Dystrybucja oparta na Debianie testowym

Problemy dotyczące innych systemów operacyjnych
Awatar użytkownika
mati75
Junior Member
Posty: 623
Rejestracja: 30 lipca 2009, 11:19
Lokalizacja: default city

Post autor: mati75 »

Ubuntu to stare afrykańskie słowo nie potrafię skonfigurować Debiana.

Co do LMDE, jako jeden z twórców tego systemu radzę aktualne wersje omijać jak najdalej, szkoda się męczyć z tym systemem.
zbig
Posty: 99
Rejestracja: 29 stycznia 2009, 10:42

Post autor: zbig »

mati75 pisze:Co do LMDE, jako jeden z twórców tego systemu radzę aktualne wersje omijać jak najdalej, szkoda się męczyć z tym systemem.
Mati75 możesz napisać choć jednym zdaniem dlaczego? Co zostało zwalone?
Awatar użytkownika
Menel
Member
Posty: 1117
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 19:58
Lokalizacja: doktor informoparalityki

Post autor: Menel »

Z Ubuntu można naprawdę dużo wycisnąć. Nie wiem czemu utarło się, że to system dla linuksowych ,,nieogarów'', na moje to najlepsza dystrybucja oparte na Debianie, żadne tam Minty czy Knoppiksy.
zbig
Posty: 99
Rejestracja: 29 stycznia 2009, 10:42

Post autor: zbig »

Menel pisze:Z Ubuntu można naprawdę dużo wycisnąć. Nie wiem czemu utarło się, że to system dla linuksowych ,,nieogarów'', na moje to najlepsza dystrybucja oparte na Debianie, żadne tam Minty czy Knoppiksy.
Mint to Ubuntu z innym środowiskiem graficznym, a Knoppix to obecnie Debian stabilny w wersji livecd z niewielkimi wstawkami z wersji testowej. Siłą Ubuntu są PPA i to wszystko co o nim można powiedzieć. Szkoda, że podobnego rozwiązania nie ma Debian. Istnieją oczywiście backporty ale otwarte są, jak się nie mylę, tylko dla developerów.
Awatar użytkownika
mati75
Junior Member
Posty: 623
Rejestracja: 30 lipca 2009, 11:19
Lokalizacja: default city

Post autor: mati75 »

zbig pisze:Mati75 możesz napisać choć jednym zdaniem dlaczego? Co zostało zwalone?
Zostało wprowadzone własne zamrożone repozytorium Debiana z aktualizacjami co pół roku. Mój nick się piszę z małej litery.
zbig pisze:Szkoda, że podobnego rozwiązania nie ma Debian. Istnieją oczywiście backporty ale otwarte są, jak się nie mylę, tylko dla developerów.
Jest przygotowywane takie rozwiązanie, tylko przygotowanie pakietów dla Debianie jak i Ubuntu wymaga pewnej wiedzy. Nie każdy użytkownik jest w stanie sobie z tym poradzić.
zbig
Posty: 99
Rejestracja: 29 stycznia 2009, 10:42

Post autor: zbig »

mati75 pisze:Mój nick się piszę z małej litery.
Przepraszam jeśli Ciebie obraziłem. Mój błąd.
mati75 pisze:Jest przygotowywane takie rozwiązanie, tylko przygotowanie pakietów dla Debianie jak i Ubuntu wymaga pewnej wiedzy. Nie każdy użytkownik jest w stanie sobie z tym poradzić.
Świetna wiadomość. To rozwiązanie jest dobre dla niezależnych developerów, którzy mają za mało doświadczenia aby stać się pełnoprawnymi developerami debiana, a także dla takich co nie chcą nimi zostać (z różnych powodów) a mają wiedzę i umiejętności oraz dla developerów debiana, którzy chcieliby przetestować jakieś pakiety zanim trafią do głównego repozytorium lub z pewnych powodów nie mogą tam trafić. Ja z chęcią zobaczyłbym w takim repozytorium np. xfce4.10 czy też xfce4.12 dla Debiana Stable a także inne użytkowe pakiety np. stjerm.
Awatar użytkownika
mati75
Junior Member
Posty: 623
Rejestracja: 30 lipca 2009, 11:19
Lokalizacja: default city

Post autor: mati75 »

zbig pisze:Przepraszam jeśli Ciebie obraziłem. Mój błąd.
Nic się nie stało.
zbig pisze:Świetna wiadomość. To rozwiązanie jest dobre dla niezależnych developerów, którzy mają za mało doświadczenia aby stać się pełnoprawnymi developerami debiana, a także dla takich co nie chcą nimi zostać (z różnych powodów) a mają wiedzę i umiejętności oraz dla developerów debiana, którzy chcieliby przetestować jakieś pakiety zanim trafią do głównego repozytorium lub z pewnych powodów nie mogą tam trafić.
http://mentors.debian.net/
ODPOWIEDZ