Zmiana kart sieciowych i sypie błędami.

Masz problemy z siecią bądź internetem? Zapytaj tu
milo-23
Posty: 12
Rejestracja: 04 lutego 2010, 20:35

Zmiana kart sieciowych i sypie błędami.

Post autor: milo-23 »

Witam,

Na forum v-smart cisza już od długiego czasu więc może ktoś tu pomoże...
Po zmianie kart sieciowych z 100 na 1000 v-smart startował z komunikatem że brakuje mu eth1
więc zmieniłem w: /etc/udev/rules.d/70-persistent-net.rules nazwy z eth3 na eth1 i po restarcie sypie błędami:

Kod: Zaznacz cały

PHP Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/v-smart/daemon/_class/class.core.php on line 167
PHP Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/v-smart/daemon/_class/class.core.php on line 235
PHP Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/v-smart/daemon/_class/class.core.php on line 215
bad argument "tcp"
bad argument "udp"

Ps. przy zmianie z eth2 na eth0 błędy się nie pojawiają dopiero jak zmienię eth3 na eth1 sypie powyższymi błędami...
Ktoś pomoże?
Awatar użytkownika
lizard
Beginner
Posty: 287
Rejestracja: 08 lutego 2016, 18:47

Re: Zmiana kart sieciowych i sypie błędami.

Post autor: lizard »

Ustawiłeś MACi nowych kart sieciowych w regułach udeva?

Ewentualnie, usunięcie reguł udeva dla kart sieciowych powinno utworzyć je na nowo z właściwymi parametrami.
milo-23
Posty: 12
Rejestracja: 04 lutego 2010, 20:35

Re: Zmiana kart sieciowych i sypie błędami.

Post autor: milo-23 »

Pytasz czy w:

Kod: Zaznacz cały

/etc/udev/rules.d/70-persistent-net.rules 
Mam wpisane mac adresy? Jeżeli tak to tam jest wszystko ok. po włożeniu nowych kart i usunięciu starych Debian ładnie dopisał mi nowe karty do w/w. pliku.
Na wszelki wypadek zrobiłem kopie i usunąłem 70-persistent-net.rules i też błędami mi sypało.
Pomyślałem sobie że zapewne gdzieś w debianie jest coś przypisanego do mac adresu karty (eth1) która była przy instalacji wszystkiego więc wykasowałem mac adres z nowego eth (3 zmienionego na1) zastąpiłem go wartością z pierwotnego eth1 wtedy po restarcie w pliku 70-persistent-net.rules pojawił mi się nowo utworzona pozycja interfejsu z pierwotnym mac adresem - najprościej mówiąc nie udało mi się zmienić mac adresu.
ODPOWIEDZ