Tor oraz privoxy a poradnik menela.

Zagadnienia bezpieczeństwa w systemie
us3r.deb
Posty: 10
Rejestracja: 06 stycznia 2015, 18:35

Tor oraz privoxy a poradnik menela.

Post autor: us3r.deb »

HejPoszedłem za poradami menela dotyczącymi instalacji tor'a itd, i mam 2 pytania, postaram się opisać je w miarę zwięźle i zamieszczę je w punktach poniżej, za każdą pomoc serdecznie dziękuje, zapraszam oczywiście też autora owego poradnika ;) 1.W poradniku jest by zedytować plik /etc/privoxy/user.action i dodać tam wpisy blokujące reklamy i lajki fb, jest napisane co tam dodać ale czy te dodane linijki mają się zaczynać od znaczku "#" jak wszystkie pozostałe czy nie ? Bo niestety dalej wyświetla mi przyciski like fb.2.Gdy robię test przeźroczystości przeglądarki na http://ip-check.info/?lang=en wszystko jest w zasadzie okej oprócz pól "Authentication","User Agent" oraz "Tab Name" pierwsze jest na czerwono i jest tam moje unique id a drugie również w tym samym kolorze i jest tam rodzaj mojej przeglądarki, systemu, w trzecim czerwonym jest też moje unique id.I czy tak powinno być po poprawnym skonfigurowaniu wszystkiego według poradnika ? Jeśli nie to co zrobiłem źle, jeśli tak to jak naprawić te czerwone pola żeby mniej o mnie mówiły ?@EDITPo wyłączeniu javascript zniknął też Tab Name a w Authentication nie ma mojego id, tylko user agent jest nadal na czerwono.btw. sorki, nie scaliło postów ^^@Edit2, już poradziłem sb,luzik więc.
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

Ad1. zawsze wpisy zaczynające się haszem (#) są pomijane i służą do umieszczania komentarzy lub wyłączenia , jak chcesz żeby wpis zadziałał musisz go odkomentować

Ad2. authentication ID zmienia się za każdym uruchomieniem przeglądarki lub zmianie tożsamości->polecam zainteresować się paczką arm, konsolowy odpowiednik vidali.. także nie jest to nic groźnego, nie należy się tym przejmować
usera agenta musisz sobie zdecydowanie zmienić, najlepiej na tego z torbrowsera:

Kod: Zaznacz cały

Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; rv:24.0) Gecko/20100101 Firefox/24.0
ODPOWIEDZ