Szybkie i bezbolesne utwardzenie desktopowego debka cz.1

Nowe aktualne opisy i poradniki
Awatar użytkownika
Xela
Posty: 42
Rejestracja: 08 września 2016, 01:54

Re: szybkie i bezbolesne utwardzenie desktopowego debka cz.1

Post autor: Xela »

@LordRuthwen ok w zanadrzu mam też cz.2 gdzie chcę poruszyć aspekty szyfrowania dns-ów i tunelowania całego ruchu oraz przy okazji uzupełnię ewentualnie ten wpis o dodatkowe info, który fakt pisałem trochę na szybkiego

@Morfik chciałem poruszyć bardziej kwestie techniczne tzn jak szybko i dosyć prostym nakładem w miarę utwardzić system ale ok jak pisałem wyżej postaram się wszystko jeszcze uzupełnić a co do twojej stronki i publikacji na dugu czy w szczególności tych dot openwrt, które niezwykle mi pomogły to pisałem Ci, że wymiatasz i napiszę jeszcze raz :)

pozdro
Matrixx
Beginner
Posty: 235
Rejestracja: 03 maja 2016, 16:30

Re: szybkie i bezbolesne utwardzenie desktopowego debka cz.1

Post autor: Matrixx »

Morfik rulez ! :D
Twoj sposob podejscia do tematu jest, rzetelny, profesjonalny, zrozumialy. Wielki szacun!
Pisz jak najwiecej - masz murowanego czytelnika.
Awatar użytkownika
Xela
Posty: 42
Rejestracja: 08 września 2016, 01:54

Re: szybkie i bezbolesne utwardzenie desktopowego debka cz.1

Post autor: Xela »

no to wymiata
http://tplink-forum.pl/faq-alternatywne ... arch-3065/

nawet Cezary (od razu pozdrawiam bo gość robi rewelkę na Polskiej scenie openwrt) nie ma u siebie takiego ogólnego tutka gdzie jest wszystko ładnie w jednym miejscu zatutkowane, :)
gościu wie co robi..
Awatar użytkownika
Morfik
Beginner
Posty: 149
Rejestracja: 21 lutego 2009, 21:00

Re: szybkie i bezbolesne utwardzenie desktopowego debka cz.1

Post autor: Morfik »

E tamten tutorial o OpenWRT jest już ździebko nieaktualny. Ja go pociąłem i zaktualizowałem. Wszystko jest na blogu: https://morfitronik.pl/tag/chaos-calmer/ . Muszę tylko zrobić jeszcze jeden artykuł i zebrać w nim wszystkie wpisy, by były na jednej stronie. Spis treści już mam, tylko podlinkować i lekki opis dać. :D

A Cezary i tak więcej wie ode mnie. :D
Matrixx
Beginner
Posty: 235
Rejestracja: 03 maja 2016, 16:30

Re: szybkie i bezbolesne utwardzenie desktopowego debka cz.1

Post autor: Matrixx »

Xela zapodawaj material bo sie topic przedawni ;)
Awatar użytkownika
sinplez1y1
Posty: 97
Rejestracja: 13 stycznia 2017, 23:25

Re: szybkie i bezbolesne utwardzenie desktopowego debka cz.1

Post autor: sinplez1y1 »

jest jeszcze lynis
https://cisofy.com/lynis/
bardziej przydatny na serwerze, no nie oszukujmy się desktopa nie da się zabezpieczyć, pewnie można zrobić twierdzę ale po co? Równie dobrze można siedzieć w cli i jak rms szperać po necie za pomoca lynksa do tego korzystać z zupełnie otwartego sprzętu co dzisiaj raczej mija się z celem. Przede wszystkim zdrowy rozsądek i umiarkowanie i za grodsz nie ufać elektronice szczególnie dzisiejszej :) PAPIER
Awatar użytkownika
alicja
Posty: 15
Rejestracja: 06 maja 2018, 01:16

Re: Szybkie i bezbolesne utwardzenie desktopowego debka cz.1

Post autor: alicja »

firejail wystarcza, chyba? ewentualnie wirtualizacja vmware załatwia wszystkie bolączki a przynajmniej większość :)
ODPOWIEDZ