Pytanie do moderatora o `cenzur

Ogólne pytania dotyczące systemu
ArnVaker

Post autor: ArnVaker »

genobis pisze:
ArnVaker pisze:Poza tym również uważam, że fnmirk mógłby trochę odpuścić.
W międzyczasie uznałem, że nie widzę sensu mieszania się w tę dyskusję i usunąłem swojego posta. Skoro już jednak zostałem "przyłapany", to powiem co do powiedzenia miałem.

Pisząc "trochę" miałem na myśli powszechnie używane skróty oraz anglojęzyczne wyrazy. Ponadto określenia ściśle związane z branżą, które moim zdaniem niejednokrotnie są bardziej czytelne i jednoznaczne niż ich polskie odpowiedniki. Nie rozumiem natomiast stawiania znaku zapytania na końcu zdań oznajmujących, w przypadku których pytanie o cokolwiek nie było intencją autora.

Wiem, że to tylko szczegóły i że się czepiam, taka jednak jest moja opinia. A nawiązując do tytułu tematu, w żadnym wypadku nie nazwałbym tego cenzurą.
Euzebiusz29
Posty: 39
Rejestracja: 05 lutego 2009, 14:11

Post autor: Euzebiusz29 »

Fnmirk moim własnym zdaniem zasługuje tylko i wyłącznie na pochwałę, i podziękowania, a jego wytrwałości i chęci należy, tylko i wyłącznie pogratulować i podziwiać, gdyż "POLACY NIE GÊSI SWÓJ JÊZYK MAJ¡"(Mikołaj Rej, jak by ktoś nie wiedział :-D). Ja ze swojej strony się cieszę, że jest osoba która dba o nasz piękny "Język Ojczysty". Nie mam nic przeciwko temu, że stara się utrzymać wszystkie posty zgodnie z zasadami dbałości o nasz "PIÊKNY JÊZYK" i choć może poprawi mój post WIELKIE PODZIÊKOWANIA JEMU/TOBIE za to.Z swojej strony podziwiam JEGO/CIEBIE i innych MODERATORÓW, za włożoną pracę i trud, Dzięki Wielkie.Choć czasem poprawi ==(C++, głupie przyzwyczajenie, druga natura), dziękuję JEMU/TOBIE. Może wyda się, że się podlizuję :mrgreen: (może i racja), ale mimo wszystko podziwiam TAKICH LUDZI ( czy jest 3 godzina czy 23 i tak czuwa:-), a my nie "angole".
winnetou

Post autor: winnetou »

Euzebiusz29 pisze: "POLACY NIE GÊSI SWÓJ JÊZYK MAJ¡"(Jan Kochanowski, jak by ktoś nie wiedział :-D)
LOL padłem, powiem najdelikatniej jak tylko potrafię BZDURA!!! Zapraszam do podstawówki/gimnazjum (nie wiem gdzie teraz ten program obowiazuje) ale to słowa Mikołaja Reja!!! Jeżeli już powołujesz się na cytat to przynajmniej byś sprawdził kto to powiedział.

A co do samego tematu: ¯yczę powodzenia moderatorowi, dopóki żyję na tym forum będę używał różnego rodzaju "skrótowców" (typu AFAIK/AFAIR, IMHO/IMO). Dlaczego? Ponieważ informatyk/programista to naród leniwy i lubi sobie upraszać życie (dlatego mamy coś takiego jak i++ ] ). Reboot. user etc to wyrazy, które wujek google zdecydowanie częściej zdnajuje niż przytoczone "ponowne uruchomienie komputera", "uzytkownik" etc. Poza tym pewnych rzeczy się raczej nie powinno tłumaczyć (jak to kiedyś Lisu powiedział "trochę idiotycznie brzmi "abstrakcyjna warstwa sprzętu" zamiast "hardware abstraction layer") poza tym proponuję poptać google o różnego rodzaju kernel panic. Ciekaw jestem ile sensownych wyników bedzie dla zapytania: "panika jąder - nie można zsynchronizować urządzenia"

A na zakończenie wypowiedź pewnego użyszkodnika, który już nie korzysta z tego forum (ciekawe why;])
użyszkodnik xXx pisze: ze to może jednak nie my jesteśmy problemem a on sam, bo tylko jemu to przeszkadza poza tym to jest forum a nie kurwa słownik jezyka polskiego
Nic do dodania nic do ujęcia. I mam w głębokim poważaniu czy dostane bana czy nie ] Jeżeli komuś sie nie podoba mój styl wypowiedzi może nie czytać. Jeżeli komuś przeszkadza mogę się wynieść ;]

Dla niezjających dziwnych akronimów, od krótych roi się sieć, polecam:
dla Debiana

