Debian, w czym i jak napisa

Masz problemy z siecią bądź internetem? Zapytaj tu
Archie4
Posty: 39
Rejestracja: 12 grudnia 2007, 12:45
Lokalizacja: Katowice

Debian, w czym i jak napisać wizualizację obciąŻenia pasma

Post autor: Archie4 »

Witam wszystkich.
Jestem tu nowy i mam zapytanie. Wiem, że na pytanie które zadam padła już odpowiedź na tym forum, z tym że padło ich tak dużo, że sam nie wiem co robić.
Muszę na zaliczenie przedmiotu napisać na Debianie router na którym będzie możliwa wizualizacja obciążenia węzłów (są 3 karty sieciowe (interfejsy 1. na net, 2 na lan, 3 wi-fi na lan). Dobrze by było (ale to nie jest konieczne wyświruję jakby co że było za trudne) aby była możliwa wizualizacja na stronie www takich statystyk i ewentualnie przez www kontrola nad routerem. Przeczytałem już tony materiałów o iptables o lms (wydaje mi się, że lms jest zbyt rozbudowany) o ntop, iptraf i mastershaper (ten obsługuje tylko 2 interfejsy). Nie wiem czego użyć i w co się wgryźć. Proszę Was abyście mnie ukierunkowali - co mam drążyć, aby dało się na tym zrealizować wyżej opisane zamierzenia i aby nie było to niesamowicie skomplikowane. Zacząłem moją przygodę z Debianem i nie chcę jej tak szybko kończyć a jak mnie się nie powiedzie u gościa i nie zdam tematu, to nie zapowiada się szczęśliwe zakończenie.
Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

hmmm
Archie4 pisze: napisać na Debianie router na którym
.... ciekawie brzmi... :]
raczej postawić

1. poczytaj np. o ntop
2. poczytaj o webmin (choć webmin dla routera jako konfiguracja przez www to troche za dużo..)
3. linux jako router http://dug.net.pl/forum/viewtopic.php?id=8835 i wiele innych jak takie hasło wpiszesz w googlach
Archie4
Posty: 39
Rejestracja: 12 grudnia 2007, 12:45
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Archie4 »

Tak wiem. Wpisałem w google i jestem przytłoczony informacjami. Nie wiem już sam co spełni te wymagania, co się przyda a co jest bezużyteczne. Dlatego myślałem, że tutaj znajdę odpowiedni kierunek i pomoc.
Dziękuję niemniej bardzo za informacje.
Pozdrawiam
joannes
Posty: 39
Rejestracja: 12 marca 2007, 13:04

Post autor: joannes »

ipt_ACCOUNT
ipt_account + prog w C++ lub skrypty + www

Stronka Quakera nie działa, ale poszukaj, to znajdziesz łaty na kernel jego autorstwa lub już przerobione pod nowsze jądra.
Archie4
Posty: 39
Rejestracja: 12 grudnia 2007, 12:45
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Archie4 »

Witam.
czy ntop umożliwi mi wizualizację obciążenia na każdym interfejsie ?? (przypominam, że maja być 3).
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kayo
Posty: 90
Rejestracja: 22 lipca 2007, 12:43

Post autor: kayo »

zainteresuj sie pakietem munin lub jesli chcesz cos lepszego na wieksza ilosc urzadzen lub hostow to cacti
ODPOWIEDZ