[Kubuntu] Poszarpany obraz w filmach

Problemy dotyczące innych systemów operacyjnych
Atom
Posty: 28
Rejestracja: 18 marca 2009, 22:57

[Kubuntu] Poszarpany obraz w filmach

Post autor: Atom »

Witam
Mam problem z odtwarzaniem na laptopie filmów. Każdy film HD lub FULL HD podczas oglądania szarpie obrazem. Nie chodzi tutaj o wydajność laptopa. Wygląda to mniej więcej tak jak by sam ekran był podzielony na trzy części w poziomie i każda z nich w różnym stopniu zaczeła nachodzić na siebie jak byc synchronizacja pozioma padła. Tak mniej więcej mogę to opisać. Objawia się to w szczególności gdy są odtwarzane dynamiczne sceny.
Mój laptop to Hp Pavilion dv7 1140ew, Procesor: Intel Core 2 Duo T5800 (2.0GHz, 2MB L2 Cache, FSB 667MHz), Grafika: nVidia GeForce 9600M G, RAM: 3GB DDR 2 667 MHz.
Mam zainstalowany na komputerze stacjonarnym także kubuntu i jest identyczna sytuacja. Na stacjonarnym posiadam Procesor:AMD Phenom II X6 1100T RAM 8GB OCZ DDR 2000OC i karta graficzna AMD Radeon HD 5670.
Laptop chodzi pod Kubuntu 14.04 LTS a stacjonarny pod 14.10. Prubowałem różnych odtwrzaczy Smplayer VLC wszędzie tak samo. Na każdym sprzęcie są zainstalowane sterowniki od producenta. Testowałem z różnymi sterowniki wyjściowe od xv, xv(0-NV17 Video Texture) po gl, gl3 itp. Wszędzie ten sam efekt.
Wie może ktoś jak zaradzić temu? Zależy mi na tym w szczegulności że pozbywam się windowsa na zawsze a filmy u mnie to podstawa.
Awatar użytkownika
pone13
Beginner
Posty: 337
Rejestracja: 30 listopada 2007, 20:59
Lokalizacja: Leszno

Post autor: pone13 »

Próbowałeś wyłaczyć opcję 'backing store'?
W konfiguracji xorg'a dodaj:

Kod: Zaznacz cały

Option "BackingStore" "off"
Atom
Posty: 28
Rejestracja: 18 marca 2009, 22:57

Post autor: Atom »

Jak na chwilę obecną te rozwiązanie podziałało. Będę testował dalej i zobaczymy czy to chwilowe. Tą opcje można jakąkolwiek sekcję xorg`a ? Ja mam wpisane tak :

Kod: Zaznacz cały

Section "ServerLayout"
    Identifier     "Layout0"
    Screen      0  "Screen0" 0 0
    InputDevice    "Keyboard0" "CoreKeyboard"
    InputDevice    "Mouse0" "CorePointer"
    Option         "Xinerama" "0"
    Option         "BackingStore" "off"
EndSection
Awatar użytkownika
pone13
Beginner
Posty: 337
Rejestracja: 30 listopada 2007, 20:59
Lokalizacja: Leszno

Post autor: pone13 »

Raczej w "Device" ale jak działa...
Link z info dla ati ale powinno być to samo dla nv: http://ftp.x.org/pub/X11R6.8.0/doc/ati5.html
Atom
Posty: 28
Rejestracja: 18 marca 2009, 22:57

Post autor: Atom »

ahh niestety za wcześnie pochwaliłem. Nadal jest ten sam efekt. Jest on spotęgowany w momencie gdy na ekranie pojawia się regularny kształt np koło. Zauważyłem ze na sterownikach nouveau takiego efektu nie ma. Wszytko wyświetla się idealnie bez zacięć i szarpania obrazu. Może to być wina sterownika czy bardziej konfiguracji x`orga lub samego smplayer ?
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6366
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Sterowniki producenta czego?
Jakie sterowniki?
A jak chodzi bez tych sterowników?

próbowałes przełaczac zrodła wyjscia na inne sterowniki video w mplayerze/smplayer ?


xv
x11
sdl
nvidia


itp

Obrazek
Atom
Posty: 28
Rejestracja: 18 marca 2009, 22:57

Post autor: Atom »

@ Yampress w pierwszym moim poście wspominałem że testowałem na wszystkich źródłach wyjścia. Nie rozumiem o co pytasz w ostatnim poście. Mam na wszystkich maszynach zainstalowane sterowniki producenta wprost ze strony. Lecz raz zastosowałem sterownik nouveau na laptopie gdzie mam kartę nvidia i tego efektu szarpania nie zauważyłem. Chyba że trafiłem w taki moment filmu.
Atom
Posty: 28
Rejestracja: 18 marca 2009, 22:57

Post autor: Atom »

Znajdzie się jakieś rozwiązanie tego problemu ?
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6366
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Gdyby wisiało na drzewie zapewne, ktoś by je zerwał i Ci podał. Skoro nikt nie pisze to raczej nikt nie wie. I musisz sobie sam radzić z tym problemem.
No bo z fusów nikt nie potrafi wróżyć w czym problem.
Awatar użytkownika
ArnVaker
Beginner
Posty: 277
Rejestracja: 10 października 2012, 21:58

Post autor: ArnVaker »

Szukaj pod hasłem „tearing”, ja trochę wypadłem z obiegu także nie wiem jak sytuacja z tym wygląda obecnie. W każdym razie u siebie mam Openboxa, zamknięte sterowniki Nvidii i wszelkie filmy odtwarzam na wyjściu vdpau (dekodowanie obrazu przez kartę graficzną) i u mnie ten problem nie występuje.
ODPOWIEDZ