Kod: Zaznacz cały

aptitude install bsdgames
wtf AKRONIM
dla Gen2

Kod: Zaznacz cały

emerge wtf
wtf AKRONIM
AdeBe
Junior Member
Posty: 825
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 14:41

Post autor: AdeBe »

Może i to nie jest forum języka polskiego, ale naprawdę niektórych (vide Ja) krew zalewa, jak widzę, że ktoś wali byki ortograficzne, albo nie potrafi złożyć chociaż jednego poprawnego gramatycznie zdania.
No i co ja mam myśleć o takim człowieku?
winnetou

Post autor: winnetou »

AdeBe, rozumiem że wypowiedź typu:
pumszcie cos siem mnię zepóło nie rozumim o so cho w tym calym linuksie
Na miejscu moda taki post bym wywalił z marszu ;) Ale też nie przeginajmy w drugą stronę.
PhockouS

Post autor: PhockouS »

&quot pisze:
Euzebiusz29 pisze: A na zakończenie wypowiedź pewnego użyszkodnika, który już nie korzysta z tego forum (ciekawe why])
użyszkodnik xXx pisze: ze to może jednak nie my jesteśmy problemem a on sam, bo tylko jemu to przeszkadza poza tym to jest forum a nie piii słownik jezyka polskiego
Nic do dodania nic do ujęcia. I mam w głębokim poważaniu czy dostane bana czy nie ] Jeżeli komuś sie nie podoba mój styl wypowiedzi może nie czytać. Jeżeli komuś przeszkadza mogę się wynieść ;]
O matko jak ja się z Tobą zgadzam, podpisuję się pod każdym słowem.

Napisałem wczoraj do fnmirka PM'a, gdyż edytował mojego posta a dokładniej zamienił słowo "sorencja" (zmiękczenie od "sorry", raczej każdy na to wpadł) na (uwaga!) wydarzenie. WTF ja się pytam. W odpowiedzi dostałem taką oto wiadomość:
fnmirk pisze:Witaj.

Nie używaj w przyszłości wyrazów będących śmieciami dla języka polskiego. Użyty przez Ciebie wyraz nie występuje w żadnym słowniku języka polskiego.

Mogłeś napisać zwyczajnie przepraszam.

Pozdrawiam.
Ja rozumiem, że chcecie dbać o forum - to dobrze. Moim zdaniem nie powinno to być jednak szukanie dziury w całym na siłę tylko edytowanie postów pisanych przez małolatów, w których roi się od błędów ortograficznych oraz przesuwanie tematów do odpowiednich działów. Na forum nie dzieje się zbytnio dużo za to fnmirk na siłę stara się szukać błędów i zamieniać wszystko według własnego widzi mi się.

:-(
ArnVaker

Post autor: ArnVaker »

AdeBe pisze:Może i to nie jest forum języka polskiego, ale naprawdę niektórych (vide Ja) krew zalewa, jak widzę, że ktoś wali byki ortograficzne, albo nie potrafi złożyć chociaż jednego poprawnego gramatycznie zdania.
No i co ja mam myśleć o takim człowieku?
W tej kwestii zapewne wszyscy się z Tobą zgadzają (w każdym razie ja na pewno). Chodzi raczej o nadmierne ingerencje w sytuacjach, w których nie ma takiej potrzeby. Dajmy na to Twój post. Gdyby nie był on Twoim postem i nie był napisany akurat w tym wątku, prawdopodobnie niedługo wyglądałby mniej więcej tak:
AdeBe pisze:Może i to nie jest forum języka polskiego, ale naprawdę niektórych (na przykład mnie) krew zalewa, jak widzę, że ktoś wali błędy ortograficzne albo nie potrafi złożyć chociaż jednego poprawnego gramatycznie zdania.
No i co ja mam myśleć o takim człowieku?
Według mnie, to już trochę przesada...
winnetou

Post autor: winnetou »

ArnVaker, - dobrze gada, dać mu "wutki" :) )

PhockouS, troszke do d*** wybrałeś tagi cytowania w poście powyżej - zmieniłeś autorów cytatów. Ale nie czepiajmy się ;]
PhockouS

Post autor: PhockouS »

ArnVaker, doooooooooookładnie tak! :D
Awatar użytkownika
grzesiek
Junior Member
Posty: 932
Rejestracja: 06 stycznia 2008, 10:41
Lokalizacja: Białystok

Post autor: grzesiek »

Myślę, że jakiś kompromis musi być. Błędom ortograficznym mówimy zdecydowane nie, ale slang informatyczny - to naturalne, że dana grupa ludzi związanych zawodowo/hobbystycznie rozmawia ze sobą slangiem. Przecież te forum jest dla tych co go znają a nie po to aby jak np. polonistka wszedł to też zrozumiał. Hehe to też nasze dziedzictwo ;-)
Zablokowany