knoppix sdk--> hdd install--> neostrada

Problemy dotyczące innych systemów operacyjnych
marcusdavidus
Posty: 18
Rejestracja: 06 sierpnia 2006, 05:56
Lokalizacja: z nienacka

knoppix sdk--> hdd install--> neostrada

Post autor: marcusdavidus »

a mianowicie zaczne od przedstawianie sae .. dobra juz .. :P
wybaczcie jesli bede troche elkotal ale siedze prawie 36 przy kompie i juz nie wiem sam co dalej :P jestem windows power userem .. no moze poprosu bardzo dobrym userem :P
ale windows mnie zaczal denerwowac bo jest poprostu nudny i non stop taki sam nudny niewspomianjac ze programy jakie mnie interesuja raczej z nim niewspolpracuja

w skrocie 3 dni temu --> ochota na linuks--> dostepny knoppix sdk --> instalacja na hdd
--> oki wersja kernela 2.4.21-xfs ale sciagnele nowy 2.4.27 bo nie mialem plikow naglowka do tamtego i wogole jakis dziwny niewspominajac o fakcie ze ja sie chce czegos nauczyc :P
aaach nie wspomnialem w czym problem .. po krotce neo sagem 800 i wzystko jasne :P
za pierwszym razem po moim configu i popraaawnym przygotowaniu kernela i instalacji siadl wogole zainstalowalem jescze raz .. znowu sprobowalem teraz lepiej ale wydawalo mi sie ze zaduzy pierdolnik pozatym niewspominajac o fakcie ze jakos niewkompilowalo mi sie wiele waznych zeczy . nastepnie jescze raz format partycji i nowa instalka tym razem zainstalowalem jadro z opcja make oldconfig zainstalowal mi sie szybko i wogole zaraz podam soposob w jaki instalowalem btw pliki na partycje linuksa przenisilem z wiwndowssa nc part menagerem

zapisalem sobie configa i gotowy kernel na windozie na wszelki wypadek i zaczalem configurowac jadro .. polowe opcji wogole nie wiem do czego jest . uzywam makexconfig
ale ze jestem w miare rozgarniety jakos w miare sie juz lapie ale dalej nie jestem w stanie zmusic neostrady do pracy mysle ze poprostu bakuje jakis sterownikow a ja nie ma pojecia ktorych .. najbardzije irytujacy jest fakt ze niektore opcje sa wogole wylaczone poki sie niewlaczy jakis innych tylko zkad ja mam wiedziec niby jakich jak nigdzie nie pisze .. doslownie chyba bede znam to na pamiec a i tak nie bede wiedzial jak zrobic zey neostrada dzilala .. probowalem z 3 roznymi sposobami kilka roznych sterownikow .. ostatnio nawet jak dochodze juz do eaglectrl -w to sie dzieje cos .. :P tylko ze bezkonca czeka az modem przestanie byc pre firmawe a stanie sie afterfirmware czy jakos tak ... i lipa .. sam juz nie wiem co dalej .. normlanie jak zainstalowanie neostrady trwa 3 DNI doslownie siedzer od 3 dni i juz mam serdecznie dosyc ludzi :P na linuksie to co bdezie jak bede chial zainstalowac jakas duza gre jak x2 czy cos wtym stylu mam athlonxp 1.7+ 256 ram plyta glowna ecs k7s5a dvd toshiba sd-m1712 nie uzywam drukarek innych zeczy tez nie itp normlany system niech ktos mi napisze ktore opcje wlaczyc i w jakiej kolejnosci podczas konfiguracj kernela zebym mial obsloge neo/usb/modemu i wogole zebym nie mial sterow do jakis klas graficznych typu hercules :) jak ktos by mi mogl podeslac jaies helpy tylko nie takie ze wytlumaczone jak da profesora kaczora po 30 latach grzebania w komputerze . tylko doslownei co mam wlaczyc zeby mi dzialalo bo zanim dojde co jest nietak to monitor w koncu wyladuje za onkem .. pozatym z czasem sie naucze4 juz zeby wyjsc z windowsa chialem wpisac reboot tylko jakos niemoglem znalezc okienka shella :P serrio :P link do strony z info jak instalowalem tylko ze probowalem tez ta sama wersje ale opcji jest tyle ze make oldconfig wogole nie przechodzilo .. http://www.grzenio.pl/text.php



ach grafica g force 2
mlyczek
Junior Member
Posty: 979
Rejestracja: 02 sierpnia 2006, 19:17

Post autor: mlyczek »

Spróbuj zainstalować z tąd: http://www.szarp.com.pl/howto/howto/htm ... a-usb.html. Mi ten opis pomógł, tylko, że ja mam modem thomson speedtouch, ale dla sagema też jest tu opis. Na początku jest link do innej strony z opisami instalacji neostrady (jakby ten nie wypalił). Knoppix na dysku to praktycznie Debian, więc powinno działać. Też miałem Knoppixa (ale już się prze rzuciłem na Debiana Etch) i mi chodziło.
marcusdavidus
Posty: 18
Rejestracja: 06 sierpnia 2006, 05:56
Lokalizacja: z nienacka

Post autor: marcusdavidus »

dzieki ale jakos nie mam dostepu do internetu :P
problem kury i jajka >>>>
sciagnalem noqwy kenel 1.6.81 ale znowu problem z konfiguracja drania ..
mam nawet wszystkie opcje wyprzetlumaczone ale niestety nie wytlu7macvzone
zna moze ktos jakis program albo stronke ktora by po podaniu danych o moim pc wygenerowala mi odpowiedni config ??? nie wazne do jakiego kernela byle powyzej 2.4 albo 2.4 ?? albno najlepiej niech ktos z podobnym sprzetem kto cnfigurowal swojego podeslal mi wlasny plik config sobie dostosuje :P
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

dzieki ale jakos nie mam dostepu do internetu
To jak piszesz posty?
sciagnalem noqwy kenel 1.6.81
Jaja sobie robisz?
ODPOWIEDZ