RTLinux - na czym postawi

Problemy dotyczące innych systemów operacyjnych
Politechniczny
Posty: 1
Rejestracja: 25 marca 2015, 13:37

RTLinux - na czym postawić i jak skompilować?

Post autor: Politechniczny »

Chcę zainstalować system RTLinux. Na nim będzie działać maszyna wirtualna języka ST i specjalna usługa do zarządzania nią, w tym odczyt i zapis pamięci, ładowanie nowego kodu, miganie diodami, wyjście na oscyloskop. Oficjalny RTLinux został porzucony, ale istnieje łatka społecznościowa PREEMPT_RT. Używam Debiana Wheezy. Ściągnąłem jądro 3.18.9 i łatkę 3.18.9-rt5. Rozpakowałem i załatałem. Skopiowałem /boot/.config tak jak w instrukcji. Ustawiłem opcję PREEMPT_VOLUNTARY na maksymalną czasu rzeczywistego. Czy to wystarczy? Jakie opcje ACPI trzeba wyłączyć? Czy działające moduły i usługi powodują znaczące opóźnienia i mają wpływ na wykonywanie aplikacji w czasie rzeczywistym? Ile miejsca potrzebuję na kompilację (brakuje miejsca na dysku i muszę powiększyć partycję)?

Mój sprzęt to NP-R540-JS01PL. Procesor ma obsługę wirtualizacji. Jeśli postawię RTLinux w VirtualBox na Win7 lub Debianie, czy RTLinux dalej będzie zachowywał się jak system czasu rzeczywistego?

Widzę tutaj kilka rozwiązań:

1. Skompilować jądro RT ze wszystkimi potrzebnymi modułami i podmienić aktualne jądro Debiana.
2. Skompilować jądro RT tylko z potrzebnymi modułami i postawić dystrybucję z podstawowymi narzędziami.

Ma ktoś doświadczenie z RTLinux lub łatką PREEMPT? Co lepiej użyć?
ODPOWIEDZ