skrypt sprawdzaj

Ogólne pytania dotyczące systemu
dubros
Posty: 1
Rejestracja: 24 lipca 2006, 23:54

skrypt sprawdzający publiczne IP co 5 minut

Post autor: dubros »

potrzebuje do d2lod skrypt na debiana co sprawdza publiczne IP co 5 min i jeśli sie zmieni ip wpisuje komendę reboot, szukam juz parę dni i nigdzie nie mogę znaleźć w końcu tutaj kazali mi się zgłosić, czy byłby ktoś w stanie pomóc?
fEnIo
Posty: 34
Rejestracja: 21 czerwca 2006, 14:12
Lokalizacja: Skawina/Kraków

Re: Moze ktos pomoc? potrzebuje scrypt

Post autor: fEnIo »

dubros pisze:potrzebuje do d2lod srcypt na debiana co sprawdza publiczen IP co 5 min i jesli sie zmini ip wpisuje komede reboot, szukam juz pare dni i nigdzie nie moge znalesc wkoncu tutaj kazali mi sie zglosic, czy bylby ktos w stanie pomoc ?
Problem uruchamiania co 5 minut rozwiązuje cron.
Co masz na myśli mówiąc publiczne IP? Masz jakąś Neostradę?

pozdr,
fEnIo
DaViDeX
Posty: 18
Rejestracja: 11 lipca 2006, 20:15
Lokalizacja: Opinogóra

Re: Moze ktos pomoc? potrzebuje scrypt

Post autor: DaViDeX »

dubros pisze:potrzebuje do d2lod srcypt na debiana co sprawdza publiczen IP co 5 min i jesli sie zmini ip wpisuje komede reboot, szukam juz pare dni i nigdzie nie moge znalesc wkoncu tutaj kazali mi sie zglosic, czy bylby ktos w stanie pomoc ?
a może chcesz postawić serwer na komputerze z dynamicznym IP? jak tak to są usługi w sieci, które umożliwiają takie coś. też dają skrypcik, który trzeba odpalać co jakiś czas, i który uaktualnia wpisy w DNS-ach odnośnie Twojego IP. nie pamiętam akurat jak to się nazywało, ale wiem, że nie ma żadnych problemów na Linuksie
jajo111
Posty: 27
Rejestracja: 20 czerwca 2006, 11:18

Post autor: jajo111 »

tak tylko program zczytuje IP lacznie z uruchomieniem go. I trzeba takie cos co by czytalo IP Publiczne bo zmienia sie co jakis czas. I jak by zczytal to IP to wlaczy by np reboot albo 3 inne scripty pvpgn_run.sh stop , pvpgn_run.sh start oraz d2gs.sh :] Moze jakies pomysly bo ja nie mam :D i dubros tez ;> scripcik napisalem ale jak wloze go do crona to nie idzie :/ jest w dziale programowanie :> Jakis inny pomysl ??? bo chyba cron mi nie dziala jak go wpisze co minute :(
wpis do crona dalem taki

Kod: Zaznacz cały

*/1 *   * * * root    nice -n 19 run-parts --report /etc/restart.sh
i nie wiem czy dobrze :( moze crona zle wpisalem :/
Witek Baryluk
Beginner
Posty: 207
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 01:49
Lokalizacja: Kraków za firewallem

Post autor: Witek Baryluk »

Raczej:

Kod: Zaznacz cały

*/5 *   * * * root    /etc/restart.sh
Zablokowany