Zamiana komputera stacjonarnego na Laptopa

Kupno, sprzedaż itd.
Awatar użytkownika
maple
Posty: 31
Rejestracja: 23 października 2013, 02:44
Lokalizacja: Ottawa

Zamiana komputera stacjonarnego na Laptopa

Post autor: maple »

Wymienię
Intel Core 2 Duo E6600 2.4GHz
2GB RAM DDR2
320GB Sata II
zintegrowana grafika i dźwięk

na laptopa o podobnych parametrach (dysk może być mniejszy).

Myślę, że przesyłka z racji gabarytów nie wchodzi w grę, więc interesują mnie ogłoszenia z Bydgoszczy i okolic.
peter86
Beginner
Posty: 254
Rejestracja: 10 czerwca 2007, 23:19
Lokalizacja: Katowice, Dąbrowa Górnicza

Post autor: peter86 »

Nie wiem czy Cię to interesuje ale może pomyśl nad zakupem nowego laptopa. Ja kupiłem tego - http://ekomp24.pl/pl_PL/p/prod/2522 bez systemu za 1492 zł (1510 zł z przesyłką). Dostajesz i3 3 generacji, 4 GB pamięci, dwie karty graficzne, USB 3.0.
Awatar użytkownika
maple
Posty: 31
Rejestracja: 23 października 2013, 02:44
Lokalizacja: Ottawa

Post autor: maple »

Oj bardzo chciałem mieć nowiuteńkiego laptopa HP czy Dell, ale do tego czasu jeszcze się pomęczę.

Tak nawiasem: co odradzacie? Jakich firm się wystrzegać? Na co uważać?
peter86
Beginner
Posty: 254
Rejestracja: 10 czerwca 2007, 23:19
Lokalizacja: Katowice, Dąbrowa Górnicza

Post autor: peter86 »

Mam znajomego, który naprawia laptopy. Ostatnio mówił mi, że Acery są dobrze w środku zrobione i łatwe do naprawy po okresie gwarancyjnym. Wiadomo, że 1492 zł przez dwa lata gwarancji ma duże szanse się zwrócić itd., ale to jak jest laptop w środku zrobiony też ma duże znaczenie.
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

Acery są rzeczywiście łatwe w konserwacji i w miarę bezawaryjne (też używam starej extensy i jedyne co mi siadło przez te kilka dobrych lat to klawiatura, ale sam ją prawdopodobnie zamroziłem. Laptop jechał w bagażniku cały dzień w minusowej temperaturze i bateria, ale to standard, po kilku latach użytkowania).

Oprócz tego mają prosty, ładny wygląd. Kiedyś czyściłem kumplowi jakiegoś starszego LG to nie dość, że zabawy w rozkręcanie to jeszcze wygląd i waga tego laptopa pozostawiała wiele do życzenia. Przy zakupie przede wszystkim trzeba zwracać uwagę na środek (nieraz laptop ma lepsze parametry, ale słabszych firm, mniejszą możliwość modernizacji, większe taktowanie procesora ale mniejszą pamięć podręczną itd.) to wszystko triki sprzedawców żeby "zamydlić oczy".

Co do kupna polecam poleasingowe używane laptopy, nieraz można znaleźć sprzęt w dobrym stanie, warty dwa razy tyle.
anetakaleta
Posty: 1
Rejestracja: 06 listopada 2013, 20:43

Post autor: anetakaleta »

A ja odradzam w sumie Acery(miałam dwa i były problemy), ale polecam samsungi ja mam RC720
Kamikarze24
Posty: 16
Rejestracja: 16 stycznia 2014, 13:09

Post autor: Kamikarze24 »

Tak też polecam używane ponieważ nowe są dwa razy droższe a tak samo chodzą.
Awatar użytkownika
pone13
Beginner
Posty: 337
Rejestracja: 30 listopada 2007, 20:59
Lokalizacja: Leszno

Post autor: pone13 »

Kup jakiegoś używanego thinkpad'a będzie działał latami.
peter86
Beginner
Posty: 254
Rejestracja: 10 czerwca 2007, 23:19
Lokalizacja: Katowice, Dąbrowa Górnicza

Post autor: peter86 »

Problem pojawia się z chłodzeniem laptopa po pewnym czasie. Na początku laptop chodził idealnie. Temperatura procesora nie przekraczała 60^C. Teraz po dwóch latach temperatura idzie pod 80. Gwarancji już nie ma więc będę swojego czyścił + nakładał pastę na procesor. To jest jedyny element, który mi strasznie przeszkadza. Mam wrażenie, że ciągle procesor się przegrzewa i zużywa pomimo tego, że nic się z laptopem nie dzieje (pomijając, że gdy temperatura wzrasta, to wiatraczek jest głośniejszy - co jest strasznie irytujące).
Awatar użytkownika
Rafal_F
Moderator
Posty: 2350
Rejestracja: 29 sierpnia 2008, 16:45

Post autor: Rafal_F »

To jest nie tyle sprawa nałożenia pasty na procesor, co usunięcia kurzu z radiatorów i przywrócenie swobodnego przepływu powietrza. Drugą sprawą są wentylatory, wentylator powinien się swobodnie kręcić. Zakręć nim i zobacz, jeżeli za szybko się zatrzymuje albo hałasuje, trzeba go rozebrać, przeczyścić alkoholem i naoliwić.

Te problemy dotyczą każdego komputera, a nie tylko laptopa. Choć na laptopie mogą być one bardziej uciążliwe.
ODPOWIEDZ