[+] Partycja /home a reinstalacja systemu

Problemy dotyczące innych systemów operacyjnych
BuzzLightyear
Posty: 10
Rejestracja: 17 lutego 2015, 17:37

[+] Partycja /home a reinstalacja systemu

Post autor: BuzzLightyear »

Witam
Trochę pytanie nooba, ale muszę się upewnić.
Instalowałem ostatnio Minta XFCE 18 w miejsce MX -15 i zostawiłem starą partycję /home. Po logowaniu się wyskakiwał błąd, który uniemożliwiał wyświetlenie pulpitu. Błąd dotyczył jakiegoś pliku, nie pamiętam jakiego, ale na pewno ma to związek z partycją /home, bo po formacie /home wszystko było już ok. I teraz pytanie: Co robić i czego nie robić by uniknąć podobnych przygód? Czy partycję home mozna zachować tylko w przypadku gdy instaluje się nową wersję tej samej dystrybucji? Czy to prawda, że hasła użytkowników muszą być takie same na starym i nowo instalowanym systemie? Z góry dzięki za pomoc.
Ostatnio zmieniony 08 listopada 2016, 22:36 przez BuzzLightyear, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kamilko
Beginner
Posty: 238
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 19:44
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Partycja /home a reinstalacja systemu

Post autor: Kamilko »

Witaj, spróbuje to na szybko opisać.

Jeżeli przy reinstalacji zostawiłeś /home to Twoje dane będą bezpieczne.
Czy trzeba mieć te same hasła? Zależy do czego. Najważniejsza jest sama nazwa konta użytkownika, która powinna być taka sama jak przed reinstalacją. Uważam, że pojawiające się problemy będą dotyczyć różnych wersji pakietów itp. Choć, nie muszą :).

Co do samych problemów z konfiguracją "/home". Jeżeli uważasz, że błędem są pliki konfiguracyjne to je usuń. Nie trzeba od razu "formatować" partycji. Najprościej to stworzyć kopie aktualnych ustawień (to te pliki/katalogi z "." na początku np ".config"), usunąć, przelogować i próbować dalej.

Oczywiście to co napisałem to są tylko moje sugestie i przemyślenia :)
Powodzenia.
BuzzLightyear
Posty: 10
Rejestracja: 17 lutego 2015, 17:37

Re: [+] Partycja /home a reinstalacja systemu

Post autor: BuzzLightyear »

dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Re: [+] Partycja /home a reinstalacja systemu

Post autor: Yampress »

Najpierw przed kasowanioem trzeba zrobić backup tych pllików.
Gdybe, jakby co ... :P
Zablokowany