Darmowy klient SSH

Problemy dotyczące innych systemów operacyjnych
cooleq
Beginner
Posty: 172
Rejestracja: 18 czerwca 2010, 13:47
Lokalizacja: Wrocław

Darmowy klient SSH

Post autor: cooleq »

Witam,
pytanie może laickie ale się właśnie naciąłem. Jaki darmowy klient SSH do użytku w firmie pod windowsa. Używałem do tej pory ZOC terminal myślałem, że jest darmowy a tu właśnie skończył mi się trial.
Na pewno nie jeden z was używa jakiegoś klienta windowsowego, dlatego prosił bym o polecenie jakichś programów jeśli są, a jeśli nie to co warto kupić? Jeśli nie otrzymam odpowiedzi to chyba kupię tego ZOC bo już się przyzwyczaiłem a wg mnie jest całkiem niezły :)
Awatar użytkownika
lun
Beginner
Posty: 266
Rejestracja: 01 lutego 2010, 22:06
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lun »

Ja używam tylko PuTTY http://www.putty.org/
cooleq
Beginner
Posty: 172
Rejestracja: 18 czerwca 2010, 13:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: cooleq »

Jakoś mnie nie przekonuje, albo ja nie znam jego możliwości. Bardzo mi brakuje kolejnych sesji w zakładkach, kolorowania konsoli co jest np bardzo przydatne w kolorowaniu składni przez nano. Generalnie jest bardzo biedny program... chyba.
Awatar użytkownika
Redhead
Junior Member
Posty: 526
Rejestracja: 17 lipca 2007, 17:37

Post autor: Redhead »

SecureCRT bardzo dobry program. Niestety płaci sie. No ale co to za wydatek dla firmy. Żaden!
Rad
Member
Posty: 1208
Rejestracja: 28 czerwca 2006, 15:05

Post autor: Rad »

cooleq
Beginner
Posty: 172
Rejestracja: 18 czerwca 2010, 13:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: cooleq »

Redhead, widzisz, są różne firmy, niektóre oszczędzają na pierdołach.
No cóż widzę, że chyba nie ma dobrej darmowej alternatywy dla putty, chyba najłatwiej będzie uruchomić jakąś wirtualną maszynę z jakimś Linuksem i korzystać z oryginalnej konsoli.
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2305
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Post autor: LordRuthwen »

Jak to nie ma kolorowania składni czy konsoli? O czym Ty mówisz w ogóle?
To wszystko ustawiasz lokalnie na maszynie, nie w putty, bo ja używam tego programu do łączenia się z kilkudziesięcioma serwerami i kolory w konsoli mam wszędzie i całe szczęście, bo to ułatwia życie.
cooleq
Beginner
Posty: 172
Rejestracja: 18 czerwca 2010, 13:47
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: cooleq »

O to ciekawe! Mnie jakoś nic nie koloruje, wszystko jest biało-czarne. Do tego chyba służy opcja

Kod: Zaznacz cały

use system colours
tylko mam chyba problem z konfigurowaniem putty, bo nic mi się nie zapamiętuje. Pewnie dlatego nie bierze pod uwagę tego co zmieniam. Nic to, jutro pokombinuję.
ODPOWIEDZ