Problem z knoppix 5.01 kernel 2.6.17 +nVidia

Problemy dotyczące innych systemów operacyjnych
marcusdavidus
Posty: 18
Rejestracja: 06 sierpnia 2006, 05:56
Lokalizacja: z nienacka

Problem z knoppix 5.01 kernel 2.6.17 +nVidia

Post autor: marcusdavidus »

Zainstalowalem na hdd Knoppixa 5.01 z kernelem 2.6.17 wszystko poszlo bardzo dobrze (Neo+config+wszystko inne) az do momentu gdy chialem zainstalowac sterowniki do mojego GeForce 2 mx/mx 400. Probowalem wszystkich sposobow jakie udalo mi sie znalezc w necie ale nic nie dziala bo albo sie niekompliluje ( metoda debianowa) albo metoda nVidi instalatora chce plik modconfig z katalogu /lib/mods/kernel-2.6.17/build/includes ( bo oczywiscie nie ma gotowego kernela-nvidi pod moj kernel) ktorego tam nie ma mimo ze sciagnalem pelny kernel pelne headers i naprawde probowalem kopiowac prawie wszystko .. wolal bym nieruszac kernela i go nie kompilowac odnowa poniewaz gdy chialem uzyc opcji make oldconfig wywalilo bledy niewiedzac czemu :P
rowniez sciagnelem dodatek z katalogiem scripts do headersow nie pomoglo .. ma ktos jakis pomysl bo bez sterownikow nie da sie ogladac video ani nic :P najgorsze jest to ze mimo ze teoretycznie mam 1024x768
to menu i ikony i cala powloka wyglada jak by byla w 800x600 na roocie jest normalnie :P
wtym momencie calkowicie nie mam pomyslow na nastepne dzialania bo sprobowalem wszystkiego co wyszperalem w necie nawet jakies stery napisane przez jakiegos goscia .. z checia przyjme wszytskie porady albo zkompilowany kernel nVidi pod kernela 2.6.27 ale w wersji legacy lub ponizej 1.0-7182 bo nastepne nie obsloguja juz mojego chipsetu graficznego.
Witek Baryluk
Beginner
Posty: 207
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 01:49
Lokalizacja: Kraków za firewallem

Post autor: Witek Baryluk »

Musisz skompilować własny kernel, albo mieć na dysku źródła i nagłówki (oraz pliki konfiguracyjne kompilacji) jądra którego używasz.
sappa
Beginner
Posty: 148
Rejestracja: 08 sierpnia 2006, 15:09

Post autor: sappa »

Tak ja napisal witek musisz miec zrodelka swojego krnela i config z jego kompilacji czyli musisz miec skompilowane jako. Nie wiem czego ludzie sie tak boja kompilacji jajka ?? przeciez tym sie nie da nic zepsuc. sciagasz jajko rozpakowuje szdajesz make menuconfig czy cos innego, make bzImage, make module i make modules_install i po krzyku i kopiujesz pliki tam gdzie trzeba a i jeszcze mkinitrd -o /boot/initrd-wersja.jajka /lib/modules/wersja.a necie jest cala masa artykulow na ten temat. jajko powinno smigac bez zadnych zmian w jego configu chyba ze chcesz sie pobawic w jego optymalizacje ale to juz nie jest konieczne. Wiec smialo skompiluj jajo zobaczyszze to nic strasznego a i pozniej stery nvidi pojda bez zadnychj problemow.
Pozdro
Quaroll
Posty: 2
Rejestracja: 27 sierpnia 2006, 21:12

Post autor: Quaroll »

Mam tę samą kartę i tego samego kernela. Niestety bez kompilacji nowego jaja się nie obejdzie. Ale nic w tym trudnego. Przepis na metodę Debianową kompilacji znajdziesz na przykład tu
http://www.dug.net.pl/faq/faq-6-79-Kompilacja_jadra.php
(nie wiem jak to jest z knoppixem, ale zdaje się, że jest oparty na debianie, więc powinien pójść tym sposobem. Jeśli nie, masz w necie mnóstwo innych opisów - coś się znajdzie :) , np to:
[url]http://kompilacja_jadra_linuxa_26.xt.pl/[/url]
WA¯NE: musisz znaleźć w konfiguracji jajca moduły riva support i nvidia support i powywalać, bo inaczej Twoje nowe stery będą się gryzły z tymi modułami. W każdym razie u mnie się gryzły ;)
Sama kompilacja sterów nvidii jest bardzo prosta i opis do niej jest np tu:
http://home.comcast.net/~andrex/Debian- ... ation.html
Powodzenia!
ODPOWIEDZ