WiFi pytanie... Debian

Masz problemy z siecią bądź internetem? Zapytaj tu
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

Masz Atherosa obsługiwanego przez madwifi - odsyłam zatem do stosownego wątku w dziale FAQ na forum. Jeśli nie masz madwifi na dysku, z którego instalowałeś, pobierz sobie stosowne pliki np. poprzez debian.org następnie pobrane paczki *.deb przekopiuj na dysk, do którego masz dostęp z poziomu debiana i zainstaluj wg tego FAQ z tą różnicą, że zamiast apta/aptitude użyj dpkg lub jakiegoś graficznego menedżera pakietów (np. KPackage). Jak coś będzie nie tak, to wówczas zadaj konkretne pytania lepiej jednak w wątku, który dotyczy tego typu kart i sterowników. (Nb. przeczytaj regulamin i zobacz jak się ma Twój tytuł do niego ;) ).
mhm
Posty: 9
Rejestracja: 04 kwietnia 2008, 05:50

Post autor: mhm »

Mam te madwifi sciagnalem, wrzucilem na dysk flash i potem skopiowalem do Debiana. I wlasnie teraz nie wiem co mam zrobic. Moze link do FAQ bo ten raczej nic nie mowi http://debian.linux.pl/faq.php

Edit;
OK juz mam http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=6570
Eh bede musial caly czas restartwoac kompa :D Da rade to zrobic jezeli na Linuksie nie ma neta?
beel
Beginner
Posty: 340
Rejestracja: 28 marca 2007, 07:06

Post autor: beel »

mhm pisze:Da rade to zrobic jezeli na Linuksie nie ma neta?
Da. Tak jak napisał pavbaranov zamiast aptitude użyj np. dpkg.

Kod: Zaznacz cały

man dpkg
Manual do dpkg jest po polsku, enjoy.
mhm
Posty: 9
Rejestracja: 04 kwietnia 2008, 05:50

Post autor: mhm »

heh. i tak z tego nic nie rozumiem...jednak zaczekam na stale lacze ;P
beel
Beginner
Posty: 340
Rejestracja: 28 marca 2007, 07:06

Post autor: beel »

Poczytaj artykuł o madwifi, który sam znalazłeś, dowiesz się czego potrzebujesz. Z kompa gdzie masz dostęp do internetu pościągasz potrzebne paczki, a później potraktujesz je dpkg na komputerze z Debianem. Reszta jak w artykule. Tylko zamieniasz aptitude na dpkg (opcja -i). Lub odpuść sobie...
mhm
Posty: 9
Rejestracja: 04 kwietnia 2008, 05:50

Post autor: mhm »

jednak sobie dam spokuj ...trudne to ;)
piku
Posty: 42
Rejestracja: 17 marca 2008, 09:47

Post autor: piku »

A ja zadam takie pytanie. Otóż po zainstalowaniu Debiana z netinst, doinstalowaniu kde-base i alsy instaluję swoją kartę wifi przez ndiswrappera. Niby się coś tam instaluje, kartę widzi, a połączenia z AP nie ma (może coś skopałem). Pod Ubuntu jednak wszystko działa jak należy. I teraz tak: czy istnieje jakaś możliwość przeniesienia sterownika karty z Ubuntu do Debiana?
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

W tym przypadku, to sterownik przenosisz z... Windowsa ;)
Jaka to karta?
piku
Posty: 42
Rejestracja: 17 marca 2008, 09:47

Post autor: piku »

Gigabyte GN-WMKG PCMCIA. Właśnie Ubuntu zainstalowałem ze względu na to że karta jest widziana (i ona sama widzi poprawnie sieci) tuż po instalacji systemu.
ODPOWIEDZ