Problem był wielokrotnie omawiany zarówno w gronie moderatorów jak i na forum. Zasady są jasne. Piszesz poprawnie po polsku i bez żadnych ,,makaronizmów'' i bez posługiwania się ,,slangiem internetowym''. Nie będzie potrzeby ingerencji w Twoje wypowiedzi. Nie chcę punktować Twoich pytań i zachowań posługując się Regulaminem Forum. Od momentu otrzymania mojego PW zmieniłeś już dwa posty.

Gdybyś znał znaczenie słowa, którego użyłeś w nazwie tematu, z autopsji a nie z teorii to byś w taki sposób tego nie przedstawiał.

Jeżeli pragniesz jawności i poważnego traktowania to zwracaj się z pytaniem do konkretnej osoby (kłania się znajomość regulaminu forum). Jak na razie to wpadłeś w odwiedziny i pragniesz od razu na dzień dobry przemeblować mieszkanie bo gospodarz powiesił Twój płaszcz nie na takim wieszaku jak lubisz.
tomekmad
Posty: 44
Rejestracja: 25 maja 2009, 17:49
Lokalizacja: Krapkowice k/Opola

Post autor: tomekmad »

Piszę posty według zasad jakie obowiązują, nie robie błędów ortograficznych, używam znaków przestankowych, nie nadużywam emotek, prawie nie używam slangu internetowego. Jedna emotka w tekście to jest nadużywanie? Nie jest, a tymczasem jednak zmienia treść bo jest częścią wypowiedzi. Może moderator nie chce w społeczeństwie emotek, a to jest cenzura. Nie zapominajmy, że jesteśmy na forum, a nie w gazecie i "oficjalny styl" tu nie obowiązuje.

Proszę tylko o troche rozsądku, to wszystko.
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

Osobiscie tez mnie troche dziwi edytowanie postów - mam na mysli to, ze porownujac to forum z wieloma innymi tylko tutaj ta - jak to nazwales - "cenzura" jest tak daleko posunięta.

Ale jeżeli taki jest regulamin - twórcy/moderatorzy/adminstratorzy tak sobie postanowili - cóż, wchodząc na forum, rejestrując się tu automatycznie akceptujesz zasady jakie tu panują i ustalony przez twórców serwisu regulamin - z tym nie ma polemiki bo inaczej zrobiłby się tu bałagan i wszystko by się rozleciało.

NA pocieszenie powiem, ze znam forum (adresu nie podam), gdzie piętnowane jest nie używanie polskich liter (za to lecą ostrzeżenia), wiec tutaj nie jest jeszcze tak tragicznie :-P
marvell
Posty: 92
Rejestracja: 17 lutego 2009, 20:58
Lokalizacja: Krasnystaw

Post autor: marvell »

Moim zdaniem to dobrze, że jest " cenzura" i dbałość o zasady poprawnej pisowni. Dziwi mnie jednak to, że Moderator poprawia nawet takie wyrazy jak: "screen", "reboot", "sorry" czy nawet "dzięki". Są to wyrazy często i powszechnie używane więc wydaje mi się, że nie powinno się ich "zabraniać".

Np, czy nie wygodniej napisać:"reboot" zamiast "ponowne uruchomienie systemu"? ;-)
genobis
Beginner
Posty: 353
Rejestracja: 21 lipca 2008, 21:59
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: genobis »

ArnVaker pisze:Poza tym również uważam, że fnmirk mógłby trochę odpuścić.
A ja uważam, że odwala niesamowitą robotę i tylko nie mogę się nadziwić, że mu na to życia starcza ;) Ten rygor językowy jest dobry, jak widzę w jaki sposób ludzie nieraz potrafią pisać na forach, nóż się w kieszeni otwiera. Fnmirk wypowiedział temu wojnę - i bardzo dobrze. Miło odwiedzać i czytać forum (w dodatku komputerowe!), którego użytkownicy posługują się normalną, poprawną polszczyzną.

To, że rykoszetem obrywają osoby, które piszą względnie poprawnie, a czasem tylko wymknie im się właśnie jakiś anglojęzyczny termin, ewentualnie "winda" czy inny "linuch", to coś, z czym trzeba się pogodzić. Ponieważ jeśli już ktoś zaczyna edytować posty, musi być w tym konsekwentny. I tutaj też dobrze fnmirka rozumiem.
DadaD
Beginner
Posty: 303
Rejestracja: 09 września 2007, 20:14
Lokalizacja: Ciemnogród

Post autor: DadaD »

W działalności fnmirka nie widzę "cenzury", a wprost przeciwnie dbałość o Forum.
A patrząc na czas edycji niektórych postów pewno nigdy nie śpi i czuwa zawsze. Nie wiem jak to robi.
Według mnie Forum zaliczam do jednego z najlepiej moderowanych, może nawet i najlepszego z komputerowych w polskim internecie!

Pozdrowienia
PhockouS

Post autor: PhockouS »

Też mnie to wkurza no ale cóż - ich zabawki i ich piaskownica..
djdoublev
Posty: 47
Rejestracja: 12 stycznia 2009, 19:23
Lokalizacja: Austria

Post autor: djdoublev »

Uważam, że to dobry pomysł edytować posty użytkowników, jednak nie powinno się aż tak wkraczać w wypowiedzi. Należy poprawiać błędy, ewentualnie słowa, które nie są poprawne. Zgadzam się też z tym co napisał Marvell. Takie słowa są stosowane bardzo często i nie potrafię zrozumieć dlaczego są ocenzurowane. Pozdrawiam :-)
Awatar użytkownika
grzesiek
Junior Member
Posty: 932
Rejestracja: 06 stycznia 2008, 10:41
Lokalizacja: Białystok

Post autor: grzesiek »

DadaD pisze:W działalności fnmirka nie widzę "cenzury", a wprost przeciwnie dbałość o Forum.
A patrząc na czas edycji niektórych postów pewno nigdy nie śpi i czuwa zawsze. Nie wiem jak to robi.
fnmirka napisz nam coś o sobie - swojej idei, wojnie :?:
Zablokowany