Pomoc przy pracy inżynierskiej. Linux-ataki

Zagadnienia bezpieczeństwa w systemie
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3518
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: dedito »

bobik2222 pisze:Dobrze. A czy te różne filmiki na Youtube, typu: " How to make ping of death attack", "jak zrobić ping of death atak" itp to olać to?
Wg mojej wiedzy to historia, możesz o tym wspomnieć, że kiedyś taki atak był możliwy.
bobik2222
Posty: 10
Rejestracja: 12 stycznia 2016, 15:19

Post autor: bobik2222 »

Panie "xmaster"! Ja studiuję elektronikę i nie było tutaj przedmiotów takich stricte informatycznych. Temat wybrałem sobie sam bo chciałbym się uczyć też w tym kierunku. Czasami można postawić sobie poprzeczkę wyżej to i mobilizacja jest większa. Bronię się za rok, więc mam dość sporo czasu. Zwróciłem się z prośbą o pomoc, o wskazówki, a nie o kubeł zimnej wody. Nie chciałem aby ktoś coś za mnie robił, tylko aby naprowadził, gdzie szukać, co poczytać itp. Chciałem porozmawiać, zacząć zdobywać doświadczenie. Czy Ty jak wchodziłeś w zaawansowane funkcje Linuxa znałeś je odrazu? Spokojnie, mało kto potrafi robić ataki na drugi komputer bezpośrednio po studiach :) Dlatego napisałem do Was. Każdy z nas ciągle się uczy.
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2305
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Post autor: LordRuthwen »

Nie neguję chęci nauki, ale skoro jesteś na elektronice to czy nie wypadało by pisać pracy bardziej elektronicznej? Mi się zawsze wydawało, że praca powinna być związana z kierunkiem studiów. W zasadzie mógłbyś zrobić w ramach pracy sprzętowy keylogger dla klawiatur USB, te co są dostępne są cholernie drogie, zrobisz tańszy to i na tym zarobisz :) Bo na nauce trzeba zarabiać :P
Ciężko jest doradzić tematu komuś, kto w temacie nie siedzi, powiedz co najlepiej umiesz, co byś chciał osiągnąć a jakoś coś może wymyślimy.
Awatar użytkownika
SathOkh
Posty: 4
Rejestracja: 11 stycznia 2014, 21:53

Post autor: SathOkh »

Jeśli nie posiadasz zbyt dużej wiedzy w temacie polecam jakiś zorganizowany kurs. W tej chwili w internecie dostępnych jest kilka portali oferujących takie:
i pewnie wiele innych. Z tych portali korzystałem jedynie z coursera, tam też jest chyba najwięcej kursów związanych z bezpieczeństwem. W tej chwili wprowadzają płatności, ale raczej za wystawianie certyfikatów. Same kursy w większości można dalej realizować za darmo. Ten: https://www.coursera.org/course/softwaresec opisuje zagadanienia bezpieczeństwa kolejno od nisko poziomowych klasycznych ataków typu przepełnienie bufora po bezpieczeństwo aplikacji webowych i penetration testing. Możesz przejrzeć też inne z tej samej specjalności.
ODPOWIEDZ