Windows8 GPT odzyskanie danych

Problemy dotyczące innych systemów operacyjnych
Awatar użytkownika
navigator
Beginner
Posty: 365
Rejestracja: 25 grudnia 2013, 16:13

Windows8 GPT odzyskanie danych

Post autor: navigator »

Laptop samsung coś mu się porobiło że się po-krzaczył oddany do serwisu, serwis formatuje dysk skasowane
dane 5 lat medycyny stracone potem jeszcze oddany do innego serwisu w celu odzyskania danych.
Laptop dziewczyny kolegi :) niestety dane nie były nigdzie indziej nagrane.
Samsung Windows8 z tą tablicą partycji GPT sprawia problem nie chcą ruszyć żadne programy ktoś może się z tym zetkną jaki program do odzyskiwania danych co zadział z GPT na razie nie chcemy zamieniać na MBR bo chyba mogą całkiem zniknąć dane. Dysk podpięty pod PC na taśmie nie widać, dysk podpięty przez usb w biosie nie widać ale niektóre programy z livecd go widzą kompletny odlot no i jeszcze to że Windows8 chyba 64-bit a PC na którym jest sprawdzany 32-bit tylko.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6366
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

Najpierw kopia całego dysku poprzez dd na inny nośnik. Potem dopiero mieszanie w czymkolwiek w komputerze.
Awatar użytkownika
navigator
Beginner
Posty: 365
Rejestracja: 25 grudnia 2013, 16:13

Post autor: navigator »

dd tym programem jeszcze nie robiłem nigdy. Chodzi o zrobienie kopi binarnej dysku? (wiem że jest dobry do tego) Czy na takiej kopi można coś grzebać potem, czy jest to po prostu zabezpieczenie?
To taki obraz jak się robi norton ghostem?
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6366
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

ale już chyba dysk został przeorany ( przeformatowany przez kogoś)


dd robi binarną kopie dysku. Potem zawsze można przywrócić dysk do takiego samego stanu co wcześniej przed zabawą. A i pracować na tym obrazie, a dokładnie na jego kopii :P
Awatar użytkownika
navigator
Beginner
Posty: 365
Rejestracja: 25 grudnia 2013, 16:13

Post autor: navigator »

Tak raz na pewno został sformatowany i nie wiadomo co zrobili jeszcze tam co mieli niby odzyskać te dane. Czyli na kipi kopi obrazu też można grzebać.
Wo gule to dysk ma 1tr 8 partycji narobione. Jeden z programów z hirensa odczytuje prawie 100 partycji nowsze stare....
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6366
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

O jak poformatowane to już troche namieszane.
testdisk?


Nie trzeba było zgrać danych przed oddaniem do serwisu?
Awatar użytkownika
navigator
Beginner
Posty: 365
Rejestracja: 25 grudnia 2013, 16:13

Post autor: navigator »

Te jej dane już raz były odzyskiwane to ich nie nauczyło jak się nie uda to odnowa trzeba będzie gromadzić wszystko pewnie bardziej wiedza się utrwali lepszym lekarzem będzie :)
Nie pamiętam już który to program tak to wyświetlił.
Ale ja np. swoje dane odzyskałem po dwóch formatach tylko to były same formaty a te serwisy do niczego nie chcą się przyznać i co robiły. Formaty szybkie Windows7 jak się zrobi ten długi gruntowny to klops się robi.
ODPOWIEDZ