Domowa sieć + VPN

Masz problemy z siecią bądź internetem? Zapytaj tu
mimoto
Posty: 43
Rejestracja: 14 września 2016, 18:45

Domowa sieć + VPN

Post autor: mimoto »

Witam.
Mam takie urządzenia:
Internet z Netii po linii telefonicznej. Tam modem podłączony do routera Tp-link TD 8970. Do rutera przez j45 mam podpięty Swój pc z windows oraz pod kolejne gniazdo serwer z Debian 8, na nim openmediavault. Zainstalowałem sobie na nim openvpn. Wstępnie skonfigurowałem. Jaki tam należny podać adres ip? Czy muszę wykupić stałe ip?
Będzie trzeba przekierować jakoś ruch na ruterze?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3512
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: Domowa sieć + VPN

Post autor: dedito »

W obrębie podsieci LAN nic nie trzeba przekierowywać.
Adres ustaw taki aby pasował do zakresu Twojej LAN lub uruchom jakiś serwer DHCP.
mimoto
Posty: 43
Rejestracja: 14 września 2016, 18:45

Re: Domowa sieć + VPN

Post autor: mimoto »

Jakie jest lepsze rozwiązanie, dhcp (na routerze to właczyć? ) czy ip? Jako adres publiczny podałem taki utworzony na noip. może tak być? ? Adres sieci vpn dałem 192.168.1.108. Taki mam np wolny.
Jak sprawdzić czy wszystko działa poprawnie?
Ostatnio zmieniony 16 grudnia 2016, 08:49 przez LordRuthwen, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Pisz po polsku
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3512
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: Domowa sieć + VPN

Post autor: dedito »

Na razie nie bardzo wiadomo co chcesz zrobić.
Lepszym rozwiązaniem jest serwer DHCP.
Adres z noip może być.
mimoto
Posty: 43
Rejestracja: 14 września 2016, 18:45

Re: Domowa sieć + VPN

Post autor: mimoto »

Potrzebuję to do odpytywania pozycji google w takim skrypcie. Jest problem z publicznym proxy, i podobno takie rozwiązanie się sprawdza.

Server dhcp miałem włączony. W nim mam zrobioną na sztywono rezerwację ip dla debiana. W opcjach ip wpisuje adres debiana. W ustawieniach dns wpisuję dns z routera. Po wejściu na adres www z noip nic się nie dzieje. Strona nie działa pokazuje się. W noip wskazać ip z netii czy debiana?
Ostatnio zmieniony 16 grudnia 2016, 14:45 przez mimoto, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2302
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Re: Domowa sieć + VPN

Post autor: LordRuthwen »

Żeby przeglądać strony z innym IP nie potrzebujesz VPN-a, wystarczy tunel SSH na zwykłego użytkownika:

Kod: Zaznacz cały

ssh -D 8081 -C2 -N user@domena.pl
A potem ustawiasz u siebie proxy socks5://127.0.0.1:8081 i pozamiatane - zapytania DNS też idą tamtędy.
mimoto
Posty: 43
Rejestracja: 14 września 2016, 18:45

Re: Domowa sieć + VPN

Post autor: mimoto »

To nie jest tak do końca. Na chwilę obecną ten skrypt do odpytywania jest na hostinu. Na nim mogę wpisać ip po którym ma iść odpytywanie. Dodatkowo vpn daje większe bezpieczeństwo. chciałbym to skonfigurować.

ed.
Serwer na pewno się włączył. W windowsie widzę możliwość połączenia. Jednak woła o konfigurację. Coś jest żle skonfigurowane ciągle.
Jaki adres mu tam podać? Woła także o login i hasła. To ma być od windowsa czy debiana, ?
ODPOWIEDZ