Linux Mint + NSA ?

Zagadnienia bezpieczeństwa w systemie
mza
Posty: 30
Rejestracja: 30 grudnia 2014, 12:50

Linux Mint + NSA ?

Post autor: mza »

Hejka

Zapatrywałem się na Linux Mint ostatnio bo wspiera FullHD dla mojej mikro płyty, jednak w google widnieje wpis coś o NSA,
czy ktoś posiada może listę dystrybucji linuxa która jest wolna i od NSA, wszelkich spy dodatków ?
A może się mylę i Mint jest czysty, mój angielski nie jest najlepszy.

Proszę o linki jeśli ktoś posiada, dystrybucji bezpiecznych, wolnych od wszelkiego spy,
które nadają się dla Intel Atom D425kt. Szukałem wersji która wspiera FullHD, ale do dzisiaj
nic nie znalazłem oprócz Mint. Tzn. ktoś opisał Linux Mint na blogu, pokazując Tips & Trick
jak włączyć FullHD na tej płycie głównej co podałem.

Na Debianie FullHD nie udało mi się ustawić dla płyty Intel Atom D425kt, na Fedora też
nie, na PCLinuxOS też nic nie dało rady...
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Selinux od NSA... To ma każdy linux. http://selinux.pl/
To nie jest spy. Nie masz sie czego bać. Jeszcze nikt nie udowodnił , że selinux jest spy
mza
Posty: 30
Rejestracja: 30 grudnia 2014, 12:50

Post autor: mza »

Yampress pisze:Selinux od NSA... To ma każdy linux. http://selinux.pl/
To nie jest spy. Nie masz sie czego bać. Jeszcze nikt nie udowodnił , że selinux jest spy
Ja się niczego nie boję, tylko proszę o wskazanie czegoś, kompletnie niezależnego od NSA, itp.
Interesują mnie dystrybucje które dobrze chodzą na Dk425kt z FullHD. To że nikt niczego nie udowodnił,
nie znaczy że coś jest w porządku.
Awatar użytkownika
Renia
Posty: 86
Rejestracja: 01 grudnia 2013, 20:37

Post autor: Renia »

Polecam do przetestowania dystrybucję Tails, dla pewności uruchomioną z pendrive z opcją selinux=0.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Niewiele dystrubucji ma default of box włączonego Selinuxa...


popadasz w paranoje. to mechanizm do zwiększania bezpieczeństwa serwerów, a nie szpieg.
Naczytałeś się o wszechobecnym wszędzie NSA


jeśli dalej masz nastawienie takie... To po co szukać innej dystrybucji?
Skompiluj sobie ze źródeł swojego kernela wywalając z niego selinuxa. I po sprawie. Masz czysty system!

ps. aby selinux działał, trzeba go włączyć przy starcie, a potem skonfigurować. W debianie on sobie istnieje po instalacji, ale jest wyłączony.
Awatar użytkownika
Renia
Posty: 86
Rejestracja: 01 grudnia 2013, 20:37

Post autor: Renia »

Nie wiem jak z wiedzą i motywacją autora, ale ja wywalam Selinuxa i jeszcze wiele innych rzeczy z każdego kernela jaki kompiluję dla siebie i robię to bynajmniej nie z powodu paranoi :)
mza
Posty: 30
Rejestracja: 30 grudnia 2014, 12:50

Post autor: mza »

Renia pisze:Nie wiem jak z wiedzą i motywacją autora, ale ja wywalam Selinuxa i jeszcze wiele innych rzeczy z każdego kernela jaki kompiluję dla siebie i robię to bynajmniej nie z powodu paranoi :)
Witaj, czy możesz mi wskazać jakiś poradnik, jak sobie skompilować linuxa takiego, który jest absolutnie czysty ? Wychowywuje się nas na zasadzie: dość paranoi itp, metodami: teorie spiskowe...
A ja wyraźnie czuje że większość teorii jest w praktyce wdrożona. Dzisiaj PKO w którym od lat się logowałem płacąc rachunki, ujawnił SYF który również widnieje na TEJ stronie, czyli debian.pl
Mowa o skryptach google. Dobrym pytaniem jest po co się tam pojawiły. Urabia się masy, takie jest moje zdanie.

Szukam czyściocha nie po to aby coś ukryć, marzy mi się choć jedna bzdurka, system, który jest uczciwie wolny i niezamanipulowany.
Chce usiąść ze świadomością, ze jest coś takiego, że sobie rozmawiam o byle czym i że jest po prostu w porządku.
Chyba się z deka rozmarzyłem.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

openbsd
Awatar użytkownika
Renia
Posty: 86
Rejestracja: 01 grudnia 2013, 20:37

Post autor: Renia »

Z tego co udało mi się ustalić - Tails zapewnia wszystko czego potrzebujesz i nie ma ani kawałka Google, czy innych usług, którym nie ufasz. Po uruchomieniu systemu z pendrive lub na wirtualnej maszynie nawiązuje połączenie przez Tor i dalej jest równie anonimowo.
ODPOWIEDZ