Banana Pi M+ akceleracja sprzętowa

Tematy związane z RPI
mojnik
Beginner
Posty: 122
Rejestracja: 10 maja 2013, 12:54

Banana Pi M+ akceleracja sprzętowa

Post autor: mojnik »

Wiem, że te mini komputerki nie są demonami wydajności, jednak jak poprawnie w tym włączyć akcelerację sprzętową? Na YT widzę różne filmy gdzie ludzie grają czy ogladają DVD w FHD bez zacinek, a u mnie byle jaki film czy choćby przesuwanie okien klatkuje. Zainstalowałem na karcie system Bananaian/Debiana, glxgears pokazuje dobre, normalne wartości takie jakie mam na laptopie.

Czy jest jakiś sposób żeby poprawić wydajność, jakoś nie chce mi się wierzyć żeby przeciąganie okien mogło powodować takie lagi
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2302
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Re: Banana Pi M+ akceleracja sprzętowa

Post autor: LordRuthwen »

Poszukaj jak włączyć sprzetowe dekodowanie h264, domyślnie jest wyłączone.
mojnik
Beginner
Posty: 122
Rejestracja: 10 maja 2013, 12:54

Re: Banana Pi M+ akceleracja sprzętowa

Post autor: mojnik »

I tu pojawia się problem, mając system bananian mam już w kernelu sunxi, jednak według ich poradnika polecenie "bananian-hardware" nie ma opcji akceleracji sprzętowej.

aktualizacja:

Zrobiłem wszystko tak jak jest opisane tutaj http://linux-sunxi.org/Xorg#fbturbo_driver skompilowałem fbturbo i libumb, odplając test akceleracji sunxi, pokazuje się trójkąt i konsola wyświetla infomrację że jest to OpenGL, czyli wszystko ok, ale... firefox czy youtube chodzi koszmarnie wolno, a glxgears wyświetla informacje o renderowaniu programowym.

To już sam nie wiem jak to działa, raz jest akcelracja raz jej nie ma? Moje wyniki glxgears są dalekie od tego http://linux-sunxi.org/images/0/02/Mali ... enshot.png

Mój xorg.conf:

Kod: Zaznacz cały

Section "Device"
        Identifier      "Allwinner A10/A13 FBDEV"
        Driver          "fbturbo"
        Option          "fbdev" "/dev/fb0"

        Option          "SwapbuffersWait" "true"
EndSection
ODPOWIEDZ