Czy Ubuntu 9.10 chodzi lepiej niż 8.10?

Problemy dotyczące innych systemów operacyjnych
czesiojagabks1
Posty: 71
Rejestracja: 10 marca 2009, 16:09
Lokalizacja: Białystok

Czy Ubuntu 9.10 chodzi lepiej niŻ 8.10?

Post autor: czesiojagabks1 »

Czy Ubuntu 9.10 chodzi lepiej niż 8.10?
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

czesiojagabks1, sprawdź najlepiej.
Awatar użytkownika
parrotlarch
Beginner
Posty: 393
Rejestracja: 12 kwietnia 2007, 07:31
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: parrotlarch »

ja miałem wrażenie, że 9.04 był nieco szybszy. Co masz na myśli lepiej? Stabilność jak dla mnie taka sama, a ponadto 9.10 jakby nieco bardziej estetyczny w wyglądzie...ale to możesz sobie dowolnie zmienić.
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

czesiojagabks1, a mógłbyś powiedzieć o co chodzi?
Przeszedłem od 8.10 do 9.10.
Jeśli chodzi o 8.10, w przypadku braku backportów nie masz (w Kubuntu) aktualnej wersji KDE.
Uruchamianie się jest szybsze.
Z uwagi na nowszy kernel, lepsze jest rozpoznawanie sprzętu w nim "zawartego".
Działa bluetooth, które - przynajmniej w Kubuntu - miało duże problemy.
Reszta wynika z różnic pomiędzy środowiskami.
Wg mnie, lepiej - mimo wszystko - działa network-manager.
Aby mieć aktualne programy w 8.10, musisz uruchomić sobie różne repozytoria na launchpadzie - wówczas masz np. OOo w wersji 3.x, a nie 2.4, co wg mnie jest dużą - mimo wszystko - różnicą. W przypadku innych programów, różnie to bywa, ale np. Firefoksa, wolę mieć 3.6, aniżeli to co było w 8.10.
Podsumowując: możesz mieć 8.10, ale - wydaje mi się, że należałoby je z rozmysłem zaktualizować używając launchpada.
Choć,.. jeśli wytrzymałeś do tej pory, to być może warto poczekać już na 10.04 i tak, aktualizację z 8.10 do 9.10 najlepiej wykonać z płytki, a nie poprzez dist-upgrade, choć mi udało się bez problemów wykonać upgrade z 8.04 do 9.04, a następnie, jak przyszła wersja 9.10 do tejże.
W necie natomiast, na forach Ubuntu, masz mnóstwo informacji na temat tego, że coś w wersji 9.10 nie działa. Po części jest to wynik wadliwej aktualizacji, po części w istocie, być może wadliwego działania, ale po części problemy te wynikają z przyzwyczajeń ze starszej wersji przenoszonych do nowej.
Generalnie wszyscy narzekają na obsługę niektórych kart graficznych, zwłaszcza z użyciem Compiza.
majusio
Posty: 15
Rejestracja: 09 grudnia 2007, 15:31

Post autor: majusio »

Dla mnie wersja ubuntu 9.10 jest oprócz wersji 7.04 jedną z najlepszych jakie miałem.
Kuba.wok
Posty: 46
Rejestracja: 30 maja 2009, 18:28

Post autor: Kuba.wok »

Dla mnie 9.10 jest za mało stabilne zostaje przy 9.04 nie działa mi internet na 9.10.
fabix
Posty: 61
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, 13:31

Post autor: fabix »

Kuba.wok pisze:Dla mnie 9.10 jest za mało stabilne zostaje przy 9.04 nie działa mi internet na 9.10.
Zgadzam się z przedmówcą. Aktualizacja przeszła tylko na jednej maszynie amd64 zresztą. Jakaś masakra. Musiałem więcej rzeczy połatać niż dajmy na to na Debianie po dużej aktualizacji. Z dźwiękiem był problem bo było przymusowe przejście z alsy na pulse audio, rozjechały się ustawienia gnome. Nowy gdm to porażka bo praktycznie nie daje się go skonfigurować jakoś po ludzku. W ogóle to można, tylko jest to mało przystępny sposób.

A co do stabilności to laptop z amd64 zawiesza mi się od chyba 3 ostatnich wydań co jakiś czas. Jednak to nie jest wina samego systemu tylko sterownika wifi. Lekarstwem na to jest.

Kod: Zaznacz cały

noirqdebug
ODPOWIEDZ