Knoppix nie ma uprawnie

Problemy dotyczące innych systemów operacyjnych
Awatar użytkownika
zomer
Beginner
Posty: 322
Rejestracja: 26 października 2007, 15:52
Lokalizacja: Podkarpacie

Knoppix nie ma uprawnień

Post autor: zomer »

Witam!
Do zarządzania partycjami używałem RescueCD (live cd), ale ostatnio nie mogę uruchomić tego systemu z uwagi na błędy z rozdzielczością karty graficznej. Pomyślałem że zrobię to w Konppixie. Przecież on też ma qtparted. Niestety Knopix nie chce w pełni zarządzać partycjami?. Qtparted uruchamiam oczywiście jako root. Podobno tego konppixa należy gdzieś zamontować, ale gdzie i jak?
mlyczek
Junior Member
Posty: 979
Rejestracja: 02 sierpnia 2006, 19:17

Post autor: mlyczek »

Możesz masz te partycje zamontowane i dlatego nie chce Ci z nimi nic robić? Nigdy nie miałem problemu z zarządzaniem partycjami w knoppixie. ¯eby zapisać zmiany jakich dokonałeś musisz dyski, na których chcesz to zrobić odmontować. Jakby co to ściągnij sobie gparted w wersji liveCD (zajmuje około 50 MB).
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

mlyczek pisze:¯eby zapisać zmiany jakich dokonałeś musisz dyski, na których chcesz to zrobić odmontować. Jakby co to ściągnij sobie gparted w wersji liveCD (zajmuje około 50 MB).
Tak i jeżeli odpalamy Knoppiksa (livecd) --- kiedy na dysku mamy jakiegoś Linuksa z partycją swap, to jako jeden z parametrów startowych podajemy wtedy opcję --- noswap
Po uruchomieniu sytemu czasem może wystąpić problem z jej odmontowaniem np.: kiedy jest mało RAMu w systemie.
ODPOWIEDZ