Instalacja paczek deb nie maj

Ogólne pytania dotyczące systemu
meliorus
Beginner
Posty: 143
Rejestracja: 20 maja 2008, 07:41

Instalacja paczek deb nie mając uprawnień roota

Post autor: meliorus »

Witam.
Czy jest możliwość instalowania paczek .deb na koncie shellowym, na którym nie posiadam root?
Gdyż chciałbym sobie postawić serwer do gry "Americas Army" lecz gdy wpisuję komendę uruchamiająca serwer gry pojawia się następujący błąd:
./server-bin: error while loading shared libraries: libgmp.so.3: cannot open shared object file: No such file or directory
Ten błąd mówi że do uruchomienia serwera potrzebuję taką bibliotekę jak ibgmp.so.3.
Lecz teraz pozostaje tylko pytanie jak ją zainstalować nie mając dostępu do repozytorium?

Byłbym bardzo wdzięczny za to jakby mi ktoś wytłumaczył jak tego dokonać?
silentwr
Beginner
Posty: 133
Rejestracja: 08 marca 2009, 03:45

Post autor: silentwr »

Poproś administratora serwera o prawa roota ;P lub utworzenie grupy, która miałaby uprawnienia do korzystania z apt-get i dodanie ciebie do tej grupy.
meliorus
Beginner
Posty: 143
Rejestracja: 20 maja 2008, 07:41

Post autor: meliorus »

http://forum.americasarmy.com/viewtopic ... 65#2509665 tutaj znalazłem jakieś rozwiązanie ale co dokładnie z tego zrobić? Bo tego nie czaje wcale ;]
Awatar użytkownika
lis6502
Member
Posty: 1798
Rejestracja: 05 listopada 2008, 20:14
Lokalizacja: Miasto Szybowców

Post autor: lis6502 »

Można troszkę okrężną drogą to zrobić. Rozpakowujesz paczkę .deb (man dpkg powie Ci jak to zrobić) do swojego katalogu domowego i dopisujesz do PATH coś takiego

Kod: Zaznacz cały

/home/Ty/bin
/home/Ty/usr/bin
a do LD_LIBRARY_PATH

Kod: Zaznacz cały

/home/Ty/lib
/home/Ty/usr/lib
bo jak mówi http://www.linuxcertif.com/man/8/ld.so/pl/
Oddzielona dwukropkami lista katalogów, w których szukać bibliotek ELF podczas wykonywania. Podobne do zmiennej środowiskowej PATH.
Próbuj, nie wiem czy zadziała, bo nigdy tego nie testowałem.
//edit: właśnie doczytałem że to samo masz napisane w linku, który podałeś :S
silentwr
Beginner
Posty: 133
Rejestracja: 08 marca 2009, 03:45

Post autor: silentwr »

lis6502 pisze: //edit: właśnie doczytałem że to samo masz napisane w linku, który podałeś :S
Dokładnie, wystarczy, że zrobisz krok po kroku tak jak jest napisane na tamtym forum.
meliorus
Beginner
Posty: 143
Rejestracja: 20 maja 2008, 07:41

Post autor: meliorus »

Instalowałem tę paczkę i nie wiem jak ten skrypt ma wyglądać.
W ogóle jakoś żle wszystko jest bo nie ma tej ścieżki /usr/bin jest tylko /usr/lib

Obrazek

Taką mam strukturę plików nie wiem jak ten plik .sh powinien wyglądać?

Kod: Zaznacz cały

#!/bin/sh
export LD_LIBRARY_PATH=/home/meliorus/usr/lib.:$LD_LIBRARY_PATH
cd /home/army/aops-lnxded-2.8.1/System
./server-bin global Pipeline.aao -nohomedir -INI=server.ini -LOG=CSAR.log /dev/null 2>&1 & 
Tak to powinno wyglądać?
Czy jakoś inaczej?

Dobrze, już sobie z tym poradziłem i jestem na etapie dowiązywania bibliotek.
Tyle że teraz jestem przy bibliotece libstdc++.so.5, którą nie wiem jak mam dowiązać?
ODPOWIEDZ