WiFi pytanie... Debian

Masz problemy z siecią bądź internetem? Zapytaj tu
mhm
Posty: 9
Rejestracja: 04 kwietnia 2008, 05:50

WiFi pytanie... Debian

Post autor: mhm »

Witam.
Mam pytanie odnosnie sieci wifi na Debianie. Chwilowo nie mam stalego lacza "problemy" i mam teraz karte wifi, dzieki ktorej jestem podlaczony do sieci niezabezpieczonej. Wczesniej mialem Mandrive to odrazu wykrywalo sieci i moglem sie polaczyc. Teraz na Debianie takiego bajeru nie widze. Do tej karty wifi normalnie sa sterowniki potrzebne ktore zainstalowane sa pod Windows i dzialaly tez na Linuksie Mandriva. Jak myslicie lepiej zaczekac az podlacza neta stalego czy moze bawic sie z wifi... Trudne to? Jakis opis po polsku prosilbym, jak juz ;)


Pozdrawiam.

P.S sory ale to troche chaotycznie napisane
beel
Beginner
Posty: 340
Rejestracja: 28 marca 2007, 07:06

Post autor: beel »

Określ jaką masz kartę:

Kod: Zaznacz cały

lspci
I jak odpalałeś kartę pod Mandrivą za pomocą sterowników pod Windows? Ndiswrapper?
mhm
Posty: 9
Rejestracja: 04 kwietnia 2008, 05:50

Post autor: mhm »

Gigabyte GN-WP01GT (mini) PCI WLAN Card, to akurat jest z Menadzera urzadzen w Windows. Na Debianie nie mam sieci tak jak pisalem ;D. Do karty nie uzywalem sterownikow z poziomu Windows. Po prostu zeby karta dziala nalezalo zainstalowac sterowniki, ale program nie potrzebny i na Madrivie mi chodzilo bezproblemu.
beel
Beginner
Posty: 340
Rejestracja: 28 marca 2007, 07:06

Post autor: beel »

Nie ma jej na liście wspieranych przez Ndiswrapper, zainteresuj się madwifi lub nowymi sterownikami ath5k.

pozdrawiam
mhm
Posty: 9
Rejestracja: 04 kwietnia 2008, 05:50

Post autor: mhm »

to madwifi jak sie instaluje? ;>
beel
Beginner
Posty: 340
Rejestracja: 28 marca 2007, 07:06

Post autor: beel »

O instalacji w Debianie poczytaj o aptitude

Kod: Zaznacz cały

man aptitude
mhm
Posty: 9
Rejestracja: 04 kwietnia 2008, 05:50

Post autor: mhm »

I tak nie wiem jak zainstalowac to dalej ;P to madwifi mam spakowane na Debianie
http://www.digipedia.pl/man/aptitude.8.html
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

mhm pisze:Gigabyte GN-WP01GT (mini) PCI WLAN Card, to akurat jest z Menadzera urzadzen w Windows.
Podaj to o co zostałeś poproszony, czyli to co wypluwa komenda lspci. Wówczas cokolwiek można pomóc. O instalacji madwifi - jeśli to prawdiłowy sterownik - masz w FAQ m.in. na tym forum. Wszystko jednak zaczyna się od zidentyfikowania chipsetu karty, a to możesz uzyskać m.in. po lspci. Chyba, że potrafisz inaczej. Gigabyte itd., to tylko nazwa handlowa niewiele mówiąca o zastosowanych rozwiązaniach.
mhm
Posty: 9
Rejestracja: 04 kwietnia 2008, 05:50

Post autor: mhm »

no to mam cos takiego
Obrazek

Nie mialem jak przekopiowac z Linuksa do Windows to co mi sie wyswietlilo wiec musialem screena.
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

Wystarczy przekierować do pliku tekstowego.

Kod: Zaznacz cały

 lspci>plik_tw.txt
A z plikiem to wiesz co należy zrobić. Znajdziesz go zawsze w katalogu z którego wydasz polecenie.

Połączenia z poziomu Debiana jeszcze nie masz?

Pobierz pod systemem, z którego łączysz się z internetem plik ze strony: >>pci.ids.gz<<
i następnie skopiuj go pod Debianem jako root do katalogu:

Kod: Zaznacz cały

/usr/share/misc/
i jeszcze raz przyślij wynik polecenia:

Kod: Zaznacz cały

 lspci>plik_tw.txt
ODPOWIEDZ