Problem z karta sieciowa

Masz problemy z siecią bądź internetem? Zapytaj tu
answer_3
Posty: 24
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 16:25

Problem z karta sieciowa

Post autor: answer_3 »

W koncu zainstalowalem swojego pierwszego linuxa. Wszystko by bylo dobrze gdyby nie to ze nie dziala mi net. Okazalo sie ze system nie wykrywa karty sieciowej.

Kod: Zaznacz cały

04:00.0 Ethernet controller: Marvell Technology Group Ltd. Unknown device 4364 (rev 12)
Przegladalem fora i dowiedzialem sie ze potrzebne mi sa sterowniki do tej karty. Poszukalem na stronie producenta i jezeli sie nie myle to sa to te sterowniki ktorych potrzebuje link . Probowalem wiec je zainstalowac. Robilem to tak jak jest to opisane w zalaczonym wraz ze sterownikami pliku README. Udalo mi sie rozpakowac archiwum install-8_41.tar.bz2 poleceniem

Kod: Zaznacz cały

tar xfvj install-8_41.tar.bz2
Dalej napisane bylo aby przejsc do rozpakowanego katalogu (Driverinstall) i uzyc polecenia

Kod: Zaznacz cały

./install.sh
ale niestety w tym momencie pojawia mi sie taki komunikat

Kod: Zaznacz cały

./install.sh:71 : Syntax error: "(" unexpected
Czego to moze byc wina, gdzie robie blad, z gory dziekuje za pomoc
chyl-o
Junior Member
Posty: 621
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: chyl-o »

Zdaje się że to nie Twoja wina tylko skryptu instalacyjnego. Spróbuj go wyedytować, a uwagę zwróć na linię 71
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Na sieci to się za bardzo nie znam, ale może to co pomoże --> http://dug.net.pl/texty/ethernet.php




Pozdrawiam!
luck40
Beginner
Posty: 120
Rejestracja: 14 listopada 2006, 17:29
Lokalizacja: okolice Czêstochowy

Post autor: luck40 »

Moim zdaniem Debian ma rację, jeśli nie będziesz mógł znaleźć błędu, to wklej okolice linii 71 z tego skryptu i próbujemy coś wymyślić.
vilkatla
Posty: 21
Rejestracja: 19 grudnia 2006, 01:30
Lokalizacja: /Litzmannstadt

Post autor: vilkatla »

./install.sh:71 : Syntax error: "(" unexpected
na moje oko, to w tej linii 71 bedzie o jeden nawias za duzo ;]
swoja droga blad skryptu na oficjalnej stronie? toz to karygodne ;]


pzdr
chyl-o
Junior Member
Posty: 621
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: chyl-o »

vilkatla pisze:swoja droga blad skryptu na oficjalnej stronie? toz to karygodne ]
Nvidia wypuściła( jesli dobrze pamiętam gdzieś na początku listopada) sterowniki, w których także był błąd. Wystarczało usunięcie dwóch linijek i ponowne budowanie modułów :]

W tym wypadku to ja proponowałbym wkleić ten skrypt tutaj, albo samemu poeksperymentować.
Zablokowany