Mandriva - efekty 3d

Problemy dotyczące innych systemów operacyjnych
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

W sumie masz racje, malo o Mandrivie wiem - wiem tylko ze mi sie caly system wywalil bez powodu :P
PS: Z Mandrivy korzystałem przez jakieś 2 lata ;)
Ok, wiece czemu juz nie korzystasz? :mrgreen:
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

giaur pisze: Ok, wiece czemu juz nie korzystasz?
Bo, po zmianie komputera nie 2007Free nie była się w stanie porozumieć z moim dyskiem. Zresztą nie tylko ona, bo np. Fedora Core5-7 też nie. Obecnie np. nie jestem w stanie odpalić Ubuntu 7.10 ;) Nie miałem czasu na poszukiwanie rozwiązania, więc pozostał pierwszy system, który mi się zainstalował - był to Debian. Teraz np. wiem, że mój dysk obsługiwała wersja PP.

A Debian? Też mi się wywalił "bez powodu". Tzn. powodem, byłem ja. Jak zwykle zresztą bywa.
Awatar użytkownika
ilin
Senior Member
Posty: 2292
Rejestracja: 26 sierpnia 2007, 11:54
Lokalizacja: PRLu

Post autor: ilin »

pavbaranov pisze: Teraz np. wiem, że mój dysk obsługiwała wersja PP
Jeśli przez dwa lata używales Mandrivy to powinienes wiedziec czym się róznią PP od free.
To akurat nie ma w tym wypadku najmniejszego znaczenia.

Kolejny ktoremu ci z Amazis czy jak im tam wcisneli kit.

Pozdrawiam
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

ilin pisze:Jeśli przez dwa lata używales Mandrivy to powinienes wiedziec czym się róznią PP od free.
A Ty wiesz? Bo z dostępnych porównań nie wynika, by np. 2007Free nie obsługiwała konkretnego dysku SATA, a PP go obsługiwała. I dalibóg - nikt nikomu kitu nie wciskał.
Awatar użytkownika
ilin
Senior Member
Posty: 2292
Rejestracja: 26 sierpnia 2007, 11:54
Lokalizacja: PRLu

Post autor: ilin »

Tak i to doskonale.Mandriva z dysku poleciala u mnie tydzień temu.W ramach porządków na dyku.

Obsluga dyskow zależy od konkretnych modulow w jądrze.

W obu Mandrivach bylo to samo jądro.

Pozdrawiam
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

ilin pisze:Tak i to doskonale.Mandriva z dysku poleciala u mnie tydzień temu.W ramach porządków na dyku.

Obsluga dyskow zależy od konkretnych modulow w jądrze.

W obu Mandrivach bylo to samo jądro.
To wiem. Dlatego nawet nie pokusiłem się o zakup PP, bo i po co, skoro wg mojej wiedzy i tak by nie działała. Tyle, że kilka dni później widziałem działającą M2007PP na takim samym komputerze jak mój. Instalacja przebiegła bez problemów.
I z mojej strony koniec już tego OT. Uważam, że każdy powinien sobie używać czego chce. A najczęściej używa bądź przez przypadek, bądź lubi. Całe szczęście, że w linuksach jest taka ilość dystrybucji i każdy może sobie wybrać co mu się żywnie podoba.
Pietruch
Posty: 56
Rejestracja: 01 czerwca 2007, 01:22
Lokalizacja: Brzeg/Opole

Post autor: Pietruch »

hej! mam prosbe... czy mogby mnie ktos naprowadzic jak zrobic efekty 3d w Mandrivie 2007? mam pierwszy raz stycznosc z Linuksem, i jestem zielona :/
Control Center(konfiguracja komputera, centrum sterowania Mandriva czy jak to jeszcze chcesz nazwać) --> Zakładka 'sprzęt' --> Konfiguracja Efektów 3D
Jednak w Mandrivie (a juz tym bardziej we wspomnianym Freespire) nie mamy KDE - mamy ostro zmodyfikowane KDE.
A cóż w nim tak ostro zmodyfikowano? Dodano przepiękny styl ia ora(btw wie ktoś gdzie go zaleźć?)? A może własne menu albo 'guziczek', który przedstawia giwazdkę zamiast K?
Tak samo kernel - w Mandrivie jest naprawde ostro zmodyfikowany
Jw, co tak silnie i ostro zmodyfikowano względem 'niezmodyfikowanego' Debiana? Bootsplasha? :F

Kod: Zaznacz cały

Nie istnieje cos takiego jak oficjalne repo Mandrivy
To może być szok- Mandriva jak najbardziej posiada oficjalne repo!
rar i unrar pod Mandrive nei udalo mi sie znalezc
Jest w repo plf
Ok, wiece czemu juz nie korzystasz? :mrgreen:
Pozwolę sobie dodać- naprawdę nie potrafiłeś wymyśleć nic innego tylko czepić się jakiegoś szczegółu?
Co do stabilności MDV 2k8- robiłem 4 razy upgrade po świeżej instalce i system działał. Zresztą polecam Ubuntu, bo tu nie trzeba żadnych aktualizacji żeby system nie wstał <:
A że ktoś woli Mandrive, Suse, Gentoo czy cokolwiek innego niż Debiana to przecież nic złego.
Awatar użytkownika
ilin
Senior Member
Posty: 2292
Rejestracja: 26 sierpnia 2007, 11:54
Lokalizacja: PRLu

Post autor: ilin »

Pietruch pisze:Jw, co tak silnie i ostro zmodyfikowano względem 'niezmodyfikowanego' Debiana? Bootsplasha?
Zadałeś sobie trud aby przeglądnąć jego config?(choćby sekcja 3dparty)
Druga sprawa to jego spaczkowanie.
Co wersja inaczej.
W 2008 trzeba było zainstalować cztery paczki z kernelem aby moc stery nvidii zainstalowac.
Nie mowiąc juz o tym że dopasować źródła do uname -r jest bardzo trudne.
Kolejna sprawa aktualizacje kernela prowadzą do niezgodnosci z wersją gcc co w Mandrivie dla przeciętnego użytkownika jest nie do przeskoczenia.(Można tam uzywac dwoch wersji gcc ale jest to niesłychanie trudne i skomplikowane)

Oczywiscie kazdy uzywa co chce ja z tego systemu już dawno zrezygnowałem.

Pozdrawiam
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

Pietruch pisze:Dodano przepiękny styl ia ora(btw wie ktoś gdzie go zaleźć?)?
A to akurat, pomijając repo mandrivy, zdaje się, że było na kde-look.org Jeśli nawet jest paczka rpm, to można ją przerobić np. alienem, tylko potem, powstałą paczkę deb też trzeba nieco przerobić, bo mandriva w innych miejscach od debiana lubi trzymać różne rzeczy.
Pietruch
Posty: 56
Rejestracja: 01 czerwca 2007, 01:22
Lokalizacja: Brzeg/Opole

Post autor: Pietruch »

Zadałeś sobie trud aby przeglądnąć jego config?(choćby sekcja 3dparty)
Oczekuję na pokazanie mi różnic w jądrze znajdującym się w Mandrivie od takie 'pjur' jądra. Dobrze by było jak by mi jeszcze pokazał różnice między takim czystym jajem a tym z Debiana i wskazał co w jakichkolwiek różnicach jest takiego złego.
W 2008 trzeba było zainstalować cztery paczki z kernelem aby moc stery nvidii zainstalowac.
W przypadku ATI podobnie.
A to akurat, pomijając repo mandrivy, zdaje się, że było na kde-look.org
No właśnie niestety nie :/ Szukałem w '/' i nie mogłem znaleźć (co najwyżej wersje GNOME-owaską). Aktualnie mam dostęp do Mandrivy i chciałem to sobie po prostu skopiować :D
tylko potem, powstałą paczkę deb też trzeba nieco przerobić, bo mandriva w innych miejscach od debiana lubi trzymać różne rzeczy.
Zauważyłem- próbowałem to zainstalować na kilku innych distro i niestety, ale nie wyszło, a paczki przerobić nie umię(nie interesuje mnie to).
ODPOWIEDZ