Dystrybucja dla mnie? Debian - warto?

Ogólne pytania dotyczące systemu
winnetou

Post autor: winnetou »

Akkon pisze:
winnetou pisze:
Z tego co wiem to Lenny już jest od dawna zamrożony i teraz figuruje jako linia stabilna
Nie jest już zamrożony, bo na walentynki został wydany jako pełnoprawny system stabilny!
Ma pan w zupełności racje, Panie Czepialski ;) ¬le dobrałem słowa, chodziło mi o to że Lenny już wydanie stabilne. Moja wina :)
lamek
Beginner
Posty: 108
Rejestracja: 07 marca 2009, 13:22

Post autor: lamek »

lis6502 pisze:lamek, pkt 3? Grzeszysz :D Debiana z Ubuntu co najwyżej łączy format pakietów.
Pójde do spowiedzi :)
2)Moim zdaniem Lenny jest stabilny, jesli chesz posiadać najnowsze oprogramowanie dodajesz do source.list repo do sida
Lamek, błagam, nigdy nie mieszaj dystrybucji stabilnej z niestabilną Debiana, a w szczególności nie polecaj tego początkującym.
Chodziło mi raczej o całkowitą zmiane repo z lenny na sida?

Tak też nie wolno?
Akkon
Junior Member
Posty: 833
Rejestracja: 09 listopada 2007, 14:06

Post autor: Akkon »

lamek pisze:Tak też nie wolno?
Wolno i tak i tak, tylko trzeba wiedzieć co się robi. Początkujący nie zawsze tą wiedzę mają. Poza tym ja też zrozumiałem Twoją wypowiedź jako zachętę do mieszania. Czasami warto popracować nad precyzją wypowiedzi ;-)
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

lamek pisze: Tak też nie wolno?
Wszystko wolno. Tylko, znacznie lepiej, prościej i bezproblemowo jest bądź zainstalować sida z weekly czy daily builds, bądź zainstalować testing w wersji base i wówczas przejść na sida. Inne rozwiązania, a szczególnie im dalej od ukazania się wersji stable, są niekiedy bardzo hardcore'owym, nie zawsze dającym dobre efekty.
winnetou

Post autor: winnetou »

pavbaranov pisze:bezproblemowo jest bądź zainstalować sida z weekly czy daily builds,
To Sid ma swoje CD instalacyjne? Ciekaw jestem od kiedy?
sidjestgit
Beginner
Posty: 181
Rejestracja: 06 grudnia 2008, 17:55

Post autor: sidjestgit »

Adam o ubuntu napisal
Jest tak prosty, że aż nudny
Za to lenny/stable jest tak stabilny ze az nudny ;-)
Awatar użytkownika
dowoszek
Posty: 65
Rejestracja: 13 kwietnia 2007, 16:04

Re: Dystrybucja dla mnie? Debian - warto?

Post autor: dowoszek »

adam_993 pisze:Ubuntu niezłe, ale wydaje mi się, że ten system "poniża mnie". Jest tak prosty, że aż nudny.
Mamy gdzieś tu wątek z "cytatami z życia forum"? :->
adam_993
Posty: 17
Rejestracja: 18 kwietnia 2009, 15:05

Post autor: adam_993 »

Dziękuję za chęć zapamiętania dla potomnych mych słów. Zobaczmy co z Debianem. Właśnie nagrywam płytę wersji testowej.
cassius7
Posty: 20
Rejestracja: 05 kwietnia 2009, 22:07
Lokalizacja: ¦l±sk

Post autor: cassius7 »

Według mnie ten temat to czysty spam i nonsens, używaj takiej dystrybucji jaka Ci się podoba i cały czas testuj, czy to na wirtualkach, czy metodą klasyczną. Jak chcesz się nauczyć Linuksa to zacznij do Slackware. Ja tak przynajmniej zrobiłem. Ubuntu to świetny system operacyjny ale odbiega on całkowicie od architektury Systemu V i posix.
adam_993
Posty: 17
Rejestracja: 18 kwietnia 2009, 15:05

Post autor: adam_993 »

Dzięki, tego potrzebowałem. Dawno tak nie spamowałem...
Na razie Lenny.
Zablokowany