Zamiennik komedny replacedefaultroute lub jak wy

Problemy dotyczące innych systemów operacyjnych
charlie_six
Posty: 44
Rejestracja: 22 listopada 2007, 18:33

Zamiennik komedny replacedefaultroute lub jak wyłączyć eth0

Post autor: charlie_six »

Już piszę o co się rozchodzi.Próbowałem zainstalować mój modem edge ed77 pod systemem Damn Small Linux (pod debianem działało wszystko ok) i skopiowałem wszystkie skrypty zrobiłem praktycznie już na pamięć wszystko co trzeba i wpisuje komendę "pppd call orange" po której to modem ma się połączyć .Komenda zwraca błąd że system "nie zna" komendy replacedefaultroute.Komenda ta służy do tego aby modem ed77 stał się domyślną ścieżką łączenia z internetem (podstawowo domyslną jest karta sieciowa).Wykreśliłem więc tą komende ze skryptu i teraz modem łączy się dobże, ale teraz z koleji system ciągle szuka połączenia w karcie sieciowej, a nie w modemie który defakto jest połączony więc dalej internetu poniekąd niema :-/ I teraz chodzi mi o to jaki jest "zamiennik" komendy replacedefaultroute lub jak ustawic może w jakims pliku tekstowym czy coś żeby defaultowym interfacem po którym system ma się łączyć z internetem był ppp (modem ), a nie eth0, albo jak wogle wywalić z systemu to eth0.Na mandrive miałem tak samo i wyłączenie karty sieciowej w biosie rozwiązało problem.Teraz nie moge wyłączyc karty sieciowej już mi sie niechce tłumaczyc czemu bo to długa historia :-P Pomóżcie
Awatar użytkownika
lays
Beginner
Posty: 238
Rejestracja: 10 kwietnia 2007, 11:54
Lokalizacja: Opole

Post autor: lays »

Zahaszuj w /etc/networking/interfaces wpisy dot. eth0 i

Kod: Zaznacz cały

sudo /etc/init.d/networking restart
charlie_six
Posty: 44
Rejestracja: 22 listopada 2007, 18:33

Post autor: charlie_six »

u mnie ten plik jest w /etc/network/interfaces i w dodatku jest pusty ;-)
Lukeman
Posty: 19
Rejestracja: 19 lutego 2008, 23:08

Post autor: Lukeman »

zainteresuj się poleceniem

Kod: Zaznacz cały

ip route
ODPOWIEDZ