zależno

Ogólne pytania dotyczące systemu
bastard79
Posty: 41
Rejestracja: 06 maja 2008, 14:19

zaleŻności w Sidzie przy instalacji nowego xorga

Post autor: bastard79 »

Cześć.

W zeszłym tygodniu pojawił się nowy xorg i w miedzy czasie pojawiają się nowe paczki gnome, niby nic nadzwyczajnego ale wydaje mi się że powoduje to u mnie jakieś problemy z zależnościami. A mianowicie:

Kod: Zaznacz cały

Obliczanie aktualizacji...Gotowe
Następujące pakiety zostaną USUNIÊTE:
  gnome-app-install* gnome-applets* gnome-control-center* gnome-panel* gnome-session* nautilus* python-apt* synaptic* xserver-xorg-video-cyrix* xserver-xorg-video-imstt*
  xserver-xorg-video-newport* xserver-xorg-video-nsc* xserver-xorg-video-tga* xserver-xorg-video-vga*
Zostaną zainstalowane następujące NOWE pakiety:
  xserver-common
Następujące pakiety zostały zatrzymane:
  gconf2-common
Następujące pakiety zostaną zaktualizowane:
  apt apt-utils capplets-data x11-common x11-xserver-utils xnest xserver-xorg xserver-xorg-core xserver-xorg-input-evdev xserver-xorg-input-kbd xserver-xorg-input-mouse
  xserver-xorg-input-synaptics xserver-xorg-video-all xserver-xorg-video-apm xserver-xorg-video-ark xserver-xorg-video-ati xserver-xorg-video-chips xserver-xorg-video-cirrus
  xserver-xorg-video-dummy xserver-xorg-video-fbdev xserver-xorg-video-glint xserver-xorg-video-i128 xserver-xorg-video-i740 xserver-xorg-video-intel xserver-xorg-video-mach64
  xserver-xorg-video-mga xserver-xorg-video-neomagic xserver-xorg-video-nv xserver-xorg-video-openchrome xserver-xorg-video-r128 xserver-xorg-video-radeon
  xserver-xorg-video-radeonhd xserver-xorg-video-rendition xserver-xorg-video-s3 xserver-xorg-video-s3virge xserver-xorg-video-savage xserver-xorg-video-siliconmotion
  xserver-xorg-video-sis xserver-xorg-video-sisusb xserver-xorg-video-tdfx xserver-xorg-video-trident xserver-xorg-video-tseng xserver-xorg-video-v4l xserver-xorg-video-vesa
  xserver-xorg-video-via xserver-xorg-video-vmware xserver-xorg-video-voodoo xutils xvfb
49 aktualizowanych, 1 nowo instalowanych, 14 usuwanych i 1 nieaktualizowanych.
Konieczne pobranie 13,7MB archiwów.
Po tej operacji zostanie zwolnione 31,7MB miejsca na dysku.
Kontynuować [T/n]? n
Wiadomo jest to Sid i takie rzeczy się zdarzają ale paczkę capplets-data, która chce mi usunąć panele i nautilusa mam już ze 3 tygodnie, nie wierzę że tak długo zależności nie zostały poprawione.

I teraz się zastanawiam czy to po prostu tak wolno trwa z wypuszczeniem wszystkich paczek, czy też mój apt-get jest lekko rozkalibrowany?

Macie może podobnie albo więcej w czym jest problem?
Awatar użytkownika
szmergiell
Beginner
Posty: 195
Rejestracja: 20 maja 2008, 00:16
Lokalizacja: Poznań

Re: problemy z zaleŻnościami w sidzie

Post autor: szmergiell »

bastard79 pisze:wiadomo jest to sid i takie rzeczy się zdarzają ale paczkę capplets-data która chce mi usunąć panele i nautilusa mam już ze 3 tygodnie , nie wierze ze tak dlugo zaleznosci nie zostaly poprawione.
To mogę Cię zapewnić, że to trwa tak długo. A może nawet i dłużej.
Na przykładzie. XFCE 4.6 wydano 27 lutego tego roku... do dzisiaj w Sidzie nie ma w pełni działających paczek.
sidjestgit
Beginner
Posty: 181
Rejestracja: 06 grudnia 2008, 17:55

Post autor: sidjestgit »

To Cie pociesze - mi sie z 4 dni temu sidux wysypal (kde)
Zrobilem upgrade - bylo ok, nastepnie dist-upgrade (zlekcewazylem ostrzeżenie) i zniklo menu kde (3xx) tapeta ikony dolna belka.
Moglem sie logowac na sesje kde ale po zalogowaniu nawet dostepu do konsoli nie bylo (tylko niebieska "tapeta")

Sesja fluxboksa dzialala ale czesc programow nie chciala sie uruchamiac. Jednym slowem zonk na maksa :-D
(sidux jest zainstalowany na 1 partycji tylko po to by miec troche wgladu w to co sie obecnie dzieje w SIDzie - tak ze mala strata)
ponton
Beginner
Posty: 406
Rejestracja: 24 stycznia 2007, 01:40
Lokalizacja: Kalisz/Wroc³aw

Post autor: ponton »

Polecam robić:

Kod: Zaznacz cały

aptitude safe-upgrade
Zainstaluje tylko te ,,bezproblemowe'' paczki.
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

sidjestgit pisze:To Cie pociesze - mi sie z 4 dni temu sidux wysypal (kde)
Zrobilem upgrade - bylo ok, nastepnie dist-upgrade (zlekcewazylem ostrzeżenie) i zniklo menu kde (3xx) tapeta ikony dolna belka.
Nie sidux Tobie, a Ty siduksowi. Zignorowałeś ostrzeżenie? Masz za swoje. Nie patrzysz co robisz - też masz. W Siduksie było jeszcze KDE3.5, Ty zaś kazałeś systemowi na żywca zupgrade'ować go do KDE4.2. Patrz co robisz, nie będziesz miał takich problemów.
sidjestgit
Beginner
Posty: 181
Rejestracja: 06 grudnia 2008, 17:55

Post autor: sidjestgit »

@pavbaranov
Ja to uczynilem swiadomie (zignorowalem ostrzezenie)
Niestety kde 3.5x juz nie dalo sie naprawic (w repo bylo brak kilku paczek kde-data i kde-core?).
Gdyby zalezalo mi na tej instalacji Siduxa to tak bym nie postapil (siduxa mam do testow)
bastard79
Posty: 41
Rejestracja: 06 maja 2008, 14:19

Post autor: bastard79 »

ponton pisze:Polecam robić:

Kod: Zaznacz cały

aptitude safe-upgrade
Zainstaluje tylko te ,,bezproblemowe'' paczki.
Niestety nie wiele to zmienia, jedna paczka z prawie 50 poszła. Cóż pozostaje tylko cierpliwie czekać.
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

sidjestgit Nie jest istotnym, czy zrobiłeś to świadomie, czy nie. Twój wpis, który został przeze mnie skomentowany mówi tyle, że to sidux coś Ci zniszczył, a w kontekście poprzednich postów, że coś źle się dzieje w repozytorium Sid.
Nie jest to w Twoim przypadku prawda. Po prostu.
czesmir
Posty: 40
Rejestracja: 14 kwietnia 2007, 23:45
Lokalizacja: Ziemia

Post autor: czesmir »

A to dziwne mój Sid działa od wydania Lennego w lutym. I zawsze robię:

Kod: Zaznacz cały

aptitude safe-upgrade
Od czasu do czasu robię:

Kod: Zaznacz cały

aptitude full-upgrade
ArnVaker

Post autor: ArnVaker »

Kod: Zaznacz cały

gnome-app-install gnome-applets gnome-control-center gnome-panel gnome-session nautilus python-apt synaptic
Te pakiety "lecą" Ci ze względu na nowego Apta, proponuję wstrzymać się z aktualizacją. Chwilowo mam podobnie.

Kod: Zaznacz cały

xserver-xorg-video-cyrix xserver-xorg-video-imstt xserver-xorg-video-newport xserver-xorg-video-nsc xserver-xorg-video-tga xserver-xorg-video-vga 
Tych w ogóle nie mam zainstalowanych, a używam nowego xorga i wszystko działa bez problemów. Właściwie to nie ma ich nawet w repozytorium Sida, czyli raczej nie są już potrzebne wraz z nowym xorgiem.
bastard79 pisze:paczkę capplets-data, która chce mi usunąć panele i nautilusa mam już ze 3 tygodnie
Mam ją w najnowszej wersji, używam gnome i nic mi nie padło. Zresztą u Ciebie też jest do aktualizacji, a nie do usunięcia.

Ewentualnie mogą być jeszcze jakieś rozbieżności, ze względu na to jakiej architektury używasz, ja używam amd64.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